rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Lukas210    22

W 2015 brałem opryskiwacz na młodego rolnika czy w przyszłym roku jak bd nabór na modernizację obszar D można bd wsiąść jeszcze raz opryskiwacz ze względu że to zupełnie inne działanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102

Jeśli założysz że agencja będzie łaskawa i na etapie poprawek nie powie ze stary opryskiwacz jest zbyt nowy to jak najbardziej. Tak kwestionowac zakupy to jest coś niesamowitego. Skąd oni wiedza ze moja kosiarka 1.8m kupiona za 4000 zł w 2015 jest wystarczająco młoda i dobra by kosić rocznie 50ha... To juz ludzie lexiony kombajny kupują na tyle hektarów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Raczej nie , ja brałem w naborze 2010 , to w obecnym nie mogłem, kupiłem za gotówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    333

W nowym obszarze D będzie można kupić głównie maszyny do zbioru, przechowania, magazynowania, suszenia, także o opryskiwaczu można zapomnieć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Ile trzeba ha żeby kupić kombajn na prow? Jakiś mały 5 klawiszowy z wydajnością podobna do rekorda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219
1 godzinę temu, Lukas210 napisał:

W 2015 brałem opryskiwacz na młodego rolnika czy w przyszłym roku jak bd nabór na modernizację obszar D można bd wsiąść jeszcze raz opryskiwacz ze względu że to zupełnie inne działanie? 

Nie wiem jakie będą przepisy dotyczące nowych naborów. Ale do tej pory było, że jeżeli wziąłeś daną maszynę z dofinansowania to jej nie mogłeś wziąć kolejnej tego samego rodzaju. 
Ja np. z prowu 7-13 na młodego kupiłem między innymi pług 3skiby obrotowy i przyczepę to w modernizacji z porwu 14-20 już nie mogłem ani większego pługa ani przyczepy. I to nie zależało od osoby sprawdzającej - taki jest ogólny przepis. 

Nie wiem czy ten przepis dalej będzie obowiązywał (myślę, że tak) ale to już bardziej pytaj osób co wnioski zawodowo robią albo czekaj na przepisy do nowych naborów. A ten ma być we wrześniu. 

26 minut temu, Lukas210 napisał:

Ile trzeba ha żeby kupić kombajn na prow? Jakiś mały 5 klawiszowy z wydajnością podobna do rekorda?

image.png

Mały to raczej 4 klawisze. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Czyli stosując tolerancję 30% ze względu na pofałdowany teren najmniejszy kombajn mógł bym dostać na 50ha? Dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Chyba tak ale co znajdziesz do mocy  bo wtedy wychodzi 157KM. Chyba już nie sprzedają o takiej mocy kombajnów. 
Ktoś składał na kombajn i ma doświadczenie jak do tego podchodzą? 

Edit. 
info z tego pliku Zasady doboru maszyn rolniczych w ramach PROW na lata 2014-2020
W załączniku 7 jest opisane, że mając wyższe plony niż 5-6t pszenicy z ha, rozdrabniacz słomy, teren pofalowany i klimę w kabinie to można naprawdę sporą tolerancję uzyskać.  Tak mi się przynajmniej wydaje. 

Edytowano przez melon10641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    56

Na 80 ha zboża w roku docelowym Agencja przyznała kombajn o mocu 245 KM

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Hmm no to całkiem duży kombajn. Czyli mając w granicach 50-60ha można pewnie myśleć o czymś w okolicy 200KM.  
Ale z drugiej strony jest to duży areał bo kto znajdzie tyle ha na wniosku o dopłaty jak jest podzielone na rodziców, dzieci a dzierżawa to właściciel sam składa. Wiadomo więcej się uprawia ale mniej wykazuje w dopłatach. 


No i ten areał to nie tylko rok docelowy a zobowiązanie do końca programu o tym też trzeba pamiętać jak ktoś ma inne uprawy. 

Edytowano przez melon10641
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Ciekawe czy jak by się umowę podpisało z sąsiadem że mu będę kosił to wtedy dali by większy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Trzeba działalnośc zatejesrować , żeby kosić sąsiadowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Jeśli chodzi o "nową modernizację" to przecież kwota zwrotu jest maksymalnie 300 000 zł więc zakup nawet jakiegoś małego, nowego kombajnu to koszt pewnie z 700 000 netto także zwrot z ARiMR to tylko trochę ponad 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

To fakt ale zawsze to 300k mniej. Chyba, że ktoś w dwie osoby będzie brał. A może i ceny trochę spadną. 
Teraz jak chcesz kupić coś sensownego  to min 200k trzeba mieć a coś nowszego to 300-400 np - 10-15letni NH TC. No to jak ktoś ma możliwość to w tych pieniądzach kupi nowy ale mały kombajn. 
Pytanie czy Korbanek nie wróci do sprzedaży Rostselmasha bo te były najtańsze na rynku. Albo zacznie z Chin ściągać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
5 godzin temu, miwigos napisał:

Trzeba działalnośc zatejesrować , żeby kosić sąsiadowi

A w takim układzie nikt nie da na modernizację na kombajn , jedynie na działalność pozarolniczą 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

Albo w Agencji :D 
To co wzięte na modernizacje to ma robić u Ciebie w gospodarstwie - nawet rodzinie nie powinieneś pomagać,

To co na usługi to w Twoim gosp. ma nie robić .
No ale wiadomo jak jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
Danielkurp napisał:

W tym nowym WPR będzie można wziąć max na budowę obory 300tys ?

Z tego co czytałem to dofinansowanie do 1mln zwrotu ale tylko na hodowlę ekologiczną

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102
37 minut temu, pawelol111 napisał:

Z tego co czytałem to dofinansowanie do 1mln zwrotu ale tylko na hodowlę ekologiczną

Co to znaczy hodowla ekologiczna? Druga sprawa że napisali tak na oko. Jak to faktycznie będzie wyglądać. Jaki budżet i terminy to wielka niewiadoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

Wszelkie dopłaty to praktycznie już  się pokończyły , rzucą jakieś ochłapy na pożarcie, albo dobicie nas

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj