Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdzichu124    9
10 godzin temu, Karollorak93 napisał:

Można jeszcze w tym momencie poleciec z saletrą w jarym pszenżycie? Poszła tylko dawka przedsiewna 65 kg na ha i przydało by się tak ze 40kg jeszcze dać.   

Przedsiewnie dałeś 65kg N czy 65kg saletry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Panowie potrzebna pomoc. Pszenżyto zaczyna kwitnąć. Pojawily sie objawy zerowania wciornasta nawet mozna zobaczyc go na niektorych kłosach. Jest troche mszycy i jeszcze jakieś małe gówno ze skrzydłami. Dawac kontaktówke do tego chociaż tebu bo T2 nie bylo jest w miare zdrowe i mocznik siarczan i mikro? Nie zaszkodze teraz na kłos?

20190601_080038.jpg

20190601_074825.jpg

20190601_074322.jpg

20190601_074138.jpg

20190601_074024.jpg

20190601_073806.jpg

20190601_073608.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Daj jakąś układówkę, niewiele drożej a efekt lepszy, tylko czy teraz jak pszenżyto kwitnie to nie wiem, piszą że każda odmiana inaczej znosi oprysk podczas kwitnienia ale niech się inni wypowiedzą, ja nigdy pszenżyta jak kwitnie nie pryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Rozmawiałem z doradca mowił poczekać aż przekwitnie i wtedy śmierdziuchem popryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Właśnie nie wiem. Jedni mowią ze nie mozna jak kwitnie drudzy ze normalnie mozna juz sam nie wiem co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

insektycyd nic złego nie zrobi,ale nie należy żadnymi mocznikami ani innymi pierdołami pryskać które skleją pyłek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Na drugiej działce pszenżyto jeszcze nie wyrzuca pylnikow, szkodnikow nieznaczna ilośc ale po deszczach mączniak strasznie ruszyl i zaraz siądzie na liść podflagowy. Czym to teraz prysnąć? T2 nie było.

Edytowano przez Szron88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Prawdopodobnie zgorzel podstawy źdźbła, brak zabiegu fungicydowe go t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

Ravzej to nie to

Było pryskane propico + ambrossio

Dół i liście zieline, tylko kłos biały tak jakby przegryziony i lekko go można wyciągnąć.

Dużo tego niema ale gdzie niegdzie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

U mnie pojawiło się trochę takich kłosów na ścieżce tam gdzie najlepsze i co ciekawe tylko w tricanto,w innych tego niema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2363

u mnie w życie też pare suchych klosow znalazlem t1 bylo bardzo dobre t2 na tym kawalku nie bylo i nie bedzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15
rolniczek098 napisał:

aro321 napisał:

rolniczek098 napisał:

Czy jak pszenżyto Jare milewo zaczyna się kłosić mogę jeszcze na na chwasty polecieć ?

jare już Ci sie klosi?

Tak miejscami już wychodzi kłos. w piątek wrzucę zdjęcie. Siałem w połowie marca.

ktoś stosował na chwasty jak zaczyna się kłosić ? gdzieś czytałem że w pszenicy można nie wiem jak to w przenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisnia-88-17    18

witam,

troche na innym forum sie wchrzaniam ale na uprawie jeczmienia nikt nie odpisuje a potrzebuje porady fachowców:)

co to moze byc ze taki lisc flagowy skrecony w jeczmieniu jarym odmiana Eunova. od grzyba bylo tilt turbo i mirage (0,6+0,5)? czy to moze byc ta skrzypionka? czy moze od nadmiaru nawozu gdyz zawsze z fungicydem daje jeszcze mocznik (7%) i mikrokomplex (5kg/ha)?

20190603_182341.jpg

20190603_182346.jpg

20190603_182350.jpg

17 godzin temu, Szron88 napisał:

Panowie czym prysnąć pszenżyto po kwitnienu na mączniaka? 

tebukonazol + mirage (0,5+0,6) albo (0,7+0,3) . zalatwi wszystko aczkolwiek bledow z T1 i T2 nie naprawi:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj