Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krilan06    2430
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Ja nie wiem martwić sie czy interweniować od razu bo , dwa tygodnie temu leciałem z t2 Fandango 1l/ha i wszystko było okej i jest ale na spodzie łodyg te dolne liście mączniak wychodzi ,górne 2 liście zdrowiutkie bez oznak chorób . Pszenżyto kłosi się aktualnie i jest w planie T3 , ale czekam aż przekwitnie .

A już kwitnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
4 godziny temu, krilan06 napisał:

Jaką dawkę Pumy zastosować na miotłę w wykłoszonym przenżycie?

Ja na Twoim miejscu zastosował bym Axial, Puma jest NIC warta, lecz nie wiem czy jest sens pryskać bo jak jest miotła to i tak już to co miała wyciągnąć to wyciągnęła, chyba że chodzi Ci o wygląd plantacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Jechaliście już insektycydem na pszenżyto ? Mam malutkie larwy skrzypionki i nie wiem czy już jechać czy poczekać na mszyce i polecieć razem ? Pszenżyto już wykloszone i boję się że zanim przekwitnie to skrzypionki się rozchulaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a spodziewasz się mszyc ja inwazji za bardzo nie mam ani jednych ani drugich raz na 3 lata któreś występują ale tylko jedne . A jak skrzypionki masowo są to na co czekać preparat tani sam oprysk droższy (wyjazd w pole) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
rolniczek098 napisał:

Czy jak pszenżyto Jare milewo zaczyna się kłosić mogę jeszcze na na chwasty polecieć ?

jare już Ci sie klosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    467
Napisano (edytowany)

Czy ktoś pryskał pszenżyto T3 jak kwitnie ? Jakieś skutki uboczne ? 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
1 godzinę temu, aro321 napisał:

jare już Ci sie klosi?

Moje jare już dawno wykłoszone, siane 2. listopada

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15
aro321 napisał:

rolniczek098 napisał:

Czy jak pszenżyto Jare milewo zaczyna się kłosić mogę jeszcze na na chwasty polecieć ?

jare już Ci sie klosi?

Tak miejscami już wychodzi kłos. w piątek wrzucę zdjęcie. Siałem w połowie marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

czy jest to skutek żerowania wciornastków? czy coś innego? antywylegacz nie był stosowany. Najbardziej niepokoją mnie te białe czubki kłosów(zdj1)

61604516_871743309845054_3058276981180203008_n.jpg

61484342_844808772552500_1681313193386835968_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Michał stawiał bym na wciorniastka  w liściu flagowym  bi 58 lub coś innego ale o dłuższym działaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Panowie jutro lecę z insektycydem pszenżyto ozime bo mam skrzypionki , pszenżyto mam już w 85% wykloszone , mogę dołożyć mocznik i siarczan magnezu + mikro na kłos ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
34 minuty temu, zdzichu124 napisał:

Panowie jutro lecę z insektycydem pszenżyto ozime bo mam skrzypionki , pszenżyto mam już w 85% wykloszone , mogę dołożyć mocznik i siarczan magnezu + mikro na kłos ? 

Dużo masz tej skrzypionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

niestety podczas T2 nic nie dołożyłem na robaka, bo nie było widać skrzypionki. jutro wjadę jak trochę wiatr się uspokoi. ogólnie takie białe czubki kłosów zaobserwowałem na słabszym kawałku. ile l/ha cieczy roboczej byście proponowali, żeby wykończyć to robactwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9
8 godzin temu, krilan06 napisał:

Dużo masz tej skrzypionki?

Gdzie nie staniesz na polu to kilka sztuk znajdziesz , miejscami po 2-3 szt na źdźble a miejscami 1 szt na metr. Nie jest to mega wysyp ale są jeszcze malutkie i nie wszystkie widać ale pojawiają się białe paski na liściach , czyli gryzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Mam ten sam problem z usychajacym klosem, czesc pszenzyt pryskalem na skrzypionke. Dawalem sherpa 0,3l/ha i teraz pytanie czy zalatwila ona tego wciornastka/żółwinka? Nie wiem czy poprawiać zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Jeżeli pszenżyto zaczyna kwitnąć to czy mogę je opryskać na skrzypionkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jak kwitnie to chyba niczym nie można pryskać. Choć raz odbiło mi jakieś zielsko i jechałem jeszcze poprawkę herbicydem, zajeżdżam na pole, a tam pszenżyto już zaczynało kwitnąć, no i prysnalem - nie zauważyłem żeby coś zaszkodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Można jeszcze w tym momencie poleciec z saletrą w jarym pszenżycie? Poszła tylko dawka przedsiewna 65 kg na ha i przydało by się tak ze 40kg jeszcze dać.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
4 minuty temu, Karollorak93 napisał:

Można jeszcze w tym momencie poleciec z saletrą w jarym pszenżycie? Poszła tylko dawka przedsiewna 65 kg na ha i przydało by się tak ze 40kg jeszcze dać.   

Wg mnie to już za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

To takie zielone,ok 1 m,ma kilka listków i za chwilę sie wykłosi  ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj