rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

TOME11    174
Dnia 24.03.2018 o 10:16, TOME11 napisał:

Do 20.03.18 | 10500 | >2mld zł

Do 21.03.18 | 11700 | 2,27mld zł

Do 22.03.18 | 13360 | 2,62mld zł

Do 23.03.18 | 14950 | 2,96mld zł

koło 20k się pewnie zakręci:)

 

 

pr.PNG

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Na kraj jest 2 535 000 000 zł ÷ 200 000 zł zwrotu = 12 675 wniosków, ale we wnioskach są podane kwoty z ofert bez negocjacji czyli zawyżone.

Dopiero jak urealnione zostaną oferty i jak usuniemy że swoich maszyn nawigacje, zmniejszymy koła w ciągnikach z 950 mm Michelin na 540 mm Mitas, zmniejszymy DMC przyczep z 24 do 8 ton itd. Itp. to się okaże że starczy też dla naszego sąsiada i kuzyna czego sobie i Państwu pobożne życzę.

Edytowano przez falcon83p
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Podlaskie 1700 i w kartonie jeszcze sporo, także liczą 2 tys będzie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

W oddziałach regionalnych ARiMR zarejestrowano 18,97 tys. wniosków, w których rolnicy ubiegają się o przyznanie pomocy w wysokości ok. 3,8 mld zł.

Ze 22k wniosków się nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Speakers256    8
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Podlaskie 1700 i w kartonie jeszcze sporo, także liczą 2 tys będzie. 

A ile w podlaskim we wczesniejszym naborze bylo wnioskow wiesz moze?


Czarek1767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2202
21 minut temu, Speakers256 napisał:

A ile w podlaskim we wczesniejszym naborze bylo wnioskow wiesz moze?

około 2300 a dostało jakieś 800-900 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Słuchajcie, średnio można wstępnie założyć, ze co drugi wniosek jest w każdym wojewódzkim  OR est do odrzucenia. Wszyscy składali na sam koniec więc raczej dopracowane punktowo jest. Zmiany na liście to tylko będzie efekt tego, ze pkt za coś nie uznają i ewentualne rezygnacje. Z opinii moich znajomych, Ci co poprzednio nie dostali to zrezygnowali i już nie chcą a pozostali z tych "odrzuconych" kiedyś napisała wniosek ( 2016 r ) i sa mocno zdeterminowani aby coś wziąść więc nie spodziewajcie się cudów i nagłych rezygnacji. Dzwoniłem do mojego OR ( swiętokrzyskie )  i pytalem o ilość wniosków ale odpowiedzi nie dostałem. "Nadal są liczone " - taka odp. Spodziewam się ponad 1 tyś wniosków. jak ktoś może to niech zadzwoni do Kielc, może akurat trafi na kogoś  kto odp, ile jest wniosków. Z innych województw zadzwońcie i spytajcie ile u was jest . napisac na forum i juz wiemy wszyscy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Zawracanie gitary, niech licza...

moim zdaniem teraz bedzie wiecej wnioskow niz w 2016roku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
5 godzin temu, falcon83p napisał:

Na kraj jest 2 535 000 000 zł ÷ 200 000 zł zwrotu = 12 675 wniosków, ale we wnioskach są podane kwoty z ofert bez negocjacji czyli zawyżone.

Dopiero jak urealnione zostaną oferty i jak usuniemy że swoich maszyn nawigacje, zmniejszymy koła w ciągnikach z 950 mm Michelin na 540 mm Mitas, zmniejszymy DMC przyczep z 24 do 8 ton itd. Itp. to się okaże że starczy też dla naszego sąsiada i kuzyna czego sobie i Państwu pobożne życzę.

Tylko,że teraz jest masę budowlanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Dokładnie zamiast pisać 5x dziennie ile u nas to niech każdy dzwoni do doradcy i ma pewne info. Mój się rozgadal 15min klepał, mówił że wg niego poniżej 6 pkt nie ma szans u nas. W ostatnich dniach mieli młyn nawet niedziela w biurze wszyscy. każdy zobaczył, że mało wniosków i ładowali jak leci, a masa wniosków poniżej 6 pkt i po 4pkt nawet składali. Ale znowu budowlanka wywindowała powyżej 10pkt też sporo wniosków. Kazał cierpliwie czekać, a najlepiej zapomnieć o mgr do pierwszych poprawek ☺️ 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
No to ładnie najechało wniosków w Podlaskim,zajebią się tam robotą,jeszcze z naturą 2000 z jesieni w krzakach są a tu tyle z mgra,potem im latem dorzucą abc i mr-a i pewnie zaczną 24h robić albo na rozpatrzenie będzie trzeba nie dwa a 4 lata czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

ja tam już zamówiłem maszynę. Nie czekam na listę :D

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4063
7 godzin temu, falcon83p napisał:

Na kraj jest 2 535 000 000 zł ÷ 200 000 zł zwrotu = 12 675 wniosków, ale we wnioskach są podane kwoty z ofert bez negocjacji czyli zawyżone.

Dopiero jak urealnione zostaną oferty i jak usuniemy że swoich maszyn nawigacje, zmniejszymy koła w ciągnikach z 950 mm Michelin na 540 mm Mitas, zmniejszymy DMC przyczep z 24 do 8 ton itd. Itp. to się okaże że starczy też dla naszego sąsiada i kuzyna czego sobie i Państwu pobożne życzę.

jak część zmniejszę i część     wyrzucę  to i tak przekraczam 200 tys więc nie licz na cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiank33    64

@XTRO a na co pisałeś w tym naborze i co już zamówiłeś?
na budowlanke też napisałeś żeby jakies pkty ogarnąć :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

na grubera tylko. Zero budowlanki. Pkt prawie 6 wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakzyc    0

W radio Białystok była mowa o 1200 Dwa dni temu... widzę że niektórym to zakończenie naboru może skończy się koło żniw he he

Edytowano przez jakzyc
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

A  w czerwcu puszczą liste i via baltica na urlopy. W takim tempie jak oni rejestrują to i na jesień nic pewnego nie będzie wiadomo


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

macie sraczkę i po co?? będzie co ma być już tego nie zmienimy.........proponuję aby mod zamknął ten tema i otworzył ok 15 czerwca

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Soltys jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj, a to co proponujesz zrobic moderatorowi zrob sam , tylko nie temat a sie!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Sołtys nikt nie będzie tu za tobą płakał. Proponuje odhaczyc opcje obserwuj temat i nie będziesz musiał na sraczkę patrzeć. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

A co Ty masz mądrego do powiedzenia??Chyba nic skoro obrzucasz innych epitetami.......

Wniosek złożony wie co teraz??Uspokoić się i czekać tyle nam wszystkim zostało, po ki grzyb dalej sie sterować ?Mało nas to już kosztowało nerwów przed złożeniem?

Jeśli komuś mało to proszę dalej się spinajcie-ja odpuszczam do czerwca!!!!I Wam też to proponuje, kto mądry ten skorzysta^_^

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
dokładnie wiadomo będzie 20czerwca tj każdy pozna swoje miejsce i dla ilu kasy starczy,wnioski w limicie +10proc może na coś liczyć,jeśli jeszcze kilka tys przybędzie to granice 6pkt o ile się zalapie to minimum rok do pierwszych poprawek tj czerwiec 2019 i tego nie przeskoczycie także uspokoić się i czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
2 godziny temu, Wicherek napisał:

jak część zmniejszę i część     wyrzucę  to i tak przekraczam 200 tys więc nie licz na cuda

No kumam ale średnia przecież się zmniejszy no tak czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj