kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

adam0122    25

Odpukać na razie jest ok, ale dopiero zrobione 100 MTH, to ciężko coś oceniać. O komforcie w porównaniu z dawnym Ursusem 1212 nie ma nawet mówić. Reszta rzeczy sprawuje się na tą chwilę dobrze, skrzynia bajka, miałem brać EC, ale dobrze że był akurat na placu DC i na niego padło. Jeśli w dalszym użytkowaniu będzie się tak sprawował to będzie super. Pierdy zawsze się jakieś przytrafią, np. przed oddaniem ciągnika dealer wgrywał nowe oprogramowanie i później musiał mi drugi raz grzebać w systemie żeby odblokować bieg eco, bo na dzień odbioru nie był włączony. Chłopaki jeszcze jeden przewód od pneumatyki poprawiali, bo był tak poprowadzony, że obcierał kabinę, no i sam się przecierał. Puki co, to polecam. Spalania na razie tak szczegółowo nie mierzyłem, ale tak po tankowaniach i przepracowanych MTH wstępnie można powiedzieć, że wyszło mi 15-16 l/ha orki, 12l/ha siew uprawowo-siewnym, a w lżejszych pracach to tak ok. 8l/MTH pali. Miałem brać tak maks 120 KM, ale to że teraz mam podstawowej 145 KM to bardzo dobrze, przynajmniej przy każdej maszynie mam zapas mocy i ciągnik się nie męczy, a ja spokojnie mogę np. od 8 do 10 km/h orać, a sieje 9,5-10,0 km/h. (pług 4 skiby obrotowy, ustawiony na 2,0 m, zestaw upr.-siew. 3,0m w wałem packer i siewnikiem talerzowym).   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Kilka dni temu rozmawiałem ze sprzedawcą nh i twierdził że jest gwarancja na skrzynię DC na 4 lata .A  wcześniej kilka miesięcy , ten sam twierdził że ta gwarancja na 4 lata to rodzaj ubezpieczenia takiego jakie wciskają np. przy zakupie sprzętu AGD. Sprzedawcy to  plotą wszystko co im ślina na język przyniesie, aby tylko ubrać klienta w produkt...😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

T6 155 DC spalanie:

Talerzówka akpil v ka 3,2 m na sucho po rzepaku (płytko) - 8-8,5l/ha

orka pod burki ibis l - 16 l /ha

orka pod pszenicę kl IIIa po koniczynie, ciężko i sucho 20,5l/ha

Prasa br 6090 w słomie na biegu wom 540 eco - 7-8lha

Tyle spostrzeżeń, odnośnie spalania. Zaznaczam, że ciągnik bez jakiegokolwiek obciążnika z przodu, obroty 1700.

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Dość dobrze wyposażony poniżej 280 więc myślę że bieda jakieś 230 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

szersze kapcie, lepsze oświetlenie, przedni tuz i wom, ramka do tura, amo ośka i kabina, automatyka przy nawrotach, 2 zawory międzyosobowe, 2 zawory elektryczne i 2 mechaniczne z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ma.

Może z case byś coś wybrał Black friday  jest 😁

Edytowano przez mickas092

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
14 minut temu, adam1984 napisał:

NH ma rejonizację?

Nie ma.100%


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

A np dobrxe jak ciągnik jest wyposażony w radar? Co to wogole jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Jak masz radar to wiesz jak szybko się przemieszczasz , a nie jak szybko Ci sie koła kręcą...czyli uwzględnia poślizg, a co za tym idzie wydajność , spalanie itd na wyświetlaczach jest pokazywane realnie a nie bez uwzględnienia poślizgu. Mając radar i poślizgi możesz poustawiać wypłycanie narzędzia przy określonym poślizgu... Niektóre narzędzia,np. rozsiewacz po izobusie ustalają dawkę wysiewu ...mówię o zaawansowanych sprzetach ale gdy nie masz GPSa

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Mam coś takiego ze przy jakimś procencie poślizgu ramion podnośnik idą w gore. Nie wiem czy Man ten radar czy nie😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Więc tak standardowo ciągnik prędkość jazdy odczytuje po ilości obrotów kół tylnich i obwodzie tych kół oraz czasie w jakim ilość tych obrotów nastąpiła. Radar to jest to dodatkowy czujnik prędkości ciągnika zainstalowany pod podwoziem (ja tak mam w NH T6.175), wysyła wiązkę sygnału, który odbija się od podłoża, po którym jedzie ciągnik i wraca z powrotem do urządzenia, na tej podstawie jest uzyskiwana realna prędkość ciągnika. Bo na przykład jak jest ślisko na polu, to koła generują poślizg i pomimo jakiejś liczby obrotów, ciągnik jedzie wolniej niż wskazywał by na to odczyt z kół. Podsumowując ciągnik bez radaru uzyskuje prędkość z kół i on nie określi poślizgu kół. Ciągnik wyposażony w radar, a raczej jego system otrzymuje dwa odczyty prędkości z kół i radaru, tutaj system może odczytać poślizg z kół, jeśli prędkość z kół będzie większa, aniżeli z radaru, wówczas można na przykład ustawić wypłycenie maszyny, z którą współpracujemy, żeby zmniejszyć "boksowanie" kół, co przełoży się na mniejsze zużycie paliwa i równomierną jazdę. Ja jak to używam przy orce, to na ciężkich glebach pokazuje mi tak ok. 8% poślizgu, na lżejszych jest różnie 5, 3 , a często 0.       

Edytowano przez adam0122
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15
Dnia 29.11.2019 o 21:07, marb80 napisał:

Case luxxum 110 może ktoś ostatnio  wyceniał?

240 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Wiec jadąc po polu z opryskiwaczem ciągnikiem bez radaru , prędkość która nam jest wyświetlana może nie być prędkością rzeczywista?? Ile to może się różnic od realnej prędkości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam GPS  i opryskiwacz, ciagnik i GPS pokazuję zawsze inną prędkosć, niewiele bo do 0,5 no max 1 km/h i różnie raz na plus a raz na  minus. Ale przy gps  prędkosć bardzo szybko się zmienia i nie  zbyt idzie porównać z ciągnikiem a o opryskiwaczu to już nie ma co wspominać. 

ale przy opryskiwaczu to nie mamy poślizgu kół, chyba że pod górę.  Poślizg występuję przy orce tu potrafią być różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

przy orce tak przy głęboszowaniu poślizg jest od 7% nawet do 40% jak nie przypilnuje się ciśnienia w kołach i obciążenia ciągnika, ja u siebie jadąc max prędkością pokazuje mi 46km/h gps a wyświetlacz w ciągniku 42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj