Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może pszenżyto ozime?

galeria
Pszenżyto
rafal25791    25
No to chyba i ja się zdecyduję jutro rozsiać z samego rana, jak szron nie powinien zaszkodzić. Dzięki za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Szron może zaszkodzić przy RSM, krople nawozu przyklejaja się do liści. Podobno można przypalic. Z Saleta nie słyszałem o takim przypadku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984

Poszła saletra 150-180 na hektar,były jeszcze miejsca gdzie lekko się zapadałem ale poszło :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Oddam pogodę w mojej okolicy bo już k*rwa przesadza :D piach 6 klasa a wjechac nie można nawet na pusto samym ciągnikiem może po świętach rozsieję nawóz ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabomił42    93

Ja dzisiaj dokończyłem siew nawozu na Rotondo. Dawka 200kg/ha zaksanu. O dziwo siało się elegancko, bez kolein, a pola mam nad samą rzeką. Ale ciągnik rozpoznawczy c 330 zawsze da radę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

c 330 to ciągnik obronno zaczepny,jak się sam nie obroni i nie wyjedzie  to się go zaczepi i wyciągnie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

U mnie taka dżungla :D hehe generalnie nie widzę praktycznie żadnych powikłań po ostatnim dość ostrym ataku zimy, azot podałem 10 marca i jestem bardzo zadowolony że dostało wcześniej, sąsiada bladziutkie a materiał siewny ten sam, u Was rośliny odczuły jakoś ten mróz? odczuł ktoś negatywny skutek pobudzenia roślin azotem przed ostatnim atakiem zimy? 

IMG_20180326_175326_HDR.jpg

IMG_20180326_175324_HDR.jpg

IMG_20180326_175338_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Miałem nie siać już tego dziadostwa ale z przyczyn "formalnych" na jednej działce nie mogę zasiać owsa i jedyna alternatywa to chyba pszenżyto jare. Wysiałem już nawozy w tym mocznik a więc strączkowe odpadają. Powiedzcie jaką odmianę wybrać na glebę klasy V o pH 4,5 i w jakiej obsadzie zasiać w tym terminie? Mam nadzieję, że chociaż nakład się zwróci a i tak już jestem poirytowany tą sytuacją...

Chyba, że macie jeszcze jakiś pomysł co może być dobrą alternatywą jeśli już zostały wysiane nawozy? (polifoska 6, kizeryt, mocznik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Pole wzięte w dzierżawę od kogoś kto bierze dopłaty i ma program rolno-srodowiskowy z poplonami. On zabiera dopłaty ale pola ma utrzymane w dość dobrej kulturze, pH szału nie robi ale chwasty zawsze w ryzach trzymał i robił fajny płodozmian 2x zboże i seradela co trzeci rok a do niedawna mieli jeszcze krowy to każde pole co roku było nawożone obornikiem. Dogadaliśmy się, że w jego gestii leży wysiewanie poplonów no i jesienią wysiał mieszankę owies-gorczyca-seradela i zostawił na mulcz na zimę. I z tego tytułu nie można teraz zasiać owsa w plonie głównym bo w razie kontroli byłaby lipa. Ja nawet nie wiedziałem co on tam wysiewał i dobrze, że zapytałem czy na pewno mogę siać owies i w agencji się dowiedział, że nie można. :P

Można rzec, że jak on zbiera dopłaty to nie powinienem w taki układ chodzić ale faktem jest, że na jednym z jego pól wysiałem pszenżyto ozime i ze wszystkich moich ozimin jak do tej pory to właśnie u niego najlepiej wygląda. Zobaczymy po jednym sezonie czy opłaci mi się dalej ciągnąć tą umowę. Ale jak na razie trochę średnio mi się widzi skoro nawet nie mogę siać tego co chcę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

 jęczmień, pszenżyto, pszenica, bądź gryka (tylko szkoda nawozów w takiej ilości) chyba, że żyto jare... jeśli mało mocznika to może groch... (do 30kg N)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
mi w tamtym roku pszezyto jare na 5-6 klasie z przewaga tej drugiej sypnelo 4.5 t/ha. sialem dosyc wczesno poszlo 200 kg poli 6 i 100 mocznika i pozniej ok 70 kg saletrosanu raz tania grzybowka raz na chwasta tez tanio bo amibopielikiem bo sporo bylo ostrożnia. sadze ze na swoje wyszlem zawsze sieje ok pół hektara zeby w razie czego bylo czym przesiac. co za odmiane mam to nie wiem bo wujek bral kwalifikat a ja od niego tylko on nie wie co za odmiana .

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Nie uprawia się w tej okolicy kuku, nawet nie ma w zasięgu kombajnu z przystawką.

Mocznika poszło 125kg/ha. Gryki nie będę siał z taką ilością nawozu bo na pewno tego nie wykorzysta w 100%. Zasiałbym jęczmień ale tu z kolei pH przeszkadza no chyba, że znacie odmianę w miarę tolerancyjną na słabe warunki glebowe i niskie pH? Na rekordowe plony to ja i tak nie liczę, aby było cokolwiek na plus.

Żebym te pszenżyto zasiał początkiem marca to możliwe, ze coś by z niego było a że zasieję dopiero po świętach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Możesz jeszcze proso wsiać, tylko z ph lipa i sporo azotu do maja stracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14
12 minut temu, KlimekPL napisał:

Nie uprawia się w tej okolicy kuku, nawet nie ma w zasięgu kombajnu z przystawką.

Mocznika poszło 125kg/ha. Gryki nie będę siał z taką ilością nawozu bo na pewno tego nie wykorzysta w 100%. Zasiałbym jęczmień ale tu z kolei pH przeszkadza no chyba, że znacie odmianę w miarę tolerancyjną na słabe warunki glebowe i niskie pH? Na rekordowe plony to ja i tak nie liczę, aby było cokolwiek na plus.

Żebym te pszenżyto zasiał początkiem marca to możliwe, ze coś by z niego było a że zasieję dopiero po świętach....

Eunova jęczmień tolerancyjny na słabe gleby i niskie ph. ok 4 ton powinienes uzyskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
9 godzin temu, KlimekPL napisał:

. Dogadaliśmy się, że w jego gestii leży wysiewanie poplonów no i jesienią wysiał mieszankę owies-gorczyca-seradela i zostawił na mulcz na zimę. I z tego tytułu nie można teraz zasiać owsa w plonie głównym bo w razie kontroli byłaby lipa.  . :)

Możesz siać owies, kolega miał taką sytuacje występował z zapytaniem do ARiMR i może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No właśnie tutaj też dowiadywaliśmy się bezpośrednio u źródła i jasno dali do zrozumienia, że nie można. Może jakiś inny program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj