Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mariusz2903    1284

jak u was jest z nowymi dzierżawami pod zboże po ugorach jak widzę cały atlas chwastów to aby to oddać w cholerę gorczyca polna do kolan i czytałem że może być nawet 50 lat na polu czekam na mróz bo to roślina jara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

jak u was jest z nowymi dzierżawami pod zboże po ugorach jak widzę cały atlas chwastów to aby to oddać w cholerę gorczyca polna do kolan i czytałem że może być nawet 50 lat na polu czekam na mróz bo to roślina jara 

Żebyś się czasem nie doczekał jej przemarznięcia przy takich zimach jak ostatnio.

Masz to w pszenżycie czy na ugorze ?

Ugór to jak tzw nowina, jak ph w miarę to dobre stanowisko. Na pewno lepsze niż dzierżawa po jakimś partaczu który tylko brał z ziemi wszystko co się dało.

Chwasty to  żaden problem jak w porę zastosowany odpowiedni herbicyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
9 minut temu, luki08 napisał:

co myslicie zeby teraz siac pszenzyto?????

Teraz to raczej tylko pszenżyto jare (przewódkowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

 Ale np  w opisie Probusa siew do grudnia.

Bym posiał połowę ozimego połowę przewódki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

HR Strzelce we wszystkich swoich odmianach pszenżyta podają siew do grudnia, ale wg mnie to trochę za późno 

U mnie na jednej działce pszenżyto przewódkowe już na wierzchu - wschody super. Druga działka siana w zeszłym tygodniu

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
20 godzin temu, Agrest napisał:

Żebyś się czasem nie doczekał jej przemarznięcia przy takich zimach jak ostatnio.

Masz to w pszenżycie czy na ugorze ?

Ugór to jak tzw nowina, jak ph w miarę to dobre stanowisko. Na pewno lepsze niż dzierżawa po jakimś partaczu który tylko brał z ziemi wszystko co się dało.

Chwasty to  żaden problem jak w porę zastosowany odpowiedni herbicyd.

mam gorczyce w pszenżycie pszenżyto po ugorze ziemia nie najgorsza ale w jęczmieniu ogromny owsik plus gorczyca teraz cały atlas chwastów będę jechał huzarem na wiosnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485
8 minut temu, Mariusz2903 napisał:

słyszeliście o rekordach na kukurydzy mają po 15 ton wychodzi 10 000 z ha na suchej 

Krzyczeli że nie będzie kuku a tu jest nawet po 15 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Sasiad mial na dobrej klasie ziemi po warzywach 16ha oddala 17 ton z hektara mokrej wilgotność od 35 do 40% takze jest to mozliwe.

Edytowano przez Dontcry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7485

Kto tu krzyczał że takie słabe kuku jest nędzne  a tu proszę po 16 to zeszłym roku było słabiej w tym jest bardzo dobrze .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Wiesz plon zalezal od wielu czynnikow, sa u mnie co im i po 8,10 czy 12 ton dala też jak na piachu na przykład. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284
14 godzin temu, robert123farmer napisał:

Jakim cudem? Chyba nie wiesz za bardzo o czym piszesz

no i co prawda co do kukurydzy powiem więcej w porcie za extra pszenicę można dostać 100 zł brutto myślę że kto przytrzymał pszenżyto też ładnie weżmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o przychodzie 10tys z suchej z 1 ha. Policz sobie te 15 ton mokrej , wysusz  tą wilgotość  to  zobaczysz ile wody Ci wyparuje

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1284

no zgoda ale producenci kukurydzy zacierają ręce nawiasem mówiąc ciekawe jak się ma suszenie ziarna tj ile proc uschnie od żniw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
Dnia 30.09.2020 o 20:14, Szron88 napisał:

Dopiero dziś dojechało Carmelo i dziś posiane 300szt/m. Mtz 53gr zk 87%.

20200930_160733.jpg

masz dziurawą rękawiczkę

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Pszenżyto Tadeus siew początek pażdziernika 90 kg/h w tej chwili najładniejsze moje pszenżyto.

Miał ktoś ,jakieś opinie .

IMG_20201021_163536.jpg

IMG_20201011_143450.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Agrosa odbiór pszenzyto w poniedziałek w środę już pieniądze były na koncie cena 650 brutto tona Kolejny skład ma przyjechać pod koniec tygodnia. Za owies i gęstości 44.5 mam propozycję 490 brutto odbiór już w następnym tyg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj