Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
szot    109

Ponoć cena maksymalna ustalona 9,20 i ani grosza więcej. Byłeś na tym spotkaniu ? 😄

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4

Pytanko mam, czy skupujący fasolę odliczają wam procent odpadów jaki pozostał po przebraniu przez nich sortexem? Zawiozłem dzisiaj przebrali i odliczyli 2 % z całości po przebraniu, wydaje mi się, że każde ziarno na dopuszczalny procent zanieczyszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Ja bym to zgłosił do UOKiK


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Z tego co wiem to dopuszczalne jest 5% gorszej jakości w paczce.  Na te dwa procent kupujący Cię zrobił w uja  dzięki czemu kupił fasolę 17 groszy taniej.

  • Like 3
  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3163

jedyna nadzieja na uczciwość kupca to że wilgotność przekraczała 16% o jeden

ale tylko tak zgaduję świadom że marna to nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
29 minut temu, mariusz7406 napisał:

Pytanko mam, czy skupujący fasolę odliczają wam procent odpadów jaki pozostał po przebraniu przez nich sortexem? Zawiozłem dzisiaj przebrali i odliczyli 2 % z całości po przebraniu, wydaje mi się, że każde ziarno na dopuszczalny procent zanieczyszczeń.

Tutaj na forum nie mamy żadnych tajemnic:P napisz kto cię tak w h*ja zrobił to zrobimy   mu darmową reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

Tutaj na forum nie mamy żadnych tajemnic:P napisz kto cię tak w h*ja zrobił to zrobimy   mu darmową reklamę.

Zanim napisze kto to, spróbuję wyciągnąć te dwa procenty z niego. Zawsze lepiej się dogadać niż wojować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
30 minut temu, skywalker89 napisał:

Ulman go wybroni 

Zajawka jest prosta - jak chce potrącić to zabrać towar a na następny raz dogadywać  wszystkie warunki zan8m się cokolwiek zawiezie. Handlarze co by nie robili to tacy zawistnicy jak ty zawsze powiedzą że są oszukiwani a handlarz to wróg najgorszy. Chłopom nigdy nie dogodzi.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
2 godziny temu, Sylwi napisał:

Z tego co wiem to dopuszczalne jest 5% gorszej jakości w paczce.  Na te dwa procent kupujący Cię zrobił w uja  dzięki czemu kupił fasolę 17 groszy taniej.

Dan link do jakiegoś wiarygodnego źródła jakaś norma musi o tym mówić przecież.

aaa tak poza tym podobno janowiaki tak łupią te procenty bo kolega ostatnio chciał sprzedać to mu naliczyli 10% w przebranej 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Otóż to👍


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz7406    4
1 godzinę temu, slawcio123 napisał:

Dan link do jakiegoś wiarygodnego źródła jakaś norma musi o tym mówić przecież.

aaa tak poza tym podobno janowiaki tak łupią te procenty bo kolega ostatnio chciał sprzedać to mu naliczyli 10% w przebranej 😲

Ten handlarz jest z LHR i przed sprzedażą nie było mowy o potrąceniach po przebraniu.Dlatego moje zdziwienie. A jak się nie dogadam to trzeba będzie pojechać odebrać towar bo zostawiłem w depozycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
1 godzinę temu, slawcio123 napisał:

Dan link do jakiegoś wiarygodnego źródła jakaś norma musi o tym mówić przecież.

Co ci da ta norma?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
33 minuty temu, mariusz7406 napisał:

Ten handlarz jest z LHR i przed sprzedażą nie było mowy o potrąceniach po przebraniu.Dlatego moje zdziwienie. A jak się nie dogadam to trzeba będzie pojechać odebrać towar bo zostawiłem w depozycie.

Z całym szacunkiem ale zostawiłeś fasole w depozycie nie znając finalnej ilości do wyfakturowania? Powinieneś mieć dokument PZ chyba czy jaki to się tam nazywa na podstawie którego fakturujesz kiedy chcesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3163
8 godzin temu, slawcio123 napisał:

jakaś norma musi o tym mówić przecież.

plany pięcio- czy ile tam letnie i normy państwowe odgórnie narzucane to domena komuny była i jako takie zdechły razem z tą komuną. oczywiście mamy odrodzenie tej zarazy stąd oczekiwania że wszechwładny i wszechwiedzący rząd wszystko zunifikuje i zaplanuje tylko jakoś żadnemu w Historii nigdzie na planecie się to nie udało aby to się krachem całości nie skończyło. Oczywiście istnieją jakieś formy standaryzacji i w wolny ryku ale nie mają one statusu obowiązku prawnego tak sztywnego bo wolny rynek to domena umów dwustronnych w których parametryzacja towaru jest głównym z elementów zmiennej tak jak cena. Parametry technologiczne to jedyne na czym można roszczenia opierać a te parametry można jedynie w przybliżeniu określić na podstawie średniej z rynku co i ta średnia jest zmienna nie tylko np między różnymi sezonami a wręcz przeznaczeniem w tym przypadku fasoli gdzie np odcień barwy jest restrykcyjniej tratowany w fasoli na suchy detal niż na przetwórstwo. Zdarzy się podczas suszenia że podżółknie co np dla puszek jest żadnym problemem. 
Oferta skupu oczywiście winna zawierać opis wymaganych parametrów ale każdy ma prawo inaczej sobie te parametry układać jak i każda odrębna transakcja różne różnie uwzględniać. Jeśli jakieś normy są to nie są one ścisłym wyznacznikiem bo ze zwykłej logiki takim być nie mogą a przy wielości odmian czy zmienności cech po roku stanowisku i wielu innych czynnikach jest wręcz niemożliwe określenie norm na wszystko i głupcem jest ten kto się tego podejmuje.
Inna sprawa że głupota nie dyskwalifikuje dopchania się do władzy ale to już inny temat i nie na ten dział ;)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588

Głupie jednostki są wręcz preferowane w wyborach demokratycznych i łatwiej do władzy dochodzą.

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
10 godzin temu, mariusz7406 napisał:

Ten handlarz jest z LHR i przed sprzedażą nie było mowy o potrąceniach po przebraniu.Dlatego moje zdziwienie. A jak się nie dogadam to trzeba będzie pojechać odebrać towar bo zostawiłem w depozycie.

Potrącił ci   2 % za przechowywanie w depozycie  tak wcześniej przez inne  lata robili dopiero w tym roku że brakuje towaru  to nie potrącają ,  ale on widocznie  dalej tak  robi .

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcio123    16
22 minuty temu, Zbyszek3939 napisał:

Potrącił ci 2 % za przechowywanie w depozycie  tak wcześniej przez inne  lata robili dopiero w tym roku że brakuje towaru  to nie potrącają ,  ale on widocznie  dalej tak  robi .

Ale chyba powinien poinformować nie ? Chyba ze chłop jednym uchem słuchał co do niego mówią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
Dnia 31.10.2022 o 10:03, PassatVR6 napisał:

zapomnij o 10zl może do oboje do 9 zł . A potem tylko w dół

Oo jasnowidz się znalazł na tym forum to powiedz nam jaka cena będzie na drugi rok albo czy będzie susza za rok 

Edytowano przez rolnik039
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj