rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

PROW: trudno, ale warto

galeria
JD 3040
masa24    2348

tez bede robil podobny wniosek w tym roku i jestem ciekaw co to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Wiesz, minimalne wymogi rozporządzenia spełnia bo jest powyżej 1 ha więc z przyczyn formalnych wniosku nie odrzucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Mam wstawione we wniosku zakup podkaszarki o mocy 3-5kW czy jak na fakturze będzie pisało kosa spalinowa to czy to przejdzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

do tego dobry bajer z uzasadnieniem zakupów i osoba sprawdzająca mało czepialska i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909
7 godzin temu, czareczek85 napisał:

Mam wstawione we wniosku zakup podkaszarki o mocy 3-5kW czy jak na fakturze będzie pisało kosa spalinowa to czy to przejdzie? 

Wątpliwa sprawa czy czepialskiej osobie bo jednak są to dwie różne maszyny. Sam mam wpisana pile i kosę i pilnuje aby się zgadzało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

W instrukcji pisze podkaszarka na fakturze kosa spalinowa. Chyba zwrócę do sklepu bo problem będzie. A w media expert nie moga niby zmienić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Dla świętego spokoju bym zmienił. Sprawdziłem przed chwila i nie mam kosy spalinowej tylko wykaszarke spalinowa i tak też będzie na fakturze bo jeszcze sprzęt nie dojechał. Swoją drogą co to za bestia 5 kw? Mam zamowiony największy model Husqvarny 555rxt która ma 2,8 kw i sprzedawca mówił że jak na użytek własny to maszyna praktycznie wieczną jak się będzie dbało. Do tej pory miałem husqe 1,1 kw in też to jakoś szło chociaż w większej trawie jak za szybko się chciało ciąć to stawała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Ja miałem przedział mocy 3kW-5kW ciężko było coś w tej mocy znaleźć niby były jakieś podróbki po 500zł co niby miały taką moc. Jednak zdecydowalem się kupić Active 6.5bt moc 3.3kW czyli 4.5hp. Cena to 2899 porzadna maszyna i dużo pozytywnych opinii ma w internecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3909

Ja jednak wolę sprawdzone sprzęty renomowanych firm. Od kilkunastu lat pracuje się na husqvarnie i chodzi bez większych problemow więc teraz też wybór padł na tą firmę. Bez dofinansowania bym się nie skusił ale jak połowę zwrócą to już tak źle to nie wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
Dnia 17.06.2021 o 14:11, majkel207 napisał:

Witam, mam pytanie, może ktoś będzie w stanie mi pomóc

1 Nie można zmniejszyć areału gospodarstwa od momentu złożenia wniosku o płatność, wcześniej można bez konsekwencji?

2 Odnośnie najbliższego naboru, w przypadki kiedy inwestycja dotyczy zakupu sadzonki upraw trwałych, takie inwestycje można wykonywać tylko na działkach które należały do wnioskodawcy w momencie składania wniosku , czy istotne jest czy na tą działkę składał wnioskodawca dopłaty, czy może nie ma to wszystko znaczenia i nawet po złożeniu wniosku można kupić działkę i zrobić na niej inwestycję

1.Nie można zmniejszyć gospodarstwa od momentu ... nie może być mniejsze niż powierzchnia jak była podana na dopłaty obszarowe w roku złożenia na PROW 

2. Możesz kupić te sadzonki na grunt który będzie Twój , czyli teraz nie musi być Twój ale w terminie 3 czy 5 lat od dostania PROW będzie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

Witam. Jestem w trakcie przygotowywania biznesplanu i mam następujące wątpliwości:

1)tabela 17 i 18 planowane inwestycje w środki trwałe - rok realizacji inwestycji (rok zakupu)- planuje zakupić część maszyn na własne ryzyko zaraz po złożeniu wniosku to wpisuje rok 2021????

2) inwestycja podzielona na 2 etapy, I etap realizacja 06,2022, II etap 11.2022r. jak określić rok docelowy jeśli chce wnioski o płatność składać w ww. terminach. Rokiem bazowym będzie 2021, natomiast rok docelowy to 2022 czy 2023???

3) tabela 19, czy muszę mieć oferty w formie papierowej na wnioskowane maszyny czy ARiMR to nie interesuje?? część cen ofertowych mam uzgodnione telefonicznie z dealerem, jednakże w przyszłym roku ceny pewnie będą znacznie wyższe (po podpisaniu umowy o pomoc).

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

cześć, mam pytanie. zakup ciągnika jest punktowany w obecnym naborze czy trzeba adobierac maszyny inne?


oraz pieniądze w jakim czasie są zwracane? na maszyny muszę wyłożyć wszystkie pieniądze przedstawić faktury i dopiero zwrócą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

- tab 17 i 18 możesz wpisać 2021, - musi być odstęp pól roku między etap I i II - rok docelowy tj. rok w którym składasz ostatni etap - ofertę w formie papierowej uzupełnisz w poprawkach o ile prowadzący bedzie wymagał - ciągnik nie jest punktowany - kupujesz maszyny i do wniosku o płatność składasz potwierdzenia zapłaty - od złożenia wniosku o płatność do przelewu mija od 3 do 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

tzn? Bo tak naprawdę potrzebny mi jest tylko ciągnik ale jak sobie przeliczyłem, wziąć na fabryczny to niewiele drożej wyjdzie niż ma dofinansowanie i kredyt komercyjny na zakup ciagnika, więc nie wiem czy jest sens zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1
5 godzin temu, Slavo napisał:

- tab 17 i 18 możesz wpisać 2021, - musi być odstęp pól roku między etap I i II - rok docelowy tj. rok w którym składasz ostatni etap - ofertę w formie papierowej uzupełnisz w poprawkach o ile prowadzący bedzie wymagał - ciągnik nie jest punktowany - kupujesz maszyny i do wniosku o płatność składasz potwierdzenia zapłaty - od złożenia wniosku o płatność do przelewu mija od 3 do 6 miesięcy

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Można składać wniosek na maszyny w tym naborze jeżeli już się korzystało i wyczerpało cały limit 200tys.czy trzeba czekać na nowy prow? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
20 godzin temu, kabaczek89 napisał:

tzn? Bo tak naprawdę potrzebny mi jest tylko ciągnik ale jak sobie przeliczyłem, wziąć na fabryczny to niewiele drożej wyjdzie niż ma dofinansowanie i kredyt komercyjny na zakup ciagnika, więc nie wiem czy jest sens zabawy

A w czym przeszkadza kredyt fabryczny + dofinansowanie? Jedynie z preferencyjnym byłyby kłopot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj