rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

PATr    409

Na pewno będzie tak samo w biznesplanie bo inaczej by ci "nie uwierzyli" na słowo że wykażesz wzrost niewiadomym sposobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tropt    3

koledzy przy inwestycji nie związanej z produkcją zwierzęcą - to jest budowa przechowalni i silosów zbożowych będzie mnie obowiązywała maksymalna dopłata 200 tys czy 500 tys. zł ? różnie się to interpretuje a pewnie pasuje już robić pozwolenia na budowę, tylko nie wiem jaką dużą będę mógł zrobić bo 200 tys to troche mało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

na 100% 200 tys, chyba, że prawie krajowym zrobią tak, ze będą jakieś drogi obejścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolek2    10

rozliczenie starego PROW do czerwca 2016 a nabór na nowy? albo póżniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

rozliczenie starego PROW do czerwca 2016 a nabór na nowy? albo póżniej

No nie jest pewna informacja, kraje członkowskie mają dopiero złożyć wniosek do KE o wydłużenie tego terminu ale KE wcale nie musi się zgodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodzuQQ    5

A jakby postawić silosy zobożwe i do tego jakiś kurnik np. na gęsi lub kury to by nie przeszło jako inwestycje w budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

drób to chyba tylko w przypadku chowu ekologicznego jeśli się nie mylę- także zastanów się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

drób to chyba tylko w przypadku chowu ekologicznego jeśli się nie mylę- także zastanów się

Dokładnie tak, tylko ekologiczny - inna forma hodowli drobiu nie jest wpierana w nowym PROW .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czy będzie możliwość zakupu np. ciągnika o mocy znamionowej do 100km, który miałby pracować z opryskiwaczem, jeżeli w MGR z PROW20107-2013 był zakupiony ciągnik np.135km?

Niby maszyny z obu programów nie mogą się dublować, ale ktoś mi mówił, że ta zasada nie dotyczy, jeśli maszyny różnią się parametrami o 30 procent.

Czy ktoś spotkał się z taką opinią?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie spotkałem się z taką opinią. Trzeba czekać na projekt rozporządzenia. Dopiero wtedy będzie wiadomo co i jak. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Witam. Freetaxi mam do Ciebie takie pytanie czy w nowym prowie jeżeli był by nabór i skorzystał bym z MGR i wziął te 200 tyś na zakup maszyn to czy w przypadku gdyby był jeszcze jeden nabór również z MGR mógłbym starać się o dofinansowanie budowy obory z tych 500 tyś zł czy jeżeli raz skorzystam to już więcej nie mogę pomimo innej inwestycji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

proponuje lekturę kilka stron do tyłu było o tym wszystkim masz ogólnie 500 tys. czyli max 200 tys. na maszyny (raczej tych których jeszcze nie brałeś ewentualnie 30 % różnicy co do parametrów) i 300 tys na oborę, ja tak to zrozumiałem z poprzednich stron. Poza tym pewnie znowu będzie max dwa etapy więc zawsze możesz we wniosku dać etap 1 do ... etap 2 do ... realizacja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A skąd te 30%? Bo jak na razie nic chyba w projektach o tym nie ma tylko ktoś, gdzieś tam zasłyszał i teraz leci plotka w świat.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia1185    0

Witam wszystkich,

 

mam kilka pytań zw z młodym rolnikiem. Otrzymałam decyzję na tak - czy jest możliwość zmniejszenia areału niż deklaracja we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia1185    0

Dziękuje za odpowiedz na poprzednie pytanie :) widzę, że na forum znajdę pomoc. To jeszcze zapytam:

1. Jakie są korzystniejsze dzierżawy podpisane u notariusza czy w UG (kwestia cenowa) i co jest potrzebne żeby to podpisać?

2. Czy mogę być posiadaczką ziemi np. odpis będzie w maju a pod koniec lipca ubezpiecze się w KRUSIE(do konca lipca pracuję na umowę o pracę)?

3. Bedąc na Krusie mogę pracować na umowę o dzieło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Dziękuje za odpowiedz na poprzednie pytanie :) widzę, że na forum znajdę pomoc. To jeszcze zapytam:

1. Jakie są korzystniejsze dzierżawy podpisane u notariusza czy w UG (kwestia cenowa) i co jest potrzebne żeby to podpisać?

2. Czy mogę być posiadaczką ziemi np. odpis będzie w maju a pod koniec lipca ubezpiecze się w KRUSIE(do konca lipca pracuję na umowę o pracę)?

3. Bedąc na Krusie mogę pracować na umowę o dzieło ?

Ad3. Na Krusie możesz być mając umowę o dzieło/zlecenie lecz dochody z niej nie mogą przekroczyć połowy najniższego wynagrodzenia brutto aktualnie 1750/2 =875 zł, na pozostałe pytania się nie wypowiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Witam . Nigdy wczesniej nie korzystałem z żadnych programów ue . Czy jest możliwe aby w modernizacji zlozyc wniosek na 2 ciagniki tzn np 115 i 65 km ? Ktos kiedys tak robil ?


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A będziesz w stanie sensownie uzasadnić zakup tych ciągników? Jaka powierzchnia gospodarstwa? Jaka produkcja?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Myślę że będę w stanie . Krowy mleczne . a uzasadnienie proste że podczas sianokosów aby sprawnie szło jednym trzeba prasować drugim grabi . Z areałem najwiekszy problem myślę bo swoich 28 ha i myślę,że dsłoby radę dodatkowe 10ha na 10 lat w dzierzawe na papier dorwać i nie wiem czy to by wystarczylo na 2 ciagniki


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Teraz Ci nie pomogę. Trzeba czekać na przepisy krajowe, które będą regulować warunki otrzymania wsparcia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

A nic niewiadomo chociaz nieoficjalnie czy w tym roku modernozacja wystartuje? Szczerze mówiąc gdyby w tym roku wystartowała przy obecnej sytuacji na rynku z mlekiem czy żywcem to troche niedobrze


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie znam żadnych konkretów. Coś mówią o naborze w czerwcu może lipcu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj