rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Mkb17    4
Dnia 15.02.2021 o 22:42, romanekdeutz napisał:

Moi rodzice tak brali kiedyś modernizację,b jak tata wykorzystał swoją pulę to złożyli na drugi raz na mamę składali. Co prawda to było dawno ale podejrzewam że nadal tak można robić.

Tak wiem że tak można. Bo ja tak mam tylko pytanie czy faktury i kredyt na kogo jak oferty i gospodarstwo na męża? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1

Witam :) 12 ha własnych i 56 djp , orientuje się ktoś o jakiej mocy mogę ciągnik się ubiegać , ciagnik z ładowaczem ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
11 godzin temu, Mkb17 napisał:

Tak wiem że tak można. Bo ja tak mam tylko pytanie czy faktury i kredyt na kogo jak oferty i gospodarstwo na męża? 

bez rozdzielności oddzialne limity dla męża i żony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
2 godziny temu, adimajkel napisał:

bez rozdzielności oddzialne limity dla męża i żony? 

Musisz mieć rozdzielność majątkową i każdy z małżonków musi spełniać minimalne warunki. Także bez rozdzielności limit jest jeden na oboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
forterra11441 napisał:

Limit na gospodarstwo jest jeden i nie wiem co koledzy u góry wymyślają. 

a jak są dwa gospodarstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17
Dnia 16.02.2021 o 23:51, dominator1982 napisał:

Z tego co się orientuję to moc znamionowa to 160km. Ważne co wpisałeś w zakładce nr 4 w wniosku. Czy moc znamionowa czy moc maks?

U jakiego dilera wyceniales valtre? Na ok le Ci wycenił ?

Masz tu wycenę, ale jest z połowy grudnia, więc może być nieaktualna. Pozdrawiam :)

VALTRA_agrofoto.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Panowie jaki pług lepszy do ciągnika 100/110km

Akpil mix due 4x40

Agromasz pol4 4x45

Wgl takie 100/110 km z jakim rostawem pługa pójdzie? Gleby średnie trochę gliny trochę górek piaszczystych 

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adimajkel    21
7 godzin temu, Kondominium napisał:

Musisz mieć rozdzielność majątkową i każdy z małżonków musi spełniać minimalne warunki. Także bez rozdzielności limit jest jeden na oboje.

oczywiście masz rację, ja też to wiem, dlatego pytałem kolegę bo napisał: "Tak wiem że tak można. Bo ja tak mam tylko pytanie czy faktury i kredyt na kogo jak oferty i gospodarstwo na męża?" - skoro gospodarstwo na męża, oddzielne limity, to skąd pytanie na kogo faktury i kredyt?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

@Bolo3 Jaki ciągnik konkretnie? Przy takiej mocy może być kilka modeli danego producenta o dużym rozrzucie jeśli chodzi o masę lub gabaryty, a to wydaje mi się kluczowe przy takiej maszynie jak pług. Weź jeszcze pod uwagę szerokość ciągnika. Być może dodatkowe 20 cm szerokości roboczej w Agro Maszu zadecyduje o możliwości odorania pługiem od miedzy. Ale nie mam bladego pojęcia jaki jest zakres regulacji szerokości pierwszej skiby w przypadku tych modeli i na ile można je rozsunąć. W moim przypadku byłoby to istotne, gdyż na kilku działkach granicą jest skarpa. Najlepiej spróbuj napisać do użytkowników tych pługów. Co do Akpila, na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że ma on tą samą odkładnię co zagonowy MIX oraz zagonówki CZH350 i CZH400. A użytkowników tych pługów już trochę jest, więc pewnie będą mogli Ci coś powiedzieć na temat jakości krycia przy orce po kukurydzy na ziarno na przykład. Ale nie jestem na 100% pewien czy to te same odkładnie

Edytowano przez rolnik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

@rolnik9 akpil mix due ma maksymalny rozstaw 40cm na korpus , prześwit pod ramą jak i rostaw ma taki sam jak km80. Korpus C35-40L. Agromasz na max rostawie zabierze 180cm tylko czy takie 110km da radę to już nie wiem. Co do ciągnika to jeszcze nwm jaki będzie bo wniosek leży jeszcze w agencji. Przymierzam się do kuboty m95gx /M105GX albo NH t5 110 dynamic comand. T5 ma szerokość 220cm na oponach 540.Zależało by mi rzeby kryło ciągnik. Pomiędzy mix due a agromaszem pol jest 5tys różnicy. Pytanie czy warto tyle dopłacać? 

Edytowano przez Bolo3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
8 godzin temu, forterra11441 napisał:

Limit na gospodarstwo jest jeden i nie wiem co koledzy u góry wymyślają. 

Tak wiem, ale nie oto mi chodzi. Wniosek jest na mnie, żeby mieć więcej punktów, nr. gosp. męża, oferty na męża. A czy kredyt i faktury na zakup też mogo być na męża czy na mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
12 godzin temu, adimajkel napisał:

oczywiście masz rację, ja też to wiem, dlatego pytałem kolegę bo napisał: "Tak wiem że tak można. Bo ja tak mam tylko pytanie czy faktury i kredyt na kogo jak oferty i gospodarstwo na męża?" - skoro gospodarstwo na męża, oddzielne limity, to skąd pytanie na kogo faktury i kredyt?

 

Limit jest jeden, nie wiecie oco chodzi. Nie mam żadnej rozdzielczości. Doradca po prostu napisał wniosek na mnie żeby dostać punkt że biorę 1 raz bo mąż już brał. Ale wszystkie dokumenty we wniosku są na męża i nr. Gos. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymczak    0

mam pytanie:) jakie dokumenty przy zawieraniu umowy z agencją na MGR podpisuje małżonek beneficjenta?

13 godzin temu, Bolo3 napisał:

Panowie jaki pług lepszy do ciągnika 100/110km

Akpil mix due 4x40

Agromasz pol4 4x45

Wgl takie 100/110 km z jakim rostawem pługa pójdzie? Gleby średnie trochę gliny trochę górek piaszczystych 

Ja 10 lat miałem zaprzęgniętego do pługa Unia Ibis Ls 4x40 Same Silvera 110. Gleby w miarę dobre i też podłoże gliniaste. W optymalnych warunkach myślę, że zestaw w sam raz. W jakiś skrajnych warunkach wiadomo, że trzeba było bieg zredukować. Ale przestawić pługa na 4x45 chyba bym się nie odważył, bo w ciężkich warunkach wydaje mi się, że ciągnik miałby krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

@szymczakPOl agromasz  też mogę ustawić na 4x40. Zastanawiam się tylko czy warto dopłacać 5tys do trochę większego pługa, mix due lemiesz 14" a Pol 16"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
2 godziny temu, szymczak napisał:

mam pytanie:) jakie dokumenty przy zawieraniu umowy z agencją na MGR podpisuje małżonek beneficjenta?

Ja 10 lat miałem zaprzęgniętego do pługa Unia Ibis Ls 4x40 Same Silvera 110. Gleby w miarę dobre i też podłoże gliniaste. W optymalnych warunkach myślę, że zestaw w sam raz. W jakiś skrajnych warunkach wiadomo, że trzeba było bieg zredukować. Ale przestawić pługa na 4x45 chyba bym się nie odważył, bo w ciężkich warunkach wydaje mi się, że ciągnik miałby krzywdę.

Wszystkie prawie, parafki na każdej kartce umowy, oświadczenia i czeki i blanko. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
20 godzin temu, Mkb17 napisał:

Tak wiem, ale nie oto mi chodzi. Wniosek jest na mnie, żeby mieć więcej punktów, nr. gosp. męża, oferty na męża. A czy kredyt i faktury na zakup też mogo być na męża czy na mnie. 

Kredyt może być na męża co to za różnica, ale faktura powinna być na Ciebie. Poza tym dziwię się że to przeszło z tym punktem, bo liczy się na gospodarstwo nie na osobę. Także masz fart, że nikt tego nie zauważył, chyba że i tak miałaś powyżej 1,5 pkt. i to zapewne odjęli Ci ten punkt nawet Cię nie informując. 

Edytowano przez Kondominium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4
1 godzinę temu, Kondominium napisał:

Kredyt może być na męża co to za różnica, ale faktura powinna być na Ciebie. Poza tym dziwię się że to przeszło z tym punktem, bo liczy się na gospodarstwo nie na osobę. Także masz fart, że nikt tego nie zauważył, chyba że i tak miałaś powyżej 1,5 pkt. i to zapewne odjęli Ci ten punkt nawet Cię nie informując. 

 

Nie to taka luka w prawie. Mam nadany nr. gosp. ale na niego nic nie mogę się starać taki pić na wodę. Głównym nr. jest męża. Nawet na wniosku nie mój. Ponoć tak można. I MAM PUNKT, ZA TO. Dziwne ale prawdziwe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
41 minut temu, Mkb17 napisał:

 

Nie to taka luka w prawie. Mam nadany nr. gosp. ale na niego nic nie mogę się starać taki pić na wodę. Głównym nr. jest męża. Nawet na wniosku nie mój. Ponoć tak można. I MAM PUNKT, ZA TO. Dziwne ale prawdziwe. 

Jeśli chodzi Ci o kredyt to jeśli pracujesz tylko w gospodarstwie to rzeczywiście może być problem, ale jak pracujesz poza gospodarstwem to bez problemu. Odnośnie punktu skoro go masz to musieli to przeoczyć, bo w kryteriach punktowych jest jasno określone za co jest punkt "jeżeli do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy podmiotowi ubiegającemu się o przyznanie pomocy albo współposiadaczowi gospodarstwa, w którym będzie realizowana operacja, nie przyznano pomocy w związku z podjęciem albo rozwojem działalności pozarolniczej albo w celu wyposażenia tego samego gospodarstwa w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013 lub operacji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w 15 ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego PROW 2014- 2020 (przyznaje się 1 punkt), chyba że podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy lub współposiadacz gospodarstwa wystąpił o tę pomoc i nie przyznano mu pomocy."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolo3    0

Jak płaciliście za maszyny z młodego rolnika? Najpierw robiliście przelew i dopiero wam przywozili czy zapłata po dostarczeniu sprzętu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj