Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Mam posiany owies, z facelią i gryką. Tylko, że pierwszy raz to siałem i nie wiem jak będzie rosło. Czy rzepak ozimy to najlepszy wybór? Będzie miał tylko liście przy ziemi, i nic więcej. Do tego te liście mogą zacząć zagajać inne rośliny.

Opublikowano

Co polecacie dorzucić jeszcze do mieszanki na poplon na kiszonkę, mam zamiar zasiać owies z jęczmieniem plus do tego rzepak ozimy i myślałem jeszcze aby troche dorzucić paluszki i wyki. Co jeszcze polecacie co szybko rośnie?

 

Rzepak?

Polecam poplonową mieszankę traw Futtertrio, a jako międzyplon ozimy oczywiście Mieszanka Gorzowska.

 

Witam. Co sądzicie na temat uprawy grochu na poplon.Wczesniej było siane żyto a wiosną będzie siana pszenica jara ziemię klasa 4-5

 

Polecam mieszankę międzyplonową N-Fixx z DSV do kupienia u nas na big-agro.pl

Opublikowano

Nie lepiej już owies? Żyto, to może mieć taką wysokość, że nawet kosiarką nie złapiesz.

Opublikowano

Witam dzisiaj wysiałem pod buraki cukrowe //1ha: na ścierń polifoska 6 600kg  po wymieszaniu, wyka 50kg + łubin 15kg + słonecznik 10 + facelia 5kg + rzodkiew oleista 4kg + nitragina 0,3kg. koszt poplonu 280zł .
Nie za gęsto?? Jak kończyłem zaczął padać deszcz.. Jak to będzie wyglądać do kwietnia??
Dlaczego DSV dodaje olejarkę abisyńską guizotia abyssinica do wielu mieszanek??

Opublikowano

Może jako pożywka dla dzikich pszczół? Kto to wie. Nawet nie wiadomo jakie ma właściwości ta roślina. Za dużo o niej informacji nie ma.

Opublikowano

Zyto, by się sprawdziło jako kiszonka, ale na wiosnę. Wtedy tak. Zbierzesz dużo masy zielonej. Jako poplon, to sprawdza się podobno na przyoranie. Rzekomo zmniejsza zachwaszczenie. 

Opublikowano

Witam dzisiaj wysiałem pod buraki cukrowe //1ha: na ścierń polifoska 6 600kg  po wymieszaniu, wyka 50kg + łubin 15kg + słonecznik 10 + facelia 5kg + rzodkiew oleista 4kg + nitragina 0,3kg. koszt poplonu 280zł .

Nie za gęsto?? Jak kończyłem zaczął padać deszcz.. Jak to będzie wyglądać do kwietnia??

Dlaczego DSV dodaje olejarkę abisyńską guizotia abyssinica do wielu mieszanek??

 

Witam,

A jaki problem z tą gorczycą abisyńską?

Ogólnie jest to roślina, która bardzo dobrze znosi warunki stresowe stąd głównie jej dodatek (tolerancja na suszę itd).

Pozdrawiam.

 

Opublikowano (edytowane)

A jaki jest najlepszy poplon na kiszonkę/sianokiszonkę pod qq? Łubin? Żyto? Czy coś innego? Dużo rolników sieje żyto. W mojej okolicy podobnie jak u kolegi, też nikt nie sieje poplonu a przynajmniej nigdy nie widziałem.

Edytowane przez mfek3050
Opublikowano

coś zupełnie innego niz następna uprawa, poplon ma fitosanitarne właściwości, jesli bedzie zboze to mozna rzepak, gorczyce, rzodkiew, saradere, facelie. wszystkie te rosliny zjedzą krowy. Niektorzy probuja siac trawy jednoroczne, by zrobic siano

Opublikowano

Dawno już siałem gorczycę białą na poplon ścierniskowy i zapomniałe kiedy ją siać żeby nie zakwitła do zimowej orki. Teraz siać czy jeszcze czekać? Żeby nie zakwitła we wrześniu

Opublikowano

Łubin nie znosi świeżo wapnowanych gleb, obornik jesienią po wapnie w sierpniu też nie jest zbyt dobrym pomysłem. Jak stanowisko masz kwaśne i będziesz chciał zastosować obornik to lepiej bardzo późną jesienią, w listopadzie tj im dalej od wapnowania tym lepiej. A łubin sobie odpuść

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v