Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
ravoj    1301

kurde, piękna, gruba, tylko sprzedawać!!! za dobrą cenę oczywiście.


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek429    2
Dnia 9.10.2019 o 13:35, Grzechooo napisał:

a ile % wychodzi wam odpadu i po jakich kombajnach?

Mi z z arealu 1.12 ha wyszło 2.3 tony fasoli młucone bizonem wybierane łopatą do śniegu ze skrzyni. Nie była wozona na petkusa tylko młynkiem polaczkiem oczyszczona. To po przebraniu wychodzi 8.4% odpadu.na drugim kawałku 0.55ha wyszło mi 1700 kg tylko tam 20 lat było samo zboże.młucone starym class-em.odpad z tego pola to 11%..W obu przypadkach gdyby było młucone masterem straty były by mniejsze więcej jest połówek niż zabolałego 

Edytowano przez slawek429

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3156
18 godzin temu, DTaras napisał:

Nie. Co robić z tą fasolą? Nadaje się to do czegoś? Ziarka o takie: https://photos.app.goo.gl/AtkfJas1iypQuE8F8

dosuszyć  wtedy ocena sama się nasunie czy handlowe/użytkowe parametry osiągną czy poszarzeją. Oczywiście mróz mógł uszkodzić zarodek i kiełkowanie do sprawdzenia nawet gdy do konsumpcji to gdy kiełkują znaczy żywe i pełnowartościowe. gdy nie kiełkują to i tak zachowały wartość odżywczą ale smak może już być nie do zaakceptowania ale raczej jeszcze takiego mrozu nie było aby temperatura wewnątrz strąka spadła poniżej zera uszkadzając strukturę komórkową nasion. Nasiona przemarznięte czarnieją prawie natychmiast po rozmarznięciu czyli te z fotki robią wrażenie pełnowartościowych jeśli by się udało je dosuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1952

schną na pniu bo mi się robota na łeb zwaliła i w myśleniu i w manualu. Taki to busz, że szron po wierzchu przeszedł tylko. Może się uda jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś w łaszczowie już każdy płaci za fasole na konto po 3,20zł widać po samochodach ze towaru brakuje im nikt nie sprzedaje

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
20 minut temu, a-zA-Z0-9 napisał:

dziś w łaszczowie już każdy płaci za fasole na konto po 3,20zł widać po samochodach ze towaru brakuje im nikt nie sprzedaje

Napewno? Ostatni wtorek ruch był u handlarzy w łaszczowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szot    109

Gdyby nie pseudo-rolnicy co sprzedają prosto z pola nieważne po ile !!!! to by była sporo wyższa a tak okoliczni  handlarze porobili zapasy :o i na godniejszą cenę  trzeba jeszcze poczekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
3 minuty temu, szot napisał:

Gdyby nie pseudo-rolnicy co sprzedają prosto z pola nieważne po ile !!!! to by była sporo wyższa a tak okoliczni  handlarze porobili zapasy :o i na godniejszą cenę  trzeba jeszcze poczekać :P

kogo masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Pseudo rolnicy? Raczej więksi gospodarze którzy przerzucili się na fasolę i nie pierdziela się z przebieraniem. Wywiozą od razu a jak większe ilości to dogadaj się odnośnie przetrzymania i wyfakturuja kiedy im pasuje. Obie strony transakcji są zadowolone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
2 minuty temu, damin1 napisał:

Pseudo rolnicy? Raczej więksi gospodarze którzy przerzucili się na fasolę i nie pierdziela się z przebieraniem. Wywiozą od razu a jak większe ilości to dogadaj się odnośnie przetrzymania i wyfakturuja kiedy im pasuje. Obie strony transakcji są zadowolone. 

przy jakich ilościach mozna juz sie dogadywac,odnośnie przetrzymywania i wyfakturowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Wiesz, każdy handlarz podchodzi indywidualnie do sprawy. To czy ma miejsce., czy jest parcie na fasolę, dużo zmiennych jest. Kwestia dogadania się. Myślę że jak im będzie zależeć na towarze to nawet mniejsze ilości będą brali bo przecież konkurencja jest już duża wśród nich. Ja osobiście wolę składać u siebie bo wiadomo różnie to bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1952

ja pier... ! Kajecik mi nie dość że myszy ruszyły to teraz kuźwa zaginął przy przeprowadzce... Strony coś pokręcone ba trmacie bo nie mogę przepisu ns zaprawę odnaleźć a chciałem pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 już można za fasole otrzymać 3,30zl na konto widać dobry kierunek  drożenia

Edytowano przez a-zA-Z0-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
Dnia 15.10.2019 o 20:34, szot napisał:

Gdyby nie pseudo-rolnicy co sprzedają prosto z pola nieważne po ile !!!! to by była sporo wyższa a tak okoliczni  handlarze porobili zapasy :o i na godniejszą cenę  trzeba jeszcze poczekać :P

Szot w kolano .!! W ubiegłym roku tacy pseudo-rolnicy zarobili najwięcej, więc guzik nie logika w tej wypowiedzi. Sam połowę sprzedałem na pniu a co do ceny drugiej  połowy jestem ciekaw.  Czy wzrośnie czy spadnie będę happy. If you know what I mean.😃


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
3 godziny temu, Zetor9540iursusc330M napisał:

Dostalem informacje ze ktos z powiatu hrubieszowskiego zamowil ta maszyne do fasoli solmax zabno wiecie moze kto

ktoś z okolic Hulcza,chyba na S miejscowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Sulimów albo Setniki miejscowośći  zapewne, ciekawa ta maszyna i cena jest o wiele niższa niż double master. widział ktoś ją na placu albo w akcji ? bo jak jest porównywalna to double master pójdą w krzaki ,


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
85Tomekkk    141
1 minutę temu, MarekUA napisał:

Sulimów albo Setniki miejscowośći  zapewne, ciekawa ta maszyna i cena jest o wiele niższa niż double master. widział ktoś ją na placu albo w akcji ? bo jak jest porównywalna to double master pójdą w krzaki ,

na youtube są filmy z pracy tego kombajnu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

widziałem wszystko ładnie pięknie ale wiadomo diabeł tkwi w szczegółach

 


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak panowie zdobylem kontakt do czlowieka z okolic tomaszowa ktory posiada ten sprzet i pracowal nim w tym sezonie wiecmoze dowiem sie czegos konkretnego na ten temat bo sprzedawca mowil ze oczyszcza bardzo dokladnie jak po petkosie ciagnik 80km w zupelnosci sobie radzi a co do wydajnosci to zapewnial ze hektar w godzine zrobi ale tez znaczenie ma ilosc fasoli i chwast. Wydaje mi sie ze jesli nawet trzeba bylo by 1.5 h na ha to za te cene mialo by to sens. Mowil tez ze niby przed wprowadzeniem na nasz rynek zrobili test na 50 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28

Ogladalem ta maszyne w czasie pracy. Wydajnosc głownie zalezy od tego jak suche sa krzaki fasoli. Przy bardzo suchej fasoli to hektar w godzine zrobi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NowyRolnik2    19

I ja widzialem ten kombajn za 50 kola. Mimo wszelkich niedociagniec mastera, do niego mu daleko. Do IV to juz przepasc. Ale generalnie nie robi polowek, nie wyrzuca bokiem, zapycha sito jak za duzo masy pójdzie i trzeba recznie wywalac. Powoli bardzo idzie. Jak dasz za duzo masy to az ciagnik dusi i gaśnie. Podsumowując to taka zabawka na wlasny użytek. Dosłownie zabawka z 20h tydzień by robil, co chwilę trzeba wysypywac i podjezdzac na centymetry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi się wydaje ze się opłaca kupić jak ktoś sieje fasole 10hektare x400zł =4000zł ma do zapłaty za mastera i nie musi czekać w kolejce po 10 latach 40 tyś musi oddać za młócenie a jeszcze u ludzi coś się zarobi bo jak ido deszczy to wszyscy naraz chcą młócić  wiem bo taka kombajn jest koło jarczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj