rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kocur666    21
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Też składasz na młodego rolnika? 

Ja nie mam powyżej 40 djp, mało brakuje ale nie przekracza. A zwiększenie będę robił ilością ha a nie bydłem 

Dokladnie kolega napisał ja tak samo zwiekszenie ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
2 godziny temu, ubogiwladek napisał:

A to pewnie budujesz coś skoro od razu wiedziałeś że Ci potrzebna ta decyzja 

Tak buduje ale za swoje a wyposażenie planuje na prow.

2 godziny temu, PATr napisał:

Było by miło jeśli ktoś by tu udostępnił taką kartę informacjyjną przedsięwzięcia :)

https://www.google.com/url?q=http://bip.lobzenica.pl/%3Fp%3Ddocument%26action%3Dsave%26id%3D5803%26bar_id%3D3579&sa=U&ved=2ahUKEwjP5oXGxZXeAhXwlYsKHZSPDGkQFjACegQIChAB&usg=AOvVaw3p-FhjPtF65_hsdtZVYzrk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie jaka powinna być wielkość tablicy informacyjnej modernizacja gospodarst rolnych sektor D? i gdzie mozna znaleść informacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

To jak nie macie powyżej 40 djp i nie będziecie mieć to wszystko jasne;d bo w rozporządzeniu jest mowa tylko o hodowli . Ostryy to skąd Ty już w lutym wiedziałeś o tej decyzji ? Jak składałem wniosek to nigdzie nie było mowy o tym że do maszyn jest to potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
12 godzin temu, ubogiwladek napisał:

To jak nie macie powyżej 40 djp i nie będziecie mieć to wszystko jasne;d bo w rozporządzeniu jest mowa tylko o hodowli . Ostryy to skąd Ty już w lutym wiedziałeś o tej decyzji ? Jak składałem wniosek to nigdzie nie było mowy o tym że do maszyn jest to potrzebne. 

Buduje obore i decyzja jest mi potrzebna do warunków zabydowy i pozwolenia na budowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20
Dnia 21.10.2018 o 08:47, Ostryy napisał:

Buduje obore i decyzja jest mi potrzebna do warunków zabydowy i pozwolenia na budowę.

Długo się czeka na decyzję od momentu złożenia jej w gminie?


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nawet do pół roku podobno. Sam wniosek żeby złożyć to dwa tygodnie trzeba bo mapa ze starostwa jest potrzebna a te larwy wcześniejCi nie zrobia przecież niż termin maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ja pozwolenie zrobiłem jakoś w nie całe 3 miesiące 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Otrzymałem dziś poprawki.

Czy umowa dzierżawy musi być koniecznie potwierdzona przez notariusza czy może być przez gminę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
16 godzin temu, krystek1992 napisał:

Długo się czeka na decyzję od momentu złożenia jej w gminie?

No mi to zajęło pół roku i to decyzja wydana bez koniecznosci przeprowadenia raportu bo tak to drugie tyle by to trawalo.  Teoretycznie powinno to trwac z 3 m-ce. Teoretycznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
2 godziny temu, Fugeo napisał:

Otrzymałem dziś poprawki.

Czy umowa dzierżawy musi być koniecznie potwierdzona przez notariusza czy może być przez gminę?

 

Notariusz. Gminy nie chcą już potwierdzać - podobno jakieś przepisy się zmieniły. Jedyny wyjątek to w dzierżawa w zamian za rentę/ emeryturę. U notariusza to koszt 20 netto od jednego podpisu. Załatwia się od ręki nawet nie trzeba się umawiać. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Mam podpisaną umowę dzierżawy od stycznia 2018 do stycznia 2015. W modernizacji wymagają właśnie dzierżawy na okres 7 lat. Wniosek o modernizację składałem w marcu więc umowa miałaby prawo się zakończyć bez żadnych konsekwencji ze strony agencji dla mnie w marcu 2015. Co zrobić w tej sytuacji? Muszę podpisywać nową umowę czy wystarczy np aneks informujący o przedłużeniu umowy o jakiś czas np 1 rok. I podpis mój i osoby wydzierżawiającej.

Edytowano przez Fugeo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Proponuje udać się do osoby co pisała wniosek i niech zadzwoni do osoby prowadzącej. Telefon podany masz na poprawkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@Fugeo aneks do umowy będziesz potrzebował.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

@freetaxi czy agencja może mieć jakieś obiekcje jeśli jestem od 3 mies na zwolnieniu chorobowym? Nie wiem czy przedłużać dalej (lekarz wyda bez problemu) żeby potem się nie czepiali... Na zaświadczeniu z KRUS chyba potem jest adnotacja o zwolnieniu od-do coś mi świta... Wszystko jest na mnie, sprzedaż, zakupy itp. tyle że teoretycznie nie pracuję. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A po co Ci zaświadczenie z KRUS?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
32 minuty temu, freetaxi napisał:

@Fugeo aneks do umowy będziesz potrzebował.

Aneks musi być potwierdzony notarialnie czy wystarczą same podpisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj