Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Turok    80
soltys48 napisał:

Dobre 

dobre ekonomiczne rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    476

Sól potasową co kolega ma do wysiania to nie wiem , ma to sens teraz ogole siać ? Ja bym styczeń , luty o tym myślał . Teraz chyba to za późno według mnie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19763

No późno. Niektórzy czekali i czekają nie wiem na co. Był czas że warunki można powiedzieć były idealne to nikt nie siał bo za wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    80
soltys48 napisał:

Tak. Często stosowane u mnie

a dajesz tylko na pszenżyto taki zestaw czy na pszenicę też bo myślałem zeby na pszenicę dać protiokonazol 120g + azoksystrobina 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19763

Dawałem i na pszenicę ale w tym sezonie nie mam. Na mniej rokujące pszenżyta pójdzie ta mieszanka na te lepsze priaxor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
11 godzin temu, KlimekPL napisał:

Rok temu na początku marca sypałem azot, potem mroziło jeszcze chyba do kwietnia a jak już w końcu zaczęła się prawdziwa wiosna do żyto błyskawicznie nabrało koloru i szło do góry. Sąsiedzi wtedy dopiero zaczęli sypać nawozy na blade rośliny.

Ja bym się nie zastanawiał

Ja też , ale poczekam do następnego tygodnia 😄, śniegu teraz nawalone , to ścieżek nie znajdę , jak mówiłem ja tam bałem się że za szybko wystartuje i mróz zetnie .

W niedziele pszenicę patrzałem to niby coś tam się ruszyła , miejsca od strony słonecznej to dobre miejsca , ale w zacienieniu od lasu i/oraz na przedmuchu to końcówki liści wysmaliło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1144
52 minuty temu, soltys48 napisał:

No późno. Niektórzy czekali i czekają nie wiem na co. Był czas że warunki można powiedzieć były idealne to nikt nie siał bo za wcześnie 

No, z tymi warunkami, to zależy od regionu. Kizeryt poszedł na początku lutego i tak na jednej działce ścieżki ledwo widoczne, tyle śniegu zalegało. Azot dobrze, że tydzień temu rozsiany, bo by nie wjechał przez dwa kolejne. Wegetacja może teraz przyhamowała ale już wcześniej ruszyła, wyraźnie widać to po nowych odrostach tam gdzie zwierzyna wygryzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2437

Przy takim tempie obniżek zbóż niedługo wszystko się "wyrówna". Wyobrażacie sobie sprzedawać zboże po 700 zł przy nawozie kupionym po 5 tyś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    476

Jeszcze gorzej jak sprzedać zboże po te 700 a kupować następne nawozy po 5tys to całkiem masakra . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262

No i sprawdziła im się prognoza - wstaje o 6, a tu doj**awszy śniegu. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
2 godziny temu, daron64 napisał:

No i sprawdziła im się prognoza - wstaje o 6, a tu doj**awszy śniegu. 

Witaj w klubie ja nie zdążyłem nawet Siarki rozsiać

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Dnia 9.03.2023 o 08:16, daron64 napisał:

My przecież dość blisko siebie. 

A to było do @k16mk

Edytowano przez sebe1033

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262
1 godzinę temu, Janeczko napisał:

Witaj w klubie ja nie zdążyłem nawet Siarki rozsiać

Jakby nie te pierścienie do przekładni, to pewnie wczoraj wieczorem bym rozsial, ale nie chciałem ryzykować, że mi padnie w końcu pola i zostanę z tona nawozu na pace. Może by wytrzymało, może nie. Jakoś z moimi ostatnimi przygodami nie chciałem sprawdzać swojego szczęścia. Spadł śnieg, to i stopnieje. Wiadomo, że lepiej by było przed opadem rozsiać, ale myślę, że wilgoci będzie na tyle dużo po tych opadach, że nawet i potem ładnie się rozpuści. No tyle, że jak mróz puści, to już błoto w polu będzie.

IMG_20230310_094459620_copy_1148x2040.jpg

Miejscami, gdzie bardziej za wiatrem i nie zmiata tego śniegu, to już poważniej to wygląda

 

 

IMG_20230310_101901405_HDR_copy_1148x2040.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mark252a    4

U nas 15 na plusie i wieje.bedziemy czekac teraz do kwietnia.a zboże glodne

Edytowano przez Mark252a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4262

Jak to wszystko na hura stopnieje w poniedziałek, to też może być ciekawie. Zdjęcie z miejsca, gdzie te przednie ze śladami butów było - troszku dosypalo

 

IMG_20230310_132543921_copy_1148x2040.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

świętokrzyskie dziś 18 stopni saletra poszła w środę bez mrozu i bez kolein wczoraj cały dzień lało dzisiaj grzeje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    476

U mnie taka pogoda dzisiaj do południa była . Teraz popołudniu może jakaś burza przyjdzie . Na jutro śnieg ma być 😀

B72C0B38-77E5-40CB-B03D-B86E55656A26.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

świętokrzyskie dziś 18 stopni saletra poszła w środę bez mrozu i bez kolein wczoraj cały dzień lało dzisiaj grzeje. 

Ja dziś siałem owies 

Również świętokrzyskie. Teraz dopiero leje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

A ja w zależności jaka będzie pogoda. Jak będzie ładnie to jadę siać to co dziś uprawiłem. A jak będzie padać to jadę dalej uprawki robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj