Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
mat22889    50

Jeśli mógłbyś zerknąć i coś więcej podpowiedzieć byłbym wdzięczny. Zadzwonię jutro do napeny i zapytam co oni na takie coś. Po sezonie chętnie podzielę się jak to wyszło na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
31 minut temu, mat22889 napisał:

Jeśli mógłbyś zerknąć

nie możesz otrzymywać prywatnych wiadomości na af
nie wiem? skrzynkę masz pełną czy co? (pousuwaj niepotrzebne/nieaktualne ze skrzynki lub co tam poprzestawiaj)
ew napisz do mnie na priv to linka Ci porzucę w odpowiedzi i sam se szukaj bo tutaj swych pryw. plików nie podlinkuję bo być może nie mam prawa do publikowania wielu rzeczy które tam są a szukać ...(jeśli kto dalej moje podlinkuje to już na swoją odpowiedzialność) konkretnie to nie wiem  ani co obecnie do kupienia ani ryzyka nie poniosę w poradach nie sprawdzonych w praktyce a sugerować eksperymenty to raczej nie to forum czy poziom ... to bardziej domena deep Neta a nie darmowych portali .... no, żeby za dużo nie napisać :)

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

Rozumiem i nie będę wyciągał konsekwencji ;) nie zaufam też osoba których osobiście nie znam ale teorie lubię poczytać. Dzięki i już pisze 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
2 godziny temu, mat22889 napisał:

tylko gotowa mieszanka chyba 63%kuku i 37% fasoli.

nie żebym nalegał ale ciekaw jestem co za fasolę domieszali i bodaj kiedy jaką fotkę samych nasion jak i zaraz po wschodach (czy to epi- czy hipogeicznie ta fasola wschodzi co wskaże czy zwyczajna czy wielokwiatowa) no i jak to urosło.... dobra, to trzy fotki no ale jak prosić to hurtem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku chyba będzie rekord zasiewów fasoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
45 minut temu, a-zA-Z0-9 napisał:

W tym roku chyba będzie rekord zasiewów fasoli

Wątpię plon był slaby rok temu i cena nie zwala z nóg a jak fasola będzie dobrze plonować to może dadzą 4 zl 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149

z wodą do zaprawiarki to radzę test zrobić i samemu ustalić ale pamiętam że zawsze za dużo dawałem i w trakcie zaprawiania musiałem przeliczać i stężenie zwiększać co by zmniejszając wodę bo się marszczyła łupina lub odchodziła i - jak pamiętam - dwie i pół-trzy setki cieczy na 50 kilo w betoniarce to gdzieś tak mniej więcej na jaśka na drobne może nieco więcej ale tylko jeśli były przykurzone na czyste ziarno bez kurzu idzie mniej
Oczywiście sprawę komplikuje jeśli kto zaprawia grzybobójczymi zawiesinami to robi się zbyt gęsta śmietana przy małych ilościach wody aby ziarno wszystko pokryło i wtedy można w trakcie zaprawiania wody zwiększyć tak że lepiej za mało wlać i poźniej dolać niż za dużo i kombinować z dodawaniem środka bo tu matematyka wyższa aby założone dawki osiągnąć substancji aktywnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791

100ml na 100kg, tyle że z ilością wody bym nie przesadzał szczególnie w drobnych, Jaśkom nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
41 minut temu, Grzechooo napisał:

legendy głoszą że na robaka najlepszy dursban.

Był najlepszy ale te głąby wszystko wycofują niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja dawałem 100 ml środka i 100 ml wody i też ok wychodziło, tyle że ja z uwagi na brak dostępności betoniarki w okresie wiosennym zaprawiałem opryskiwaczem ręcznym. Na plandece się  rozsypało pryskałem i mieszało się grabkami i też dobrze wyszło. Tyle, że to metoda jak ktoś sieje do kilka ha. Większą ilość to wiadomo, nikt nie będzie naginał z takim czymś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf21    0
Napisano (edytowany)

Panowie jaki stosować oprysk na chwasty, żeby fasola nie zarastała, 2 sezony już było siane i dwa razy to samo zarośnięta jak nie wiadomo co, Oczywiście jeszcze nie posiane ale pytam na zaś 😉

 

Edytowano przez mf21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3149
Napisano (edytowany)

jeśli w polu chwasty wieloletnie jak czyściec, błotny, różne mięty, mlecz polny, skrzypy a nawet oset czy powój to w fasoli ... to na takim polu fasola zawsze zarośnie chwastem bo nie ma oprysków które zniszczyły by te chwasty a oszczędziły fasolę

bardziej sensownie na powyższe pytanie można odpowiedzieć z wiedzą jakimi chwastami zarastała ta fasola?

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj