Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Poradźcie mi w temacie ścierniska, jest trochę chwastu i nie wiem co robić. Słoma siekana i teraz nie wiem pryskać Roundapem i czekać na orke zimową czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią posiać poplon czy opryskać mocznikiem wymieszać z ziemią odczekać aż chwast powschodzi i opryskać go Roundapem?

Opublikowano

Pytanie co masz zamiar siać na przyszły sezon, i jakie to są chwasty. Jak jednoroczne, rozsiewające się z nasion to opcja z poplonem, jak wieloletnie rozmnażające się z kłączy i korzeni to ta Roundapem.

Opublikowano

Jeśli jest naprawdę dużo, to lepiej agregatem przejechać, i potem opryskać to co powschodzi. Gdyby ocet i powój był nieliczny, to lepiej dać poplon. Nieliczne chwasty może zagaić. Przytulia jest jednoroczna, to nawet jak ją zniszczysz opryskiem, to na wiosnę i tak wzejdzie z nasion. 

Opublikowano (edytowane)

Na sciernisko 10 kg łubinu żółtego, na część będzie obornik 15t/ha, wymieszać to wszystko kultywatorem, na to 3kg facelii i bronowanie, urosnie to jakoś? A jesienią na to wapno i orka?

Edytowane przez kostromati
Opublikowano

Jeśli już wapno to ja osobiście wolałbym teraz je dać aby je dobrze wymieszać z glebą a obornik na jesieni pod orkę.

Tylko że wapna jeszcze nie ma a z łubinem nie ma na co czekać już

Opublikowano

dzwoń na podany nr, ja nie zajmuje sie sprzedarza mam od tego inne osoby w rodzinie :) , aczkolwiek mysle ze nie bedzie problemu. Jak chcesz z łubinem to jakieś 15 kg słonecznika i 100 - 110 łubinu

Opublikowano

Jeżeli chodzi o międzyplony/poplony to coś z tej oferty polecam:
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/mieszanki-traw/mieszanki-jednoroczne-poplonowe/
http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/miedzyplony/

W niektórych produktach masz fotki - wykonane w tym roku na naszych polach.

Również można się rozejrzeć w kwalifikowanym materiale siewnym, z oferty DSV (ekologiczne z certyfikatem PL): http://big-agro.pl/wp-content/uploads/2016/07/Nasiona-kwalifikowane-ekologiczne.pdf

Opublikowano

Słuchajcie, muszę zasiać gorczycę na poplon. Problem w tym, że jest strasznie dużo słomy i gdy użyję ciężkich bron całą słomę i nasiona gorczycy przy okazji pościągam w wałki i nic z tego poplonu się nie uda. Więc która opcja będzie lepsza:

1.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, wałowanie wałem gładkim

2.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, ponowne talerzowanie (tutaj nasiona gorczycy mogą być zbyt głęboko posiane)

3.Talerzowanie ścierniska, rozsianie gorczycy, przejazd płytko kultywatorem ( tylko czy tutaj aby nie pościągam znowu słomy)

4.Rozsianie gorczycy, talerzowanie ścierniska (Opcja która wyjdzie najtaniej tylko czy dobrze ?)

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Opublikowano

Panowie jak pogodzić roundupowanie, wapnowanie i poplon w jednym roku? Jeśli jakimś cudem uda się w tym tyg skosić to pod koniec kolejnego tygodnia roundup, więc poplon dopiero pod koniec sierpnia by się dało posiać. Znowu jak najpierw posieje poplon to czy na jesieni zdążą jeszcze wyrosnąć chwasty tak żeby je zroundupować. Wapno w obu wypadkach raczej dopiero na jesieni. Bo nie mam na nie teraz czasu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v