anette71

Members
  • Ilość treści

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O anette71

  • Ranga
    Nowicjusz
  1. Ok, w takim razie byłam w błędzie i Ty masz rację:-)
  2. Koleżanka Lizelotta MA RACJĘ. Rolników posiadających w swoim gospodarstwie wyznaczone trwałe użytki zielone, położone na obszarach Natura 2000 - obowiązuje zakaz ich prze kształcania, w tym zaorywania, gdyż są to trwałe użytki zielone wartościowe pod względem środowiskowym.
  3. Ja też mam pytanie, co napisać IV D, pkt.11-opis, w jaki sposób operacja wpływa na kryteria wojewódzkie ???
  4. Jeśli mam wykształcenie średnie-technikum geodezyjne i kurs R3, ale nie jestem zarejestrowany w Krusie, to mogę złożyć wniosek na MR, czy w moim przypadku nie jest wymagany 3 letni staż?
  5. Czy wzrost GVA nie powinien być wynikiem inwestycji? Czyli np. jeśli kupimy siewnik do kukurydzy wykazujemy wzrost tym siewnikiem, że sprzedamy ziarno, którego wcześniej nie sprzedawaliśmy itp., a to że sprzedamy więcej pszenicy, czy dostawimy 3 szt bydła, czy sprzedamy buraki cukrowe ... nie ma nic do tego, to nie ma znaczenia. Czy mam rację?
  6. To czym się sugerować? W rozporządzeniu jest wyraznie napisane - umowa dzierżawy w formie aktu notarialnego albo z datą pewną na co najmniej 7 lat... A w biznesplanie jest możliwość wyboru umowa krótkoterminowa i jest wliczona do wielkości ekonomicznej.... Ja myślę, że skoro jest taka możliwość to tak deklarujemy dzierżawy ustne.
  7. To jest tak, że dzierżawa krótkoterminowa, ustna jest wliczana do so i doboru maszyn pod warunkiem , że rolnik pobierał do niej dopłaty w latach poprzednich i w tym roku też ją zgłosi do dopłat, czyli nie potrzeba umowy z datą pewną, akt notarialny. Jeżeli rolnik zgłosi w tym roku do dopłat nową dzierżawę, do której nigdy nie pobierał dopłat, to aby wliczyć ją do so i doboru maszyn, dzierżawa musi mieć umowę z datą pewną lub akt notarialny na co najmniej 7 lat od dnia złożenia wniosku, czyli dzierżawa długoterminowa. Jest wyraznie napisane w instrukcji biznesplanu, tak więc czytajcie ze zrozumieniem:-)
  8. Ale jak, skoro wzrost GVA musi być w wyniku realizacji inwestycji, czyli można zwiększyć stado, ale nie mogą być zwierzęta celem inwestycji.
  9. Zakup zwierząt nie jest kosztem kwalifikowanym, więc nie można wykazać wzrostu GVA poprzez powiększenie stada o 10 szt. np
  10. Jak rozumieć, że pomoc nie obejmuje kosztów poniesionych w związku z realizacją inwestycji odtworzeniowych, czy tzn, że nie można się ubiegać o maszyny tego samego rodzaju, które już są w gospodarstwie, chociaż nie kupione w ramach prow 2007-13 np?
  11. A jaki rok należy wpisać w "okres docelowy"? Czy maszyny które już są w gospodarstwie, ale nie kupione na poprzedni prow tylko kupione bez żadnych programów, np. siewnik do kukurydzy to czy teraz na ten prow mogę składać na zakup tego samego sprzętu tylko nowszego, innej marki itp.? Co z wałem uprawowym, bo nie mogę go znalezć w zasadach doboru maszyn? Wzrost 10% GVA w okresie 5 lat od dnia przyznania pomocy, co należy rozumieć przez dzień przyznania pomocy, czy to będzie podpisanie umowy, czy dzień złożenia wniosku o płatność, czy dzień wypłaty refundacji, czy co ? Kiedy tak naprawdę rolnik otrzyma ten zwrot, w przyszłym roku, za dwa lata, za pięć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj