kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

beekeper    5
Przed chwilą, sumek666 napisał:

Od jakiego dilera planujesz zakup.?

Agros Wrońscy lub Agroskład Ujazd - w zależności gdzie się dogadam. Pozostałe marki także pozostają jeszcze w grze. Cały czas myślę o John Deere ale w tej cenie..to trudno o cokolwiek podobnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
55 minut temu, beekeper napisał:

Agros Wrońscy lub Agroskład Ujazd - w zależności gdzie się dogadam. Pozostałe marki także pozostają jeszcze w grze. Cały czas myślę o John Deere ale w tej cenie..to trudno o cokolwiek podobnego. 

Agroskład Ujazd możliwe, że lubi zasysać pieniądze od klientów bez umiaru.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Tak czytam niektóre posty to w ciagniku 116 koni gumy 540 za wąskie, ze 600, a potem bedzie płacz ze nie ma czym pociągnąć, ze ciagnik sie dusi, ze za mało koni pod takie opony. 10 lat temu to na 600 chodziły ciagniki 150+ i większe a tu kajtki po niewiele 100 koni. Będziecie nimi pływać czy jak? Sam mam w ciagniku 520r38 i ciagnik z agregatem w świeżej orce 1.8tony robi mniejsze koleiny niż 360 wiec nie dajcie sie zwariować bo szeroki koło to tez większe spalanie np w transporcie a ciagnik 100-120 nie potrzebuje opon 600. 

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

I tak i nie. 

Kuzyn ma 20 letniego Fendta 512C i ma 600, ale też ma 515C rok młodszego i ten ma z kolei 650tki. 

T6 można podciągnąć na 140 KM spokojnie. U mnie tak będzie na pewno.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tak czytam niektóre posty to w ciagniku 116 koni gumy 540 za wąskie, ze 600, a potem bedzie płacz ze nie ma czym pociągnąć, ze ciagnik sie dusi, ze za mało koni pod takie opony. 10 lat temu to na 600 chodziły ciagniki 150+ i większe a tu kajtki po niewiele 100 koni. Będziecie nimi pływać czy jak? Sam mam w ciagniku 520r38 i ciagnik z agregatem w świeżej orce 1.8tony robi mniejsze koleiny niż 360 wiec nie dajcie sie zwariować bo szeroki koło to tez większe spalanie np w transporcie a ciagnik 100-120 nie potrzebuje opon 600. 

Zgadzam się z ta wypowiedzią. Chyba że ktoś ma specyficzne warunki do wykorzystania szerokich opon,podmokłe tereny ,tereny górskie itp. Nabijanie kasy tylko na tych oponach .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Tak ale wcześniej ktoś tam pisał o t5. Fendt ma silnik 6. 

T5 może mieć 540/65R38 

T6 ma w standardzie 600 a T6.175 i 180 650R38

Co to za różnica czy 4 czy 6 cylindrów w tym przypadku?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Tak ale jak szeroka opona to w połączeniu z duża masa o ile ciagnik taka posiada=duży uciag, ale żeby był uciag na kołach to skrzynia i silnik musza dawać ognia bo wtedy byle pierdoła ciagnik bedzie schodził z obrotów. Sumek taka ze 6 cylindrów inaczej chodzi, ma większa elastyczność a 4 to nie jest czołg do pola, owszem teraz wszyscy to robią ze tam do 160-180 masz wiele modeli 4 cylindry ale to nie jest to.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Opona też stawia opory.

80tki miały 18.4R34 i byle błoto i wpada jak Seba z karyną


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Nawiązując do szerokości i ceny opon.Zamówiłem NH T4s z niestandardowym ogumieniem 11.2R20 i 12.4R32  felgi regulowane.Mam przed sobą wycenę mojego ciągnika i kwota za tą zmianę wyniosła dokładnie 7260  zł .netto .Co wy na to?

Edytowano przez tomek15h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098

Sumek a odnośnie 4 a 6 cylindrów to tak jak mówi mój dziadek ,,co ty palec porównujesz do ch*ja”.

sasiad ma 6930 czyli tam 150 czy 155 koni w 6 cylindrach, jego kolega kupił valtra n154 czyli 155 w 4. Efekt taki ze w pługu jak ja próbowali to pod gorki złazi z obrotów i trzeba redukować, John ryczy i idzie twardo bez redukcji. Konie te same tylko cylindrów mniej.

80 miały mniejsze opony bo 18.4 r34 a 460r38 to jest inna powierzchnia styku opony z gleba na korzyść 38. Tylko tu piszemy o traktorach 4x4 a nie o nieudanych konstrukcjach Ursusa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Chodzi mi o powiązanie liczba cylindrów do szerokości opon? Chyba, że chodzi Ci o moment obrotowy generowany przez silnik a nie masę. Wtedy rozumiem. 

22 minuty temu, przemek28_28 napisał:

nieudanych konstrukcjach Ursusa:)

Zaraz Cię zjedzą 😅


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sumek a ty coś kupujesz czy jak bo wszędzie tu piszesz więc pewnie obleciales wielu producentów? Ja też nie rozumiem brania opon 600 do ciągnika o mocy 100+- tam nie będzie czym jechać dobre szerokie ale na bagna więc albo wszyscy macie bagna albo jakaś obsesja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Ugniatanie gleby, mówi wam to coś? I 650 mają dużo wyższy profil niż 600, im więcej gumy tym lepiej wiadomo. Jeśli piszecie o NH na skrzyni DC to rozumiem że mówicie o Dynamic command? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Znajomy ma w Fendcie 412 opony 600/540 i ten ciągnik idzie jak zły. Ciągną nim horsch pronto 6 metrów i śmiem twierdzić że gdyby nie ta szerokość opon nie poradziłby sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Fendty serii 700 mają bardzo często opony 650 na feldze R34 i 710 na feldze R38


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Odnośnie szerokości opon. Moim zdaniem opona 600 jest ok do t6. Ciągnik jest dość duży, gadaryt 6 cylindrowego. Rozstaw osi 4, a 6 jest identyczna. T6 też trochę waży, mój t6 155 waży niecałe 7 ton bez balastu na przednim tuz, ale z obciążnikami na tylnych kołach. Osobiście ne zauważyłem żeby w jeździe od razu z obrotów schodził, ale to wiadomo kwestia warunków, terenu, itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Coś mi się nie chce wierzyć w te ceny na poziomie 250-270 za NH DC. Sam zawsze miałem na bogato wyceny 300+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

T6.180 DC da się zrobić na bogato poniżej 300 ale to juz diler musi chcieć minimalnie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj