rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wicherek    4073

Do września jeszcze całe rolnictwo może się wywrócić do góry kołami   !    myślę o Ukrainie i Putinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Szczerze? Ta nowa polityka to porażka. Tak dyskutują że młodzi nie garną się do rolnictwa. Że trzeba ich zachęcić jakoś. A jak w tej perspektywie mają być zachęceni? Kto pobudował te nowe obory jak nie obecni 40latkowie? A teraz jak mają wystartować ci co mają po 20-30 lat? No dobra. Pobrali młodego rolnika i co dalej? Ich rodzice nie byli zawsze pewni inwestycji. Mieli swój wiek. Niepotrzebne im były stresy, kredyty. Młody miał 20 lat, szkole, nie wiedział że postawi na rolnictwo? I co teraz? Jak ma konkurować? Czym? Starymi gruzami po rodzicach ? Czy podwójnie ciężka praca by dogonić kogoś kto ma 3x więcej i 3x szybciej pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125

Temat rzeka każdy ma inną sytuację.

Są gospodarstwa gdzie rodzice inwestowali a dziecko poszło do pracy i obrabia tylko pole a inwestycje głównie były w kierunku produkcji zwierzęcej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fulton    18

A czy wgl ten dobór maszyn będzie się liczył do tego nowego programu? Bo zmieniła się nie tylko nazwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Co tu gdybać , będzie nabór to się okaże co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Przy budowlance pozwolenia i papierologie na ile wcześniej trzeba ogarniać? Budowa na 100djp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Duzo zalezy  od starostarostwa.  Ja na budowe  hali stalowej to pomiedzy wypisem z miejscowego planu zagospodarowania., a pozwoleniem w starostwie z mapka fo celow projektowych to wyszlo mi ponad 8 miesiecy,  niby termin na rozpatrzenie to jest 30 dni ale rzeczywistosc to ... inny  swiat. Zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
4 godziny temu, pawelol111 napisał:

Przy budowlance pozwolenia i papierologie na ile wcześniej trzeba ogarniać? Budowa na 100djp.

2 lata. O ile zaczynasz kompletnie od zera z dokumentacją 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donik94    0
Dnia 22.12.2023 o 18:31, KarolTD90 napisał:

Jaki nr na liście miałeś??

Cześć,jeśli jesteś z podlaskiego okolice Białegostoku to kojarzysz taką firmę Stalovers? Oni niby zajmują się stawianiem hal stalowych,bo na prow mam na to złożone niby jestem na liście 2500 miejsce i narazie cisza ale liczę że dostanę a składałem na halę i ofertę miałem od tej firmy a że przy okazji ktoś z tamtych stron to mówię podpytam onich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
4 godziny temu, pawelol111 napisał:

Przy budowlance pozwolenia i papierologie na ile wcześniej trzeba ogarniać? Budowa na 100djp.

Jak się zaczynał nabór w lipcu to padła decyzja dotycząca budowy obory. Według projektu na 108djp, ale interesuje ciebie ogólnie temat 60-210djp. Na tą chwilę czekam na decyzję z gminy. Do końca grudnia RDOŚ miał wydać opinię i czekam, bo z Wody Polskie i inspekcja sanitarna już wydały swoje decyzje. Jak z RDOŚu dostanę to kilka dni i mam decyzję z gminy+ uprawomocnienie pewnie z 14dni. Tak więc do końca stycznia na pewno mi przejdzie. Potem walimy do starostwa. Tam mamy trochę znajomości to może pójdzie szybciej. W każdym razie na pewno koło roku przejdzie z dokumentacją, a na sierpień mam planowaną budowę przez firmę 

  • Thanks 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie decyzje do gminy spłynęły dość szybko to później gmina sie lekko przeciągała i dała decyzje po kolejnych kilku miesiącach a mają na to chyba ok miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

Gmina to uporczywy temat 🤣 jeszcze zależy od tego, ilu masz bliskich sąsiadów w nieruchomościach do 100 albo 150 metrów. Jak masz do 10 osób, to gmina do każdego wysyła pisma o budowie, jeżeli więcej to wstawiają obwieszczenie na BIP gminy i ma tablicy ogłoszeń w twojej miejscowości. Miałem to szczęście, że u mnie jest więcej. Bo właściciele sąsiedniej działki nie żyją i nie jest przesądzone. To listonosz musi dostarczyć właśnie tutaj list, potem list czeka 14dni na poczcie. Kolejne 14 dni że list jest teoretycznie odebrany 🤣 acz kolwiek chyba listonosz pisze na zwrocie do nadawcy, że osoba nie żyje... Nie wiem jak to w takim przypadku przebiega sytuacja. Nie dopytywałem się dokładnie bo wiedziałem że jest sporo właścicieli. Temat jest gruby z budowaniem na PROW. Za gotówkę to dla ciebie bez większej różnicy czy zaczniesz miesiąc w jedną czy drugą stronę 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1196
5 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak się zaczynał nabór w lipcu to padła decyzja dotycząca budowy obory. Według projektu na 108djp, ale interesuje ciebie ogólnie temat 60-210djp. Na tą chwilę czekam na decyzję z gminy. Do końca grudnia RDOŚ miał wydać opinię i czekam, bo z Wody Polskie i inspekcja sanitarna już wydały swoje decyzje. Jak z RDOŚu dostanę to kilka dni i mam decyzję z gminy+ uprawomocnienie pewnie z 14dni. Tak więc do końca stycznia na pewno mi przejdzie. Potem walimy do starostwa. Tam mamy trochę znajomości to może pójdzie szybciej. W każdym razie na pewno koło roku przejdzie z dokumentacją, a na sierpień mam planowaną budowę przez firmę 

Na Rdos długo czekasz ? Trzeba było dać znać to bym ci pognał 😜 3 dni i by było 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
9 minut temu, alfa napisał:

Na Rdos długo czekasz ? Trzeba było dać znać to bym ci pognał 😜 3 dni i by było 🙂

Babka co pisała mi te papiery troche namieszała 😵💫 więc się przeciągnęło. Ale już teraz to musztarda po obiedzie. Żeby nie to, to już dawno pewnie by było. Z resztą jak wszystko robione na szybko to i błędy się wkradają 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
karol091193 napisał:

Gmina to uporczywy temat 🤣 jeszcze zależy od tego, ilu masz bliskich sąsiadów w nieruchomościach do 100 albo 150 metrów. Jak masz do 10 osób, to gmina do każdego wysyła pisma o budowie, jeżeli więcej to wstawiają obwieszczenie na BIP gminy i ma tablicy ogłoszeń w twojej miejscowości. Miałem to szczęście, że u mnie jest więcej. Bo właściciele sąsiedniej działki nie żyją i nie jest przesądzone. To listonosz musi dostarczyć właśnie tutaj list, potem list czeka 14dni na poczcie. Kolejne 14 dni że list jest teoretycznie odebrany 🤣 acz kolwiek chyba listonosz pisze na zwrocie do nadawcy, że osoba nie żyje... Nie wiem jak to w takim przypadku przebiega sytuacja. Nie dopytywałem się dokładnie bo wiedziałem że jest sporo właścicieli. Temat jest gruby z budowaniem na PROW. Za gotówkę to dla ciebie bez większej różnicy czy zaczniesz miesiąc w jedną czy drugą stronę 

Sąsiedzi blokowali Ci decyzje? Albo inaczej, jeśli sanepid i inne urzędy zezwolą to czy sąsiedzi mocno mogą to odwlec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1828
12 minut temu, pawelol111 napisał:

Sąsiedzi blokowali Ci decyzje? Albo inaczej, jeśli sanepid i inne urzędy zezwolą to czy sąsiedzi mocno mogą to odwlec?

Zrobią co będą mogli ty chciałbyś mieszkać obok fermy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

@pawelol111nie było u mnie z tym problemu. Wioska na wymarciu, z resztą pod nosem nikomu też jej nie stawiam. Pewnie trochę odwlecze a na jak długo to nie wiem. Piszesz, że odór zamyknie się w granicach administracyjnych działki i wszystko pójdzie dalej 🤣🤣🤣


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1320
7 godzin temu, Donik94 napisał:

Cześć,jeśli jesteś z podlaskiego okolice Białegostoku to kojarzysz taką firmę Stalovers? Oni niby zajmują się stawianiem hal stalowych,bo na prow mam na to złożone niby jestem na liście 2500 miejsce i narazie cisza ale liczę że dostanę a składałem na halę i ofertę miałem od tej firmy a że przy okazji ktoś z tamtych stron to mówię podpytam onich

Pierwsze słyszę  o tej firmie ale może dlatego że nie interesowałem się  tym tematem.  W mojej  okolicy jest firma  Hale Sokoły  oni hale łukowe głównie robią  ale i takie tradycyjne  też  na Facebooku  mają konto możesz zobaczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2473

czytałem gdzieś na forum na fb że modernizacja z lipca 2023r wnioski po za numerami trafiły do powiatowych oddziałów i że rozsyłame są już poprawki z nr 7xxx wie ktoś coś więcej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Mateusz1q napisał:

12 minut temu, pawelol111 napisał:

Sąsiedzi blokowali Ci decyzje? Albo inaczej, jeśli sanepid i inne urzędy zezwolą to czy sąsiedzi mocno mogą to odwlec?

Zrobią co będą mogli ty chciałbyś mieszkać obok fermy?

Najblizsze budynki mieszkalne 150-200 m od budynku ktory ma powstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1125
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Zrobią co będą mogli ty chciałbyś mieszkać obok fermy?

To samo jest z drogami, tylko wieś rządzić powinna się innymi prawami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141
7 godzin temu, karol091193 napisał:

Jak się zaczynał nabór w lipcu to padła decyzja dotycząca budowy obory. Według projektu na 108djp, ale interesuje ciebie ogólnie temat 60-210djp. Na tą chwilę czekam na decyzję z gminy. Do końca grudnia RDOŚ miał wydać opinię i czekam, bo z Wody Polskie i inspekcja sanitarna już wydały swoje decyzje. Jak z RDOŚu dostanę to kilka dni i mam decyzję z gminy+ uprawomocnienie pewnie z 14dni. Tak więc do końca stycznia na pewno mi przejdzie. Potem walimy do starostwa. Tam mamy trochę znajomości to może pójdzie szybciej. W każdym razie na pewno koło roku przejdzie z dokumentacją, a na sierpień mam planowaną budowę przez firmę 

Optymistycznie podchodzisz do tematu .. u mnie od złożenia w gminie dokumentów do decyzji minęło pół roku i wiem że gmina podeszła bardzo bardzo ugodowo i szybko ( sam rdoś 5 miesięcy) . Starostwo to pół roku min chyba że rzeczywiście masz jakieś ekstra wtyki ale pewnych terminów nie ominiesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
10 minut temu, LonelySoul napisał:

Optymistycznie podchodzisz do tematu .. u mnie od złożenia w gminie dokumentów do decyzji minęło pół roku i wiem że gmina podeszła bardzo bardzo ugodowo i szybko ( sam rdoś 5 miesięcy) . Starostwo to pół roku min chyba że rzeczywiście masz jakieś ekstra wtyki ale pewnych terminów nie ominiesz 

Gdybym podchodził pesymistycznie do wszystkiego to bym się nie starał o budowę. Wtyki mam, bo matki siostra pracowała na wyższym szczeblu w starostwie. Mimo,że już na emeryturze to znajomości zostały i coś tam będziemy pchać ile można 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10
6 godzin temu, karol091193 napisał:

Gmina to uporczywy temat 🤣 jeszcze zależy od tego, ilu masz bliskich sąsiadów w nieruchomościach do 100 albo 150 metrów. Jak masz do 10 osób, to gmina do każdego wysyła pisma o budowie, jeżeli więcej to wstawiają obwieszczenie na BIP gminy i ma tablicy ogłoszeń w twojej miejscowości. Miałem to szczęście, że u mnie jest więcej. Bo właściciele sąsiedniej działki nie żyją i nie jest przesądzone. To listonosz musi dostarczyć właśnie tutaj list, potem list czeka 14dni na poczcie. Kolejne 14 dni że list jest teoretycznie odebrany 🤣 acz kolwiek chyba listonosz pisze na zwrocie do nadawcy, że osoba nie żyje... Nie wiem jak to w takim przypadku przebiega sytuacja. Nie dopytywałem się dokładnie bo wiedziałem że jest sporo właścicieli. Temat jest gruby z budowaniem na PROW. Za gotówkę to dla ciebie bez większej różnicy czy zaczniesz miesiąc w jedną czy drugą stronę 

A mógłbyś rozwinąć czemu budowlanka na Prow to gruby temat? Bo każdy straszy ale konkretów nikt nie mówi i jakoś ludzie budynki stawiają na fundusze? Na co trzeba uważać, z czym się pilnować?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Budowa domu , czy garażu to w pól roku wszystko się załatwi, nie wiem jak z hodowlą , to mnie nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj