Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25637
2 godziny temu, drobny napisał:

Probus zasiany 300kg/ha zobaczymy 

Ileeeeee?🤦‍♂️

Jako że mam Probusa i wiem że ma bardzo drobne ziarno o mtn ok 40g, to obstawiam  że zasiałeś około 700szt/m²

W ubiegłym roku siany w terminie w ilości 310szt był gęsty. W tym roku posiałem 5 pażdziernika 350szt tj 140kg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Dnia 8.11.2020 o 16:27, Mariusz2903 napisał:

pszenżyto typu żytniego i żyto krzewi się tylko raz na jesieni typ pszenny pszenżyta i pszenica ozima krzewi się dwa razy jesień wiosna  wydaje mi się że dlatego pszenżyto i żyto siejemy wrzesień a pszenicę nawet w listopadzie

Guzik  prawda -   żyto i pszenżyto  też  krzewi się  wiosną,  słabiej   ale     się   krzewi,   tylko trzeba  wcześnie  z azotem  lecieć. 

 

2 godziny temu, drobny napisał:

Probus zasiany 300kg/ha zobaczymy 

Sąsiad  też  zawsze  siał  300kg.   a  kosił  2 tony...    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

tak wiem duzo ale dajmy termin siewu rozkrzewienia których nie będzie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62

Nie ma co się spinać Ja planuję siać pod koniec tygodnia z racji tego że wjechać nie idzie ,nie dość że glina że ciągnik 4x4 sie topi to jeszcze  górki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Pryskane 3-4tyg temu bacara (nowa firma sobie weszła i akurat to mieli, to wziąłem żeby jakaś tam sobą w historię robić). Byłem dziś na polu i wygląda to tak. Miejscami jest czysciutko, a miejscami jest dramatycznie. Co to konkretnie mi się panoszy po polu? 

IMG_20201110_101539621_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_101448931_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102955793_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102013481_HDR_copy_1024x768.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
2 godziny temu, daron64 napisał:

Pryskane 3-4tyg temu bacara (nowa firma sobie weszła i akurat to mieli, to wziąłem żeby jakaś tam sobą w historię robić). Byłem dziś na polu i wygląda to tak. Miejscami jest czysciutko, a miejscami jest dramatycznie. Co to konkretnie mi się panoszy po polu? 

 

IMG_20201110_101539621_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_101448931_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102955793_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102013481_HDR_copy_1024x768.jpg

Tu jest cały atlas chwastów i bodziaki widzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

To zdjęcia takich gorszych miejsc. Na większości pola jest ok, ale mam miejsca, że np z 30arow wygląda tak jak na ostatnim zdjęciu :/ bylem gdzieś ponad tydzień temu na polu, to zielsko było widać że żółknie, zachodze dzisiaj a tam jeb - takie coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak patrzyłem, co tam ta bacara bierze, to właśnie chaber jest we wrażliwych. Do tego dawkę też zwiększyłem. No i tak trochę podłamany jestem tym co zobaczyłem dziś na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

U mnie też jest trochę chabra i poprawka wiosenna się szykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637
23 godziny temu, daron64 napisał:

Pryskane 3-4tyg temu bacara (nowa firma sobie weszła i akurat to mieli, to wziąłem żeby jakaś tam sobą w historię robić). Byłem dziś na polu i wygląda to tak. Miejscami jest czysciutko, a miejscami jest dramatycznie. Co to konkretnie mi się panoszy po polu? 

 

IMG_20201110_101539621_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_101448931_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102955793_HDR_copy_1024x768.jpg

IMG_20201110_102013481_HDR_copy_1024x768.jpg

Olbrzymia ilość chabru w bardzo zaawansowanej fazie. Jest też gwiazdnica pospolita, jednego fiołka zobaczyłem. Na trzecim zdjęciu trochę na maka polnego mi wygląda.

No i teraz pytanie dlaczego?

W jakiej fazie zboża oprysk?

Ile cieczy na hektar

To nie są omijaki?

Czy pole pochyłe i nad tymi placami belka nie szła bardzo wysoko co spowodowało zwianie oprysku?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 minuty temu, Agrest napisał:

Olbrzymia ilość chabru w bardzo zaawansowanej fazie. Jest też gwiazdnica pospolita, jednego fiołka zobaczyłem. Na trzecim zdjęciu trochę na maka polnego mi wygląda.

No i teraz pytanie dlaczego?

W jakiej fazie zboża oprysk?

Ile cieczy na hektar

To nie są omijaki?

Czy pole pochyłe i nad tymi placami belka nie szła bardzo wysoko co spowodowało zwianie oprysku?

Może jeszcze trzeba czasu trochę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
5 godzin temu, Agrest napisał:

Olbrzymia ilość chabru w bardzo zaawansowanej fazie. Jest też gwiazdnica pospolita, jednego fiołka zobaczyłem. Na trzecim zdjęciu trochę na maka polnego mi wygląda.

Screenshot_20201111_151729~2.jpg

5 godzin temu, Agrest napisał:

No i teraz pytanie dlaczego?

W jakiej fazie zboża oprysk?

Ile cieczy na hektar

To nie są omijaki?

Czy pole pochyłe i nad tymi placami belka nie szła bardzo wysoko co spowodowało zwianie oprysku?

No właśnie - dlaczego.

Faza - te 3 listki miało prawie wszystko, poza paroma miejscami, ale zdjęcia nie są z tych miejsc akurat.

Cieczy jak zawsze 200L, a co do dawki, to była zwiększona - zalecana 0.45, dawałem gdzieś 0.5-0.6 nawet.

Nie, to nie są mijaki.

Tam gdzie robione zdjęcia pole dość równe.

 

No i co tu się odwaliło? Ale kurcze byłem jakiś czas temu, na polu, to było widać, że zielsko żółknie. A teraz takie coś :/

 

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
pryskał ktoś dff na jesieni a na wiosnę z różnych przyczyn ( np wymarzniecie ) musiał zaorać plantacje. Można w takiej sytuacji siać owies lub jęczmień ozimy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Czytałem etykietę i wiem że są wrażliwe dlatego mnie to dziwi.

Presja chwastów dużą no to niechby parę sztuk przepuściło ale nie łąkę. 

Bacara jest do 3 liści. I pewnie tu był błąd bo chwasty mocno zaawansowane we wzroście były i te substancje już nie dały rady. W tym roku lepiej sprawdziłoby się pryskanie na szpilkę.

Ja zrobiłem na pierwszy liść expert met 0,32 i dff 0,2. Jest czysto. Czyli te same substancje.

1 minutę temu, FarmerDyzio napisał:

pryskał ktoś dff na jesieni a na wiosnę z różnych przyczyn ( np wymarzniecie ) musiał zaorać plantacje. Można w takiej sytuacji siać owies lub jęczmień ozimy ?

No jęczmień ozimy to raczej nie😁

A jary to raczej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, daron64 napisał:

 

Screenshot_20201111_151729~2.jpg

No właśnie - dlaczego.

Faza - te 3 listki miało prawie wszystko, poza paroma miejscami, ale zdjęcia nie są z tych miejsc akurat.

Cieczy jak zawsze 200L, a co do dawki, to była zwiększona - zalecana 0.45, dawałem gdzieś 0.5-0.6 nawet.

Nie, to nie są mijaki.

Tam gdzie robione zdjęcia pole dość równe.

 

No i co tu się odwaliło? Ale kurcze byłem jakiś czas temu, na polu, to było widać, że zielsko żółknie. A teraz takie coś :/

 

 

Bo za to  kvernelandem orzesz 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
22 minuty temu, Ursus932 napisał:

Bo za to  kvernelandem orzesz 🤷‍♂️

Przezabawne. Jedyne co mi przychodzi na myśl jako komentarz do tego co napisałeś, to

1321695263_by_Wojtala93_600.jpg

28 minut temu, Agrest napisał:

Bacara jest do 3 liści. I pewnie tu był błąd bo chwasty mocno zaawansowane we wzroście były i te substancje już nie dały rady. 

Ale juz np mocno  wyrośnięta rzodkiew oleista pokręciło dość ładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

Panowie zastanawiam się czy pryskać pszenicę i pszenżyto siane 15 października teraz w fazie 1liścia.miało iść tolurex legato i granstar ale chodziłem po polach i nie widać wcale chwastów. co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj