Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
fasola
Łukaszek    1185

Nic bardziej mylnego  grzyby przyspieszą zbiory koło 15 sierpnia pierwsi będą ciąć .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

Ja w tamtym roku cialem koniec sierpnia jak wiekszosc w okolicy 🤔 mlocilem chyba 5 wrzesnia. 

Chce dzis atakowac kaptanem fasole. Na jutro nadaja jakis deszcz. Jak jest z tym kaptanem? Mozna atakowac czy jednak po tych zapowiadanych deszczach? No i ta ilosc wody. 700l/ha? Cos to troche duzo. Ile dajecie wody? 

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

No wlasnie 250 daje i juz jest ladnie wszystko "mokre" ale 700l? Troche ich ponioslo. Jeszcze 300-350 bym byl skłonny dac. Dzieki za podpowiedz

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

Weź jeszcze pod uwagę godzinę zabiegu zapewne nie wcześniej jak 20 się na polu pojawisz ze względu na pszczoły a koło 21 już się rosa rzuca.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

Fakt. Masz racje. Z rosy juz duzo naleci. A jak z tym deszczem? Kaptan "boi sie" deszczu? Bo ktos wczesniej pisal, ze zmywa ale nie pamietam czy chodzilo o miedzian czy kaptan. Moze dodac jakiegos "olejanu"? 🤔

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    93
3 godziny temu, ravoj napisał:

W tym roku wycinać będziemy późno coś czuję, pod koniec sierpnia, bo fasole przez zimny maj mają tydzień w plecy nie uważacie? 

Ma w plecy, chyba, że tak ją teraz przygrzeje, że dojdzie za ten miesiąc i tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1381

Kaptan działa powierzchniowo więc deszcz go zmyje. Po prostu nie zabezpieczysz nim fasoli na dłużej niż do deszczu

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

Czyli dobrze mi cos switalo. Musze opryskac bo bakterioza zaczyna mi sie przenosic z dolnych lisci na gorne i trzeba jakos to troche przyhamować a kaptan do tego chyba jest odpowiedni

A co byscie powiedzieli, zeby dodac do niego jakis adiuwant ktory utrudni zmywanie? Mam cos "ala silikon" do takich rzeczy. Moze warto dolac 🤔

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1381

Nie wiem, trzeba wierzyć producentowi że warto. Ja jestem niewierzący i nic nie daje, bo jak to zweryfikować? Mijaka robić? I tak bez laboratorium różnicy nie widać będzie. A tak patrzę na pogodę i jak widać koniec deszczu jak obecnie to prsykam. Im dłużej na liściu tym lepiej. 

W tym roku mi się nie udało, bo na drugi dzień padało, ale wiedziałem że ryzykuje. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

Tez wczoraj pojechalem mimo, ze dzis niby mialo padac. Jak na razie nie spadła kropla deszczu. Ale i rosy wczoraj nie bylo. Do 22 pryskalem i sucho. Wlasnie jak na deszcz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1223

Nie sądzę. Jak już ktoś szuka eko i płaci 22zł za kilogram to raczej poprosi o skan certyfikatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    193

Ale co wy tu za machloje kombinujecie? Teraz w erze eko pewnie mozna za cos takiego dobrze beknac 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Bo eko pryska się w nocy :D

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    87
3 godziny temu, melon10641 napisał:

Nie sądzę. Jak już ktoś szuka eko i płaci 22zł za kilogram to raczej poprosi o skan certyfikatu. 

Skan certyfikatu to w Google znajdziesz i wydrukujesz,tak jak teraz nieszczuchy w miescie się się cieszą bo tanio kupią truskawkę,malinę,miód i wierzą w zapewnienie sprzedawców że to towar polski haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    794

Za fałszowanie certyfikatów są kary, a ten typ co sprzedaje tą ekologiczną fasolę na innych aukcjach ma też inne rośliny eko i raczej jego certyfikat jest prawdziwy. Może to pomysł na małe gospodarstwo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1185

Całym gospodarstwem trzeba w to wchodzi ?  Drugie najważniejsze pytanie znajdź klienta na fasole skoro przy cenie 8.5 za zwykłą zaczęły się problemy aby znaleźć klienta myślisz że znajdziesz tyłu fanatyków chętnych zapłacić ponad 20 za eko wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj