rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

seba836    20
4 godziny temu, WitekRolnik napisał:

@seba836 Przy prowadzeniu MR korzystam z ewidencji z tej stronki, a dokładniej to pracuję na wersji szkoleniowej II i od siebie dodam tylko, że bardzo dobrze tą ewidencję w tej formie się prowadzi.

https://www.cdr.gov.pl/aktualnosci-instytucje/2836-ewidencje-przychodow-i-rozchodow-w-gospodarstwie-rolnym-wersje-uaktualnione-2019-r

też ogólnie korzystam i mam zrobioną z tej tabeli od nich. Wiesz może czy jak agencja chcę ode mnie Rejestr sprzedaży i zakupów z czerwca to muszę im czystą tabelkę zrobić od nowa czy wystarczy że wydrukuję z tej ewidencji z wszystkimi podliczeniami od początku roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj złożony aneks na zwiększenie kwoty i zmiana maszyn , ile czekacie na odpowiedz z agencji ?? Lubelskie . Chciałbym zamówić już maszynę a wole jednak poczekać czy agencja nie będzie robić problemów …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
john_deere7430 napisał:

Panowie dzisiaj złożony aneks na zwiększenie kwoty i zmiana maszyn , ile czekacie na odpowiedz z agencji ?? Lubelskie . Chciałbym zamówić już maszynę a wole jednak poczekać czy agencja nie będzie robić problemów …

z naboru lipcowego ? który nr na liście?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wojtal24 napisał:

z naboru lipcowego ? który nr na liście?

Składałem chyba jesienie 2021 ale podzieliłem na 2 etapy bo nie wiedziałem co dokładnie chce kupić , wiosną 2022 kupiłem pierwsza maszynę i dostałem zwrot , teraz na drugi etap poszedł aneks bo jednak zmiana maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    4
3 godziny temu, john_deere7430 napisał:

Składałem chyba jesienie 2021 ale podzieliłem na 2 etapy bo nie wiedziałem co dokładnie chce kupić , wiosną 2022 kupiłem pierwsza maszynę i dostałem zwrot , teraz na drugi etap poszedł aneks bo jednak zmiana maszyn 

U mnie była podobna sytuacja, zmiana maszyny i zwiększenie kwoty, lecz miałem cały wniosek w jednym etapie. Od złożenia wniosku do podpisania aneksu ok 1.5 miesiąca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Capitan58 napisał:

U mnie była podobna sytuacja, zmiana maszyny i zwiększenie kwoty, lecz miałem cały wniosek w jednym etapie. Od złożenia wniosku do podpisania aneksu ok 1.5 miesiąca. 

No właśnie u mnie w biurze które prowadzi mi projekty to mówią ze od złożenia trzeba będzie poczekać na miesiąca ale liczę ze może uda się wcześniej bo chciałbym zamówić maszynę żeby na żniwa dojechała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
Dnia 8.02.2024 o 18:34, john_deere7430 napisał:

Składałem chyba jesienie 2021 ale podzieliłem na 2 etapy bo nie wiedziałem co dokładnie chce kupić , wiosną 2022 kupiłem pierwsza maszynę i dostałem zwrot , teraz na drugi etap poszedł aneks bo jednak zmiana maszyn 

to można aneksować jeszcze drugi etap  jak maszyna z pierwszego etapu już jest rozliczona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2024 o 08:53, jan88 napisał:

to można aneksować jeszcze drugi etap  jak maszyna z pierwszego etapu już jest rozliczona ?

Tak

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aneks złożony w czwartek w tamtym tygodniu , dzisiaj telefon od Pani z agencji ze wszystko przeszło i jutro podpisanie umowy , także agencja w Lublinie się nie obija bardzo sprawnie i bez żadnych problemów miałem obawy czy 6metrowe maszyny przejdą ale na szczęście bez najmniejszych problemów i poprawek ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, john_deere7430 napisał:

Aneks złożony w czwartek w tamtym tygodniu , dzisiaj telefon od Pani z agencji ze wszystko przeszło i jutro podpisanie umowy , także agencja w Lublinie się nie obija bardzo sprawnie i bez żadnych problemów miałem obawy czy 6metrowe maszyny przejdą ale na szczęście bez najmniejszych problemów i poprawek ;) 

Może i z poprzednim prowem się nie obija agencja w Lublinie lecz z tym z 2023 roku to dalej brak odpowiedzi i nawet zbytnio nie chcą udzielić informacji. A kolejna sprawa niby funduszy brak 🤔 cały czas zbywają

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Może i z poprzednim prowem się nie obija agencja w Lublinie lecz z tym z 2023 roku to dalej brak odpowiedzi i nawet zbytnio nie chcą udzielić informacji. A kolejna sprawa niby funduszy brak 🤔 cały czas zbywają

Ja napisałem jak wyglądała sytuacja u mnie , ale rożnie się słyszy , co do braków środków wszystko możliwe …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
4 godziny temu, john_deere7430 napisał:

Aneks złożony w czwartek w tamtym tygodniu , dzisiaj telefon od Pani z agencji ze wszystko przeszło i jutro podpisanie umowy , także agencja w Lublinie się nie obija bardzo sprawnie i bez żadnych problemów miałem obawy czy 6metrowe maszyny przejdą ale na szczęście bez najmniejszych problemów i poprawek ;) 

to po złożeniu aneksu do drugiego etapu drugi raz podpisywałeś umowę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6
Dnia 8.02.2024 o 18:21, john_deere7430 napisał:

Panowie dzisiaj złożony aneks na zwiększenie kwoty i zmiana maszyn , ile czekacie na odpowiedz z agencji ?? Lubelskie . Chciałbym zamówić już maszynę a wole jednak poczekać czy agencja nie będzie robić problemów …

U mnie to trwa już 4 miesiące i jeszcze nikt się za aneks nie zabrał...

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2024 o 19:04, jan88 napisał:

to po złożeniu aneksu do drugiego etapu drugi raz podpisywałeś umowę ?

Tak właśnie dzisiaj byłem podpisać .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    4

Na stronie arimr pojawiła sie uaktualniona lista PROW. U mnie te same miejsce co ostatnio, i cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

ile czasu czekaliście na podpisanie umowy po odesłaniu poprawek które są już na pewno dobrze, będąc w limicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Panowie, a jakie dokumenty agencja potrzebuje jeżeli chodzi o zaliczkę do budowy? Coś z banku jakieś zabezpieczenie? 🤔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Panowie, a jakie dokumenty agencja potrzebuje jeżeli chodzi o zaliczkę do budowy? Coś z banku jakieś zabezpieczenie? 🤔

Gwarancje bankowa potrzebujesz. Jest to coś na zasadzie kredytu z tym że prowizje i oprocentowanie jest bardzo małe, musisz dać pod zastaw np. pole pod gwarancje bankowa. 


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20

Ktoś z was czekał ostatnio na zwrot środków? Ile czasu około się czeka czy nie mają pieniędzy i przeciągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
12 godzin temu, karol091193 napisał:

Panowie, a jakie dokumenty agencja potrzebuje jeżeli chodzi o zaliczkę do budowy? Coś z banku jakieś zabezpieczenie? 🤔

No z zaliczka to masz problem.. bo jeśli masz to we wniosku to powinni w poprawkach zadać jakiś gwarancji bankowych. Już lepiej weź kredyt. Nie dość że taniej to jesXze nie będzie na tym agencja siedziala i weryfikowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
13 godzin temu, Pronar82a napisał:

Gwarancje bankowa potrzebujesz. Jest to coś na zasadzie kredytu z tym że prowizje i oprocentowanie jest bardzo małe, musisz dać pod zastaw np. pole pod gwarancje bankowa. 

 

1 godzinę temu, kampl napisał:

No z zaliczka to masz problem.. bo jeśli masz to we wniosku to powinni w poprawkach zadać jakiś gwarancji bankowych. Już lepiej weź kredyt. Nie dość że taniej to jesXze nie będzie na tym agencja siedziala i weryfikowała. 

Nie mam wpisanej zaliczki, ale ćwierć bańki piechotą nie chodzi. Jak mam czekać na zwrot kasy z agencji pół roku to tych odsetek od bańka+ też trochę będzie mimo odroczenia rat kredytu i jeszcze się nad tym zastanawiam. Zawsze można złożyć taki wniosek przy drugich poprawkach, tylko warto by było mieć już do tego przyszykowane dokumenty. Ewentualnie po podpisaniu umowy 🤔


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49
22 godziny temu, pawelol111 napisał:

Jakieś wieści o przesunięciach środków?

Nowy nabór z azotanów rusza, także z tego działania chyba nie przerzuca środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
seba836 napisał:

Ktoś z was czekał ostatnio na zwrot środków? Ile czasu około się czeka czy nie mają pieniędzy i przeciągają

ja w grudniu złożyłem wniosek o płatność i cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj