Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole po Fasoli
skywalker89    833

nie widzę aby kogoś obraził, ale jeśli tak to przepraszam?.

No to najlepiej sobie wyliczyć jakie chłop ma koszty, i dać mu tyle aby był zadowolony i myślał, że zrobił interes jak miał 3t, a wy się smiejecie bo wiecie, że zarobicie więcej.. To jest w porządku? Ludzie są coraz bardziej świadomi tych waszych poczynań, a o systemie uprawy co opisałeś to chyba jakiś odsetek tylko lubelkami czy poznaniakami się bawi, ja jak uprawiam 10lat, zawsze kombajn i pneumat, a z robotą i nakładami każdego roku inaczej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams    4

Według mnie prawda jak zwykle leży po środku. Handlarze chcą jak najwięcej zarobić i to normalne nie ma się temu co dziwić. Oni mają też tą przewagę, że potrafią zgadać i nikt się z wyższą ceną nie wychyli ale ze strony plantatorów to wiadomo jak to wygląda. Druga sprawa koszty owszem rosną ale spada pracochłonność fasoli u mnie w tym roku z ręcznych prac to była miejscami motyczka, petkus (bez workowania) i teraz jest sortowanie w toku. Gdyby zrezygnować z sortowania to pod względem pracochłonności poziom będzie nawet niższy niż przy buraku cukrowym( mniej zabiegów ŚOR). Zostaje jeszcze tylko wysokie ryzyko pogodowe. Osobiście chciałbym żeby cena była jak najwyższa ale już cena w przedziale 3,5-4,0 zł by mnie w zadowoliła. Poniżej 3,0 zł sortowanej na pewno nie będę sprzedawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drodzy koledzy cena pójdzie w góre bo sprzedadzą fasole małe gospodarstwa,, bo nie ma na paliwo trzeba za nawozy zapłacić itd."A wieksze gospodarstwa sprzedadzą po cenie zadowalającej mam tu na myśli ok.3.5zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

masz kolego racje ja też wstrzymałem sprzedaż fasole poniżej 3zł już niedługo będą zaliczki dopłat i niech fasola leży do następnego roku w lutym, marcu sprzedam po 3,50zł dużo ludzi sprzedało już nieprzebieraną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,moim zdaniem jest kilka typow ludzi ktorzy sprzedaja to biale zloto,panikarze nastraszeni corocznym spadkiem cen, tacy ktorzy poprostu nie maja wyjscia i potrzebuja kasy natychmiast,sa tez tacy ktorym poprostu jest wyodnie sprzedac fasolke prosto z pola bo nie chce im sie juz dluzej ingerowac sil,nie maja czasu,lub poprostu jest im tak najwygodniej.Ja naleze do tych wytrfalszych i wierze ze ci wszyscy wyzej wymienieni sprzedadza i dopiero wtedy cena tak naprawde zacznie sie klarowac.W kazdymbadz razie zycze wytrwalosci wszystkim wspolcierpiacym na chorobe fasolkowa. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś na forum nodeta 2 z przerobionymi zębatkami z plastikow na metalowe chodzi mi tutaj o przekładnie kątową w sekcji przy redlicy co napędza tarcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Też ci ścina zęby? Ja mam na plastiku i kilka razy ścięło w sekcjach. A co masz chęć dorobić z metalu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mateusz44 napisał:

Też ci ścina zęby? Ja mam na plastiku i kilka razy ścięło w sekcjach. A co masz chęć dorobić z metalu ?

Tak mam taką chęć. pare osób juz tak zrobiło ale nie mam do nich namiarów .A wiem o nich bo leżały takie tryby u ślusarza w hrubieszowie i on mówił ze to juz chyba z szósty klient dorabia u niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

No to trzeba wziąć nową plastikową i zanieść do ślusarza może by wyrzeźbił , tylko nie wiem jak z tą mniejszą co daje napęd ona chyba z aluminium 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

Dasz namiar na tego gościa na pv lub na forum? też byłbym zainteresowany

Chociaż ścinanie tych trybów to w bardzo dużej mierze wina luzów wałków od tych zębatek w tym roku wymieniłem wszystkie tulejki i popodkładałem jeszcze podkładki żeby jeden trybik był jak naj bliżej drugiego i nie ścięło żadnego trybika gdzie w poprzednim roku poleciało mi chyba ich aż 4.

Edytowano przez wsza12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tego dopilnowałem tak jak ty ale po zasianiu ok 25ha zerwalo mi jedną sekcje.A wiadomo ze jak jedna to juz wszstkie pokoleji bedą sie rwać.Ten slusasz to Pawlos warsztat ma w Pbrolu a jak znajde wizytówke to podam jeszcze nr telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Ja zmieniłem w tamtymi roku  tulejki razem z walkami we wszystkich sekcjach koszt był dość spory grubo ponad tysiąc , w tym roku z ciekawości zajrzałem co tam się dzieje  i luz  znowu sie robi jeszcze z sezon i znowu to samo będzie😶.a co z tym mniejszym wałkiem ? Tez drugi czy ten ma być .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie dobrego fachowca od spraw zebatek itd to prosze jechac do miejscowosci Łapiguz kolo Zamoscia i dopytajcie sie o tokarza ktory tam mieszka.Najlepszy fachowiec jakiego znam,w tym roku dorabial mi czesc przyspieszacza do claasa bo nigdzie nie moglem dostac.Facet jest bardzo precyzyjny i wiem ze w temacie zebatek jeden z najlepszych w regionie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Czyli d*pa jak zwykle. W ubiegłym roku potrzebowałem kasy to sprzedawałem a w tym roku niech leży nawet 2 lata poniżej 3zł to hooy nie interes. 

 Kupiłem dobry piec to w przypadku mroźnej zimy będzie oszczędność na węglu. 

Za te cene to na poplon fasole siać. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Nie ma jak widać. Są kubełki które sobie bardzo dobrze radzą. W dodatku i tak zainwestowałem w niego bardzo dużo. Jeszcze zbiornik robić to z 10tys. trzeba żeby było solidnie. Sam rotor który zrobiłem to około 3tys. nie robiłem  tego z plasteliny a metal swoje kosztuje. Drugie opony przód i tył, sprzęgło elktryczne do kubełków o reszcie nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Wczesniej też  dobrze wymłacał, ale teraz nie zapycha się na tym pseudo wytrzasaczu który tam był bo rotor wszystko wyrzuci. Chcesz kupić to zapraszam, dzwoń albo przyjedź. 

Połówek z 25ton to mam może 2 worki. Jakby mi nie trzeba było kombajnu do rzepaku i zboża to bym go dalej używał.

Edytowano przez waldii1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj