Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Jesli chodzi o spulchnienie ziemi to polecam łubin niebieski , rędzina była nie do poznania, To nieprawda że słonecznik ma korzen palowy, ale słonecznik daje dużo masy. pod co ten poplon?

Opublikowano (edytowane)

Jest niedaleko mnie ten łubin niebieski do sprzedania. Ile go wysiać rozsiewaczem, 120kg? Czy łubinu 100 kg i że 20kg gryki dorzucić?

Edytowane przez zielak0000
Opublikowano

Witam, doradzi może ktoś jakie rośliny wybrać na poplon po jęczmieniu ozimym? Jęczmień będzie gdzieś koszony za 2 tygodnie. Siana na wiosnę ma być kukurydza. Ziemia zwięzła, glina, pH okolice 6, myśle nad rzodkwią oleistą. W płodozmianie mam tylko zboża 

Opublikowano
W dniu 5.07.2025 o 13:27, PolskiMałyRolnik napisał(a):

Witam, doradzi może ktoś jakie rośliny wybrać na poplon po jęczmieniu ozimym? Jęczmień będzie gdzieś koszony za 2 tygodnie. Siana na wiosnę ma być kukurydza. Ziemia zwięzła, glina, pH okolice 6, myśle nad rzodkwią oleistą. W płodozmianie mam tylko zboża 

musisz szukac czegos z dlugim okresem wegetacji. Nie wiem jaki termin siewu poplonu planuejsz ale jesli dasz gryke i zdazy wydac nasiona to bedziesz mial problem w kuku

18 minut temu, superfarmer02 napisał(a):

Chce zrobić sobie mieszankę poplonową owies, gryka, łubin gorzki. Jakie proporcje zastosować? Wszystkiego po równo będzie ok? 

gryki dałbym najmniej bo podusi Ci łubin

Opublikowano
W dniu 5.07.2025 o 13:27, PolskiMałyRolnik napisał(a):

Witam, doradzi może ktoś jakie rośliny wybrać na poplon po jęczmieniu ozimym? Jęczmień będzie gdzieś koszony za 2 tygodnie. Siana na wiosnę ma być kukurydza. Ziemia zwięzła, glina, pH okolice 6, myśle nad rzodkwią oleistą. W płodozmianie mam tylko zboża 

Facelia z grochem 

Opublikowano

Dolnośląskie, okolice Wrocławia. Skusiłem jęczmień ozimy. Jest plan polecieć talerzówką i później brona mulczowa z siewnikiem do poplonów. Poplon to Łubin 70kg/ha + Facelia 12kg/ha. Poplon musi zostać do przyszłego roku i później będzie kukurydza na ziarno. Teraz moje pytania. Siewnik do poplonów ma jeden zasyp. Jak to najlepiej posiać? A drugie pytanie to kiedy posiać najlepiej ten poplon ?

Opublikowano
W dniu 6.07.2025 o 20:22, Matey napisał(a):

musisz szukac czegos z dlugim okresem wegetacji. Nie wiem jaki termin siewu poplonu planuejsz ale jesli dasz gryke i zdazy wydac nasiona to bedziesz mial problem w kuku

gryki dałbym najmniej bo podusi Ci łubin

Planuje zrobić mieszanke rzodkiew płużna + wyka + owies, termin siewu to tak myśle początek sierpnia bo na razie prędkie żniwa się nie zapowiadają bo już drugi dzień pada 

Opublikowano

co dorzucić do łubinu i gryki (100 + 25kg) miałem dać rzodkiew oleistą ale nie mogę w okolicy dostać a po kilka kg nie opłaca się dalej jechać. poplon po pszenicy pod owies lub qq, jeszcze nie wiem, kasowany będzie jesienią i pójdzie jeszcze trochę obornika

Opublikowano
W dniu 27.07.2025 o 16:37, superfarmer02 napisał(a):

co dorzucić do łubinu i gryki (100 + 25kg) miałem dać rzodkiew oleistą ale nie mogę w okolicy dostać a po kilka kg nie opłaca się dalej jechać. poplon po pszenicy pod owies lub qq, jeszcze nie wiem, kasowany będzie jesienią i pójdzie jeszcze trochę obornika

Facelie, a zamiast łubinu dałbym groch ;) 

Opublikowano

Panowie jest sens jeszcze za siać poplon? Rzodkiew oleista + slonecznik+ owies pod groch jary? Nie za późno usrosnie jeszcze coś? Żniwa późno się skończyły. Stanowiska po trawach nasiennich poszło glifo i dopiero to uschlo. I się zastanawiam czy jest jeszcze sens.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v