rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ukaszProcho    91

Sprzedaż zboza do takiej grupy wpisowe 500 zł i narazie tyle wiem. W czwartek będę wiedział woec ej to napisze co i jak. Grupa z mojej okolicy oczywiście 

Widzisz znalazłem Ci złodzieja :D

To lepsza jest organizacja od grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Masz już na podwórku jd?

Praktycznie nie. Z mr kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na.pewno do czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

świętokrzyskie – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób: – jeżeli operacja dotyczy przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt, – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy zawarł umowę na dostawę produktów, których dotyczy operacja, zawartą na okres co najmniej jednego roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, z podmiotami mającymi miejsce zamieszkania albo siedzibę na obszarze tego województwa, przyznaje się 1 punkt, – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów, przyznaje się 1 punkt,

Można tutaj zebrać 3 punkty czy można tylko 1 spełniając odpowiedni punkt? 

Ja wstępnie planuje JD 6120m rozrzutnik unia T8 6,5t owijarka czołowa pronara i wagę do 1000kg żeby ten punkt zebrać( już dawno wiedziałem że jest za przygotowanie do sprzedaży tylko nie wiedziałem o tych 2 dodatkowych). Razem wyjdzie mi max licząc zwrot 60% i punktami też nie tak źle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Z tymi grupami chłopcy to nie napalać się tak. Najpierw trzeba sprawdzić czy daną grupę uznaje agencja dopiero potem się zapisywać. Jest gdzieś zdaje mi się jakiś rejestr grup uznanych przez sejmik województwa chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
7 minut temu, Karollorak93 napisał:

Z tymi grupami chłopcy to nie napalać się tak. Najpierw trzeba sprawdzić czy daną grupę uznaje agencja dopiero potem się zapisywać. Jest gdzieś zdaje mi się jakiś rejestr grup uznanych przez sejmik województwa chyba. 

Od niedawna arimr to prowadzi po likwidacji arr


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

cześć wszystkim. Mam takie pytanie...

Jest sens składać  wniosek o :

-opryskiwacz 1500l

-pługi obrotowe 4 skiby

-talerzówkę 3.2m

-Siewnik do kukurydzy 4 rzędy

-przyczepę 8/10ton 

Czy raczej jest tego zaduzo  według Was i odrzucą mój wniosek?

Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
3 minuty temu, thomas015 napisał:

cześć wszystkim. Mam takie pytanie...

Jest sens składać  wniosek o :

-opryskiwacz 1500l

-pługi obrotowe 4 skiby

-talerzówkę 3.2m

-Siewnik do kukurydzy 4 rzędy

-przyczepę 8/10ton 

Czy raczej jest tego zaduzo  według Was i odrzucą mój wniosek?

Bardzo proszę o szczere odpowiedzi, pozdrawiam

to zależy ile masz ha wszystkich i ile ha kukurydzy i ile masz lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ktoś wie gdzie znaleźć taki wykaz uznawany za arimr? Lub niech będzie tak dobry i wstawi link 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

według "dobor maszyna prow" mieszczę sie w tym tych przedziałach//

Mam okolo 55ha pola, 28 lat, QQ okolo 21ha

5 minut temu, tworek788 napisał:

to zależy ile masz ha wszystkich i ile ha kukurydzy i ile masz lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie a jeśli skladalem w 2017 mr i tam przyznali mi ciągnik 100km ale go jeszcze nie mam to mógłbym w biznesplanie na mgr wpisac ze bede uzyczal ciągnik 140 km od ojca i wziac do niego maszyny? (Wiem ze sa przyznawane tez od ha ale mam siewnik ktory ma zapotrzebowanie mocy min 130km i nw czy mi.przejdzie dodo mojego 100km z mlodego rolnkka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tworek788    2
4 minuty temu, thomas015 napisał:

ale nie jest tego wszytskiego "za dużo"? 

ja bym brał raczej wszystko nic nie odrzucał, możesz brać w dwóch etapach połowę maszyn w jednym roku a połowę maszyn później za rok lub dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
2 godziny temu, -Sebastian- napisał:

świętokrzyskie – przyznaje się dodatkowe punkty w następujący sposób: – jeżeli operacja dotyczy przygotowania do sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie, przyznaje się 1 punkt, – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy zawarł umowę na dostawę produktów, których dotyczy operacja, zawartą na okres co najmniej jednego roku poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, z podmiotami mającymi miejsce zamieszkania albo siedzibę na obszarze tego województwa, przyznaje się 1 punkt, – jeżeli podmiot ubiegający się o przyznanie pomocy jest członkiem grupy producentów rolnych lub organizacji producentów, przyznaje się 1 punkt,

Można tutaj zebrać 3 punkty czy można tylko 1 spełniając odpowiedni punkt? 

Ja wstępnie planuje JD 6120m rozrzutnik unia T8 6,5t owijarka czołowa pronara i wagę do 1000kg żeby ten punkt zebrać( już dawno wiedziałem że jest za przygotowanie do sprzedaży tylko nie wiedziałem o tych 2 dodatkowych). Razem wyjdzie mi max licząc zwrot 60% i punktami też nie tak źle.

 

 mozna 3 ptk zebrać. Tu są po myślnikach 3 warunki do spełnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@michal_xs tak. Możesz tak zrobic. Gdzieś we wniosku jest zapytanie w styly: w przypadku braku posiadanego sprzętu będę: i tam zaznaczasz że np korzystał z usług firm zewnętrznych lub że z pomocy sąsiedzkiej lub tym podobne. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawko1991    0

Pany jeśli w prow 2007-2013 wziąłem osobno agregat aktywny i siewnik talerzowy to mogę teraz wziąć agregat uprawowo-siewny do siewu bezpośredniego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bo wlasni nie mam na dzien skladania wniosku zadnego.ciagnik na siebie. A ten z mr jest tylko teoretycznie. A ciekawe czy wzrost z MR moze byc zwrostem w MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
21 godzin temu, tomekpiehu napisał:

ok a o ile ten wzrost ma być? ja z 46 ha chce zwiekszyc do 50 ha to oznacza ze skala produkcji sie zwiekszyla?

Wszystko zależy od pracownika ARiMR. Według mnie powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekpiehu    5
8 minut temu, AS2 napisał:

Wszystko zależy od pracownika ARiMR. Według mnie powinno wystarczyć.

hehe i kolejna niewiadoma , no ja akurat moge zwiekszyc do 55 ha z tych 46 ha ale mysle ze wystarczy to w zupelności. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romkos96    0
7 godzin temu, Damian1994rolnik napisał:

Wystarczy poczytać po zakończeniu naboru agencja ma 90 dni na rozpatrzenie wniosku potem zależy od twojej pozycji na liście są  wysyłane poprawki jeśli podpiszesz umowę to najpierw musisz zrobić przetarg na maszyny jak zatwierdza dopiero kupujesz i składasz o zwrot , czas na wszystko trzeba liczyć ok roku

Dzięki kolego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj