Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Anatom    0

Chwasty były opryskane 2 tygodnie temu. Wcześniej nie dało się wjechać. 

To jest nowa działka nabyta we wrześniu. Była trochę zapuszczona a czas gonił.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32
Anatom napisał:

Czy ktoś siał pszenżyto Avocado. Czy u was wygląda też tak mizernie ? Wąskie liście, opadnięte. Siane 20 września, centralna Polska. Trochę rzadko powschodziło. 

57B3E397-5CF1-4317-B2DF-731F1CA38A2F.jpeg

Ta odmiana tak ma, wiosna po podaniu azotu również długo przy ziemi jest , a gdy wystartuje to szybko nadrabia zaległości wzrostowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
2 godziny temu, hobbysta21 napisał:

Ta odmiana tak ma, wiosna po podaniu azotu również długo przy ziemi jest , a gdy wystartuje to szybko nadrabia zaległości wzrostowe.

Dzięki za odpowiedź. Martwiłem się że nic z niego nie będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

panowie co to jest 50% pól tak ma a i reszta nie lepsza , da to ze 4tony czy szykować się do orki i nie wiecie czasem po ile JARE na wiosnę??? 

IMG_20201104_125803.jpg

IMG_20201104_130138.jpg

IMG_20201104_125803.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszkos    18

Powoli widać to na większości pól najbardziej na tych sianych najwcześniej. Mądre głowy twierdzą, że to winna dużej ilości opadów. Składniki z wierzchniej warstwy zostały zmyte, albo poszły głębiej i rośliny nie mogą ich pobrać + wpływ niedoborów w glebie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Na pewno nie to że brakuje składników w takiej fazie rozwojowej może to mszyca bardziej narobiła bałaganu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Przed chwilą, galan99 napisał:

Na pewno nie to że brakuje składników w takiej fazie rozwojowej może to mszyca bardziej narobiła bałaganu .

Według mnie za mokro już, herbicyd poszły głęboko szkodniki też. Daj trochę słońca i powinno się wszystko poprawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

U mnie siane 7 pazdziernika i robi sie nie zolte a takie bladozielone, brak szkodnikow, opryskow żadnych nie bylo bo sie nie dalo takze zostaje ze mokro i chyba tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

No widzisz, a w cenach pszenicy już wieszczysz że taka cena na zboża raz na kilka lat. A mi się wydaje że ceny będą rosnąć, a przede wszystkim nie spadać. Zresztą na tą chwilę to lepszy towar w magazynie niż pieniądze na koncie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
2 godziny temu, k16mk napisał:

panowie co to jest 50% pól tak ma a i reszta nie lepsza , da to ze 4tony czy szykować się do orki i nie wiecie czasem po ile JARE na wiosnę??? 

IMG_20201104_125803.jpg

IMG_20201104_130138.jpg

IMG_20201104_125803.jpg

jakie nawożenie poszło pod korzeń ? kiedy siane i jaka odmiana? 

'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ja jeszcze dopytam po jakim przedplonie i czym " traktowny". Podejrzewam możliwość nierozłożonego herbicydu. Co rośnie na 2 zdjęciu po lewej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

u mnie tez żółknie. co ciekawe im bardziej zwięzly kawałek tym bardziej. nawet tam gdzie był obornik nie widać poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Zaburzone stosunki wodno powietrzne, Gleba zbita i roślina sie dusi. Częsty widok na polach tej jesieni do tego te mszyce ,łokaś... Ciężkie warunki mają oziminy

Edytowano przez michal_19
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
33 minuty temu, marian7k napisał:

Ja jeszcze dopytam po jakim przedplonie i czym " traktowny". Podejrzewam możliwość nierozłożonego herbicydu. Co rośnie na 2 zdjęciu po lewej?

jak po rzepaku  doglebowo był comand czyli chlomazon to będzie żółkło mam tak po tytoniu ale tylko na zakładkach i poprzeczniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

odmiany meloman i belcanto , zielone to murawa , 150 polidap 100 sól potasowa 500 wapno 2l toluek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Stawiam na brak tlenu przez duże ilość wody-mam tak w życie gdzie całe pole stoło-stoi w wodzie i jest żółte jak u Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

Może pora powrócić do dawniejszej uprawy a nie te przechwałki jakie to sprzęty

Z przodu traktora wał, z przodu agregatu wał z tyłu agregatu wał ,siewnik z kółkami ugniatejącymi

I jak te powietrze ma tam być? Jak wszystko zageszczone na asfalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj