Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocco0987    112

jak u was z wilgotnością i suszeniem? u nas dość że wilgotność była ogromna to suszarnia np 25 % dosuszała zwykle w 5 godzin a w tym roku  25% 7  h a 25 % t mało która miała.... mimo ze plony rekordowe nawet do 16-17 ton około 30 % to opał zjada cały zysk ;/

u nas na ziarno pod qq dajemy 300 mocznika 300-320 soli potasowej i do podsiewacza 180 fosforanu (NP 5-52) plus dolistnie cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Wszystko poniżej 28% przy plonach od 10T/ha (V-VI kl) do 13 T/ha (III-IV kl.)

Suszenie tanie jak barszcz czyli słomą, koszt 1,5 zł/T/% czyli 28% do 13%  to daje 23 zł/T z obsługą, prądem i paliwem bez amortyzacji oczywiście i napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja miałem  Ulan i Blask  kiszonka  wyszłą pierwsza  klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Miałem san, pryzmę teraz otworzyłem ale już widać że jest w niej treść. W zeszłym roku z ułana takiej nie było, no ale masy było do oporu.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Niecałe 100kg N, skromnie.

 

a ile powinno byc ? za duzo polifoski za malo saletrzaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

tyle powinno być, naturalnie należałoby obniżyć dawki biorąc pod uwagę zawartość gleby, ewentualne nawożenie organiczne no i ekonomię 

grafik_mais_duengung.gif


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oczywiście że czystego składnika, każdy nawóz ma przecież różną zawartość czystego składnika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Podstawa to zawartość składników w glebie, bez tego reszta to wróżenie z fusów lub sypanie bez potrzeby kasy w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

pewnie z 20 ton ;D A tak na serio plon warunkuje pogoda obrazek przedstawia nawożenie które w pełni zaspokaja potrzeby rośliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

dasz odpowiednie nawożenie i nie będzie sprzyjająca pogoda dla kukurydzy to nie będzie plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Wszystko poniżej 28% przy plonach od 10T/ha (V-VI kl) do 13 T/ha (III-IV kl.)

Suszenie tanie jak barszcz czyli słomą, koszt 1,5 zł/T/% czyli 28% do 13%  to daje 23 zł/T z obsługą, prądem i paliwem bez amortyzacji oczywiście i napraw.

 

A jak żeś to geniuszu policzył?

Ile paliwa zużywasz na pozyskanie tej słomy? Ile makro i mikroskładników zabierasz z pola w tej słomie? Przeliczyłeś? Jaką masz suszarnię? Przy suszarni 100 ton na dobę przy wilgotności 30% do 14%, pracownik + prąd to co najmniej złotówka na t%.

 Na ile snopków masz piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Jak myślicie mając bydło mleczne z wydajnością na poziomie 10000l rocznie od krówki osiągniemy dodatkowe korzyści stosując odmiany o wysokiej strawności włókna np LG 30.238 Animal Nutrion LGAN http://www.lgseeds.pl/asp/lgseeds.asp?typ=14&sub=2&menu=32&strona=1 czy efekt będzie zupełnie niewidoczny do tej pory siałem najczęściej z Satenunion SUANITO I SUZAN, a w tym roku będzie z Euralis Archimedes i myślę nad  jakąś z tą strawnością wyższą tylko czy to fakt że tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Geniuszem nie jestem tylko liczę. Usługę suszenia robię po 6 zł/T/% i dobrze na tym zarabiam.

Koszt słomy liczę według ceny za jaka mogę ją kupić. Ja mam swoją w nadmiarze, zużywam tylko z 10% gruntów ale wprowadzam słomę z kukurydzy w większej ilości niż zabieram ze zboża więc bilans próchnicy jest na plus. Koszty prądu liczę dokładnie dla Kół Łowieckich, które wypłacają odszkodowania więc sprawdzają to dokładnie.

suszarnia Drzewicza chyba M861, suszenie w ruchu ciągłym i z osobna chłodnicą. Nagrzewnica, a nie piec to Graso 500 kW, Mieszczą się dwie bele fi 160, ale pali się jedna i pod koniec palenia wsadza się drugą żeby nie było spadku temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

powiem tak ja sam sialem lg 32.53 duo i mialem najlepsza kukurydzeew wsi a moze i w okolicy.co do polskich odmian to powiem tak w tym roku totalna katastrofa i blask i san nie zdaly egzaminu u kuzyna a zawsze mial kukurydze lepsza od mojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ja stawiam na Polskie odmiany. Siałem san od samego początku i jak na razie się sprawdza jak ktoś ma odpowiednie ph i zasobność gleby na przyzwoitym poziomie to i kukurydza mu się rodzi. Eksperymentowałem też z glejtem i fabell i jakiejś różnicy nie widać było fabell na początku tylko lepiej wystartowała ale przy zbiorze różnicy nie widać było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja od 2002 uprawiam kukurydze a od 4 lat zachodnie odmiany jak raz spr to do polskich juz nigdy nie wróce.  Masy 30% wiecej i wyniki badania % skrobi nie do porownania.

szcegolnie jesli chodzi o gleby 5-6kl  subito rosnie jak las i przy zbiorze zielone a nie wiory jak w polskiej bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj