rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

wojtal24    2488
miwigos napisał:

Nie znam nikogo kto pracuje na etacie , i zaczyna gospodarke od zera , kupno ziemi , maszyn , bo nieralny scenariusz,

to już znasz milo mi Michał jestem 🤝 w 2009r zacząłem od zera kupiłem pierwsza ziemię

  • Like 4

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie znam nikogo kto pracuje na etacie , i zaczyna gospodarke od zera , kupno ziemi , maszyn , bo nieralny scenariusz,

Realny. Pierwszy zakup w 2004 za pieniądze zarobione w Germanii na ogórach 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

2007 pierwszy zakup ziemi, dalej pracuje pomimo, ze gospodarstwo znaczne. Takze sa I ludzie  ktorzy pracuja sby kupic ziemie.  Z tych ,ktorych znam ,dostali ziemie w spadku czy jak miwigos  z nieba to przewaznie  nie gospodadza, w mysl zasady latwo przyszlo latwo poszlo ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2488
slavik80 napisał:

2007 pierwszy zakup ziemi, dalej pracuje pomimo, ze gospodarstwo znaczne. Takze sa I ludzie  ktorzy pracuja sby kupic ziemie.  Z tych ,ktorych znam ,dostali ziemie w spadku czy jak miwigos  z nieba to przewaznie  nie gospodadza, w mysl zasady latwo przyszlo latwo poszlo ...

no ja tak kupiłem ojciec zapisał dopóki robił to trzymali a jak przestał ojciec robić to mlody sprzedal

  • Sad 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542
2 godziny temu, slavik80 napisał:

2007 pierwszy zakup ziemi, dalej pracuje pomimo, ze gospodarstwo znaczne. Takze sa I ludzie  ktorzy pracuja sby kupic ziemie.  Z tych ,ktorych znam ,dostali ziemie w spadku czy jak miwigos  z nieba to przewaznie  nie gospodadza, w mysl zasady latwo przyszlo latwo poszlo ...

 Jesteś z rejonu gdzie tania ziemia , bo w 2007 roku płaciłem30 tysi za hektar, teraz jest po 100 tysi , to byś musiał mieć złoty etat żeby zacząć gospodarzyć, dostałem 25 ha + 12 dzierzawy , kilkukrotnie powiększyłem , ale gdyby nie pracowity ojciec , to bym miał 12 jak większość w okolicy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

I za to chwal i dziękuj i ojcu do końca swych dni. Bez takiego startu na pewno nie byłbyś w tym miejscu w którym jesteś teraz

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

U nas wszystko rodzinne gospodarstw a z dziada - pradzieda, od zera to kupuje jedynie biznesmen co żyje z handlu, inej osoby nie znam , tym bardziej w obecnych czasach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1321
5 minut temu, escobar123 napisał:

Jest już harmonogram na 2024. Nabór na Modernizacje obszar A,B,C,D startuje 5 wrzesnia

Z kad te info??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3542

Nie straczy kasy na ostatni nabór , a oni chcą brać wnioski nowe, paranoja , robią z ludzi idiotów

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504
4 godziny temu, soltys48 napisał:

Od 8 lat nie pracuje na etacie. Moja Pani pracuje na etacie 

Masz zwierzaki?

Ja od 2011 roku jak skończyłem szkołę każda zima przepracowana na etacie, w tym roku pierwszy raz odpuściłem i szczerze powiedziawszy dziwne uczucie siedzieć i nic nie robić, ale taki odpoczynek po 12 latach trochę się należy, chociaż pierwszy śnieg we wsi zobaczyłem, bo tak to zawsze na obczyźnie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1321
26 minut temu, miwigos napisał:

Nie straczy kasy na ostatni nabór , a oni chcą brać wnioski nowe, paranoja , robią z ludzi idiotów

Tylko to jest z nowej puli a ten co teraz jest to jest jeszcze  ze starej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2488
Mateusz1q napisał:

Dilerzy mi mówili że w lutym teraz będzie 

zmień dilerów

  • Haha 2

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4128
3 godziny temu, escobar123 napisał:

Jest już harmonogram na 2024. Nabór na Modernizacje obszar A,B,C,D startuje 5 wrzesnia

To znaczy że do końca września chcą skończyć stare wnioski z 2023, to dobra wiadomość  ! gorzej by było gdyby ogłosili nabór z nowego na Luty a stary zamknęli z powodu braku kasy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    40
redbull napisał:

12 minut temu, zacx18 napisał:

ktoś wie jak można sprawdzić którym jest się na liście ? obszar d 2023

otwórz listę i sprawdź 

można prosić o link ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj