rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelorolnik    2

Pytanie do kogoś obeznanego z tematem. 

Jeśli gospodarstwo przejąłem w Lutym tego roku to rokiem bazowym jest 2016 od momentu w jakim przejąłem gospodarstwo?

Czyli jeśli ojciec sprzedał bydło na początku tego roku w styczniu jak stało jeszcze na niego to ja nie muszę tego uwzględniać w "tabeli 25 sprzedaże"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

podczas szkolenie rozmawiałem z osobą prowadząca szkolenie (człowiek z ARiMR Olsztyn) i mówił że wzrost GVA można wykazać po przez zwiększenie stada zwierząt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anette71    0

Ale jak, skoro wzrost GVA musi być w wyniku realizacji inwestycji, czyli można zwiększyć stado, ale nie mogą być zwierzęta celem inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

 

 

na etapie składania oferty nie są potrzebne ale

w zestawieniu rzecz-finanans musisz okerślić parametry maszyny np ciągni przedział pocy 100-105 KM i itd

natomiast w opisie zadań podajesz i parametry i jaki i konkretny model producenta i żródło ceny jaka wpisałeś w zestawianiu rzecz-fin.

 

osoba szkoląca (współtwórca obecnego wniosku) twierdzi, ze nie wyobraza sobie aby mozna było wiarygodnie uzasadnić wzrost o 10% VGA przy inwestycji tylko utwardzeniu placu

również przy zakupie samych maszyn bedzie to nie łatwe bo to sam przedmiot inwestycji ma wpłynąć na wzrost VGA (zapomnieć można o zakupie maszyn a wzrost zrobić powiekszeniem stada o 10szt bydła, czy jedynie zmianą upraw na wyżej punktowane)

 

gdzieś jeszcze było o braku możliwość zmiany maszyn z zestawienia rzecz-fin, na etapie aneksu do umowy jest to możliwe jeżeli bedzie uzasadnione i ewentualna zmiana ilości punktów nie wpłynie na to, że bedzie mniejsza od wniosku ostatniego z listy.

 

o zachowaniu struktury była mowa, że nie może spaść VGA w ciągu kazdego z 5 lat ponizej roku bazowego

 

co do postepowania ofertowego to jezeli uda sie agencji uruchomić portal do upubliczniania zapytania to kazdy bedzie miał taki obowiazek i moze się zdazyć ze najkozystniejsza oferta bedzie nie na taką maszyne (np nie taką marke ciagnika jaką sobie wymazyliśmy)

jeżeli nie zdąza z portalem wystarczy wyałać do 3 dostawców odpowiednio sporzadzone zapytanie i wybrac zwyciezce :) ale procedura jest tez dość zawiła a czy wykonalismy wszystkie elementy poprawnie dowiemy się po sprawdzeniu przez agencje po podpisaniu umowy i przeprowadzniu postępowania.

 

odnośnie wzrostu gva.

samo utwardzenie placu raczej ciężko, ale w połączeniu z maszynami i ciągnikiem jak najbardziej, no i zależy czy przy wymianie maszyn jest postęp w stosunku do posiadanych np. pług zagonowy na obracalny, pojedyncze maszyny na agragat, do tego potrzeba ciągnik rzecz jasna.

pługi obracalne zamiast zagonowych = mniej bruzd> większa powierzchnia do rozowju roślin, bardziej wyrównana > wyższe plony (niech będzie tylko o 2% w każdej uprawie na ornych

podobnie z agregatem, można też grać na minimalne zmniejszenie kosztów paliwa.

 mi przy maszynach, utwardzeniu placu, wymianie eternitu i budowie magazynu paszowego wychodzi 50% wzrost, ale że potrzeba 10% to nie widze potrzeby wykazywać wiecej jak 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Kolego "maroko" cofnij się w temacie do tego postu i kilka dalej

 

No ok załóżmy że weźmiesz tą działkę pod uwagę, ale dalej w biznesplanie masz pola w które należy wpisać tytuł prawny (tj. dzierżawa krótko lub długoterm. ) oraz Numer umowy trzeba podać. A jak jest to umowa ustna to jaki numer tam wpiszesz? Są to pola podświetlone na czerwono i trzeba coś tam wpisać.

Nie wiem już teraz sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamik90    9

może ktoś mi powiedzieć czy jak wziąłem młodego rolnika ze starego prow i jestem w trakcie uzupełnienia wykształcenia dostanę punkty z tytułu młody rolnik? bo słyszałem że aby otrzymać te punkty musi byc wykształcenie sam fakt że jestem młodym rolnikiem nic nie znaczy.

 

Punkty za wiek dostaniesz, natomiast nie dostaniesz refundacji 60% tylko 50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arku3060    74

Ponawiam ważne pytanie "można zmieniać działki aby powierzchnia się zgadzała czy jak w trakcie wniosku ubędzie mi ziemi to mogę ja zastąpić inna działką?????

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cześć koledzy .Piszecie już wnioski .Ja za tydzień jadę do mojej doradczyni .Za całą pulę zwrotu 200 tyś życzy sobie 3 tyś za swoją pracę .Ja zbieram jeszcze oferty do wniosku .Pochwalicie się na jakie maszyny startujecie najbardziej interesuje mnie agregat uprawowo -siewny 3 metrowy nabudowany  z wałem packera  wszystko na talerzach   i pług ,jaki warto kupić 3+1 obrotowy ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarci86    0

Tak odnośnie tego wzrostu gva- ma on nastąpić w roku w którym wnioskujemy o płatność końcową i przez następne pięć lat wielkość produkcji ma być utrzymana na tym samym poziomie?? Bo w końcu można już się pogubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wzrost GVA w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafeq    6

Byłem się pytać, to za napisanie wniosku chcą 2,5tys i jest ona wliczona w 4% od kwoty zwrotu. Doją jak mogą rolników

Edytowano przez rafeq

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

a przyznanie pomocy to decyzja, czy dzień kiedy kasa na koncie, czy dzień podpisania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej333    12

Byłem się pytać, to za napisanie wniosku chcą 2,5tys i jest ona wliczona w 4% od kwoty zwrotu. Doją jak mogą rolników

a u mnie o dziwo chcą tylko 1 tys 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

witam wszystkich mam pytania do freetaxi!!! chciałem skorzystać z modernizacji a dokładnia jestem sadownikiem mam przechowalnie i chciałem ją doinwestować urządzenia chłodnicze na nowe stare maja 15 lat słabo sobie radzą już. Drzwi do chłodni  gazoszczelne wózek widłowy bo mam taki z lat 70tych:) ledwo dycha  mam jeszcze wolny areał chciałem dosadzic jabłonek i wprowadzic do uprawy borówke amerykanską tak by miała wyglądać moja inwestyjca z góry dziękuje pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ok. Ale ja nie widzę pytania :)


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

mili państwo ma może ktoś mądrego doradce w dawnym częstochowskim - poza odr? info na priw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

witam.mam kilka pytań do zorientowanych:

-czy młody rolnik w modernizacji bedzie na tych samych zasadach co w poprzenim naborze?chodzi o dodatkowe 10% za wiek

-czy doposażeni już posiadanego opryskiwacza w komputer bedzie możliwe i punktowane

-czy brone aktywną z siewnikem talerzowym pneumatycznym można będzie podpiąc jako siewnik do siewu bepośredniego?albo do poplonów?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

no i jak maja nie doic rolnika?  przykro mi to przyznac ale w przypadku rolnikow stereotyp sie w wiekszosci sprawdza. rolnik to glab  i tuman.  o czym swiadczy post kolegi wyzej.  kazdy kase by chcial ale nawet w malym topniu nie chce cie przeczytac czegokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

co do młodego w instrukcji wypełniania wniosku są dokładnie określone wymogi żeby dostać 60% zwrotu


kolego nie wszyscy są leniami ale wiele przepisów mądrale w odr i cwaniaczki w arimr nie maja pojęcia jak wybrnąć z problemu co życie napisało - jak oni to mówią " czekają na wykładnie z centrali" ale faktycznie co nie którzy mogli by iść do okulisty po gogle z dna szklanki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

w "maly topniu"poligloto 

masa24 ja poprzedni prow wziołem cały i uczestniczyłem w pisaniu swojego wniosku więc komentarze o głąbach i tumanach zachowaj dla swoich kolegów,ok?bo ja nim nie jestem i sobie tego nie życze.nie masz nic mondrego do powiedzenia i chcesz zabłysnąć obrażajac kogoś.to cecha małego człowieczka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusz    0

freetaxi chodzi mi o to czy tego typu inwestycja w ogóle mi przejdzie w arimr jak gadałem z ludzmi z odr to oni twierdzą ze nie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalok    0

chodzi mi o to czy mlody rolnik jest traktowany tak jak w poprzenim prowie czy dochodzi jeszcze wymóg poisiadania gospodarstwa przez maksymalne pięc lat.w ostanim tylko wiek był kryterium przyznania 10% teraz ma być jeszcze wykształcenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Plusz ja nie widzę problemu z takimi inwestycjami. Michalok gospodarstwo możesz prowadzić do 5 lat. Do tego kwalifikacje z MR z PROW 2014-2020 i wiek do 40. Spełnienie tych trzech warunków łącznie da Ci 60 % refundacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

co do młodego w instrukcji wypełniania wniosku są dokładnie określone wymogi żeby dostać 60% zwrotu

kolego nie wszyscy są leniami ale wiele przepisów mądrale w odr i cwaniaczki w arimr nie maja pojęcia jak wybrnąć z problemu co życie napisało - jak oni to mówią " czekają na wykładnie z centrali" ale faktycznie co nie którzy mogli by iść do okulisty po gogle z dna szklanki :)

 

Kolego fajnie to podkreśliłeś masz pifko za te denka od szklanki .Ja mam dobrą doradczynię i też nie wie pod co podpiąć panele, czy można je wpisać do wniosku ,bo ja odchowuję  (odpajam )  dla siebie cielaki i przydały by mi się takie panele do grzania wody .Bądź tu mądry ,jak pisać wniosek .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj