rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

krzychu121    3908

Możesz wziąć z obszaru b i z obszaru d wtedy dostaniesz 400 tys zwrotu przy zakupie za 670 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Panowie składając teraz wniosek na maszyny będąc młodym rolnikiem przysługuje mi tylko 200 tys zwrotu czyli zakup maszyn za ok 335 tys netto? Czy jest możliwość zwiększyć to? Chciałem zakupić ciągnik, opryskiwacz i rozsiewacz

jak złożysz z ojcem wniosek łączony to tak :) . ja dziś złożyłem do agencji swoj. Teraz pozostało czekać :)_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja wiem że można wnioskować łączyć ale ojciec ma 60 djp i nie uśmiecha nam się robić decyzję środowiskowa za 20 tys i topić się w papierach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichLin89    13

witam, zamierzam składać wniosek łączony z ojcem, chcemy wziąć 3 maszyny.. jak oni liczą udział? bo ta doradczyni mowi że te maszyny trzeba podzielic miedzy nas.. ja nie jestem na vacie, ojciec jest na vacie.. jak to mozna podzielic?


czy może być tak że wszystkie maszyny będą na ojca mimo ze wnioskujemy wspolnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Panowie, na jaką realnie powierzchnię przechodziła Wam zgrabiarka dwukaruzelowa 7-8 metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
9 godzin temu, seba836 napisał:

Wie ktoś czy przy składaniu wniosku muszę posiadać wykształcenie rolnicze czy mogę później uzupełnić ?

jak nie starasz się o 60% za młodego rolnika to nie musisz mieć wykształcenia i tu nie ma jak w młodym że mozesz uzupełnić bo to nie jest obowiązkowe 

 

7 godzin temu, krzychu121 napisał:

Możesz wziąć z obszaru b i z obszaru d wtedy dostaniesz 400 tys zwrotu przy zakupie za 670 tys 

z obszaru d na budynki + maszyny ma 500 tysięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
9 godzin temu, krzychu121 napisał:

Możesz wziąć z obszaru b i z obszaru d wtedy dostaniesz 400 tys zwrotu przy zakupie za 670 tys 

Oj raczej chyba nie, maszyny jest tylko 200. Jak weźmie z d maszyny za 200 tys to zostaje mu z b 500 na budowę.

Ja z b wziąłem maszyny za 200 i to byl max, i na budowę mi zostało 300 a D już wziąć nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
14 godzin temu, Kondominium napisał:

jak nie starasz się o 60% za młodego rolnika to nie musisz mieć wykształcenia i tu nie ma jak w młodym że mozesz uzupełnić bo to nie jest obowiązkowe 

Właśnie staram się o 60% z młodego rolnika do 19 sierpnia można składać wnioski a 30 sierpnia dopiero będę posiadał wykształcenie rolnicze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, seba836 napisał:

Właśnie staram się o 60% z młodego rolnika do 19 sierpnia można składać wnioski a 30 sierpnia dopiero będę posiadał wykształcenie rolnicze 

miałem to samo ale wiem że chyba robisz kurs rol 03 . dostaniesz zaświadczenie o ukończeniu kursu (jeśli takowy robisz zaocznie ) no chyba że robisz szkołe średnią to niestety nie przejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
5 godzin temu, Palmiszon napisał:

miałem to samo ale wiem że chyba robisz kurs rol 03 . dostaniesz zaświadczenie o ukończeniu kursu (jeśli takowy robisz zaocznie ) no chyba że robisz szkołe średnią to niestety nie przejdzie 

i jak normalnie uznali jak dałeś zaświadczenie o ukończeniu kursu? Bo ja też robię zaoczną szkołę, zaświadczenie o ukończeniu kursu już mam ale do września muszę czekać na wyniki egzaminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199

Czy ktoś może polecić doradcę do napisania wniosku na modernizację (obszar D)? Lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
2 godziny temu, odrion napisał:

Czy ktoś może polecić doradcę do napisania wniosku na modernizację (obszar D)? Lubelskie.

Tak. Skąd  jesteś.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
17 minut temu, malorolny121 napisał:

Tak. Skąd  jesteś.?

LHR. Ale zakładam, że i tak teraz większość da się ogarnąć online. Wniosek też można złożyć przez ePUAP. Myślę, że doradca z lubelskiego mógłby mieć taką przewagę, że może wie jak w tym oddziale podchodzą do uzasadnień np co do większych maszyn niż wychodzą z tabelek. W każdym razie za każdy kontakt będę wdzięczny. Może być na private. 

Z góry dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
5 godzin temu, Mateusz3231 napisał:

1 lipca złożony wniosek o płatność, zobaczymy (lubelskie) 

Mój złożony 4 kwietnia bodajże i kur,,, a w poniedziałek jeszcze poprawki trzecie cały czas zmienia się rozpatrujący 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

piszcie jaki oddział, ja dziś złożyłem aneks (zmiana nazewnictwa) i wniosek o płatność wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W Wielkopolsce to możesz trochę poczekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607
3 godziny temu, king12 napisał:

Mój złożony 4 kwietnia bodajże i kur,,, a w poniedziałek jeszcze poprawki trzecie cały czas zmienia się rozpatrujący 

To ja podobnie składałem i od miesiąca kasa na koncie. Warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Ja składałem o płatność w połowie stycznia, kasy do dnia dzisiejszego brak, po drodze kilka poprawek i kontrola na miejscu, warmińsko mazurskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jondir989    8

W dowodzie podają moc maksymalną.. 

Wg normy ECE R-85

Edytowano przez jondir989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj