Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
galeria
Poplony
Opublikowano
25 minut temu, yacenty napisał(a):

 

I tak nic z tego co gada nie rozumie , poza tym chyba żle się zrozumieliśmy co do roślin zimujących , bo ja tu zrozumiałem że rośliny zimujące to takie które przetrzymają zimę , czyli formy ozime ,  formy jare to dla mnie bardziej posuje słowo zostawione na zimę niż zimujące , 

  • Root Admin
Opublikowano

No widzisz w poplonie zimującym nie musi zimować 100procent składników, ale on zimuje i wiosna dalej rośnie.

28 minut temu, soltys48 napisał(a):

I wyglądał tak jak na filmie w podobnym czasie?

Za mało rozumiem niemiecki żeby ci odpowiedzieć, poza tym moje podejście do poplonów było wtedy bardziej na odwal się więc nie biorę tego jako wyznacznik 

Opublikowano (edytowane)

problem w tym że rzodkiew zanim dojedziesz na pole to przeleci na sam dół bo jest drobna, dołożyłbym słonecznika , i albo  owsa albo gryki żeby wyrównać szczeliny,  po za tym przy ilości około 80kg bedzie ok

dałbym 45kg łubin/groch , ~15kg słonecznika 15kg rzodkiewki, ~15 grygki

Edytowane przez GABBER85
  • Root Admin
Opublikowano
19 minut temu, zielak0000 napisał(a):

Ok, dzięki za odpowiedź.

Ten słonecznik będzie łatwo zniszczyć po zimie? 

Nie będzie co niszczyć.

Słonecznik przy pierwszym -3 szlag trafi, jak postoi do kwietnia to się sam z siebie rozsypie.
Najgorsze co można zrobić to po pierwszym przymrozku próbować go orać. Wtedy się ciągnie.

 

Opublikowano
16 godzin temu, zielak0000 napisał(a):

A gdybym dał samej rzodkwi 30 kg to dobry poplon? Nie sieję rzepaku. Będą z nią jakieś problemy? Dobrze przemarza, łatwo ją zniszczyć po zimie ten korzeń? 

Raz dostała -14 i przemarzła fajnie, po czym odbiła z korzenia. Jak ja trafi drugi dobry mróz to zginie.

Przemarznięte części nadziemne nie są tak kruche jak np gorczycy czy gryki po mrozie. Mogą być problemy orac to wiosna na raz, pod warunkiem że zrobi dużo masy

Opublikowano
8 minut temu, Matey napisał(a):

Raz dostała -14 i przemarzła fajnie, po czym odbiła z korzenia. Jak ja trafi drugi dobry mróz to zginie.

Przemarznięte części nadziemne nie są tak kruche jak np gorczycy czy gryki po mrozie. Mogą być problemy orac to wiosna na raz, pod warunkiem że zrobi dużo masy

Tak jak kolega pisze jak nie dostanie porządnego mrozu to ciężko zaorać na wiosnę bo się strasznie ciągnie.Z odbijaniem w zbożu czy kukurydzy nie będziesz miał problemu oprysk ładnie czyści 

Opublikowano

Miałem rzodkiew  w poplonie na zimę , wyrosła na 1,5 m  przywałowana jesienią. Wiosną  zaorana  pługiem  u. grudziądz 2.   pod ziemniaki.  W zimnie  było max  -15.  nic nie odbijało. Pod ziemniaki  najlepszy poplon.  

Opublikowano (edytowane)

Wolę nie ryzykować, zimy słabe. 

To może sam słonecznik jakieś 40kg/ha? Tylko on pewnie dużo wody potrzebuje na start? Albo 20kg słonecznika i 50kg wyki jarej lub gryki i słonecznika w tych proporcjach?

Chodzi mi żeby było możliwie tanio i żeby tą glebę ruszyło, tzn. korzeń głęboki, najlepiej palowy, niekoniecznie duża masa zielona,żeby łatwo zniszczyć  wiosną.

Edytowane przez zielak0000

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v