Polecane posty

kamil18fmr    89

Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.

Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.

Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

a po co kupowac siewnik jak lepiej wynajac usługęi bez konserwacji ,remontów,garażowania lokaty kapitału itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej2001    0

Ja sieje ozdokenem od dwóch lat, kupiłem z złotnikach kujawskich, nie ma się do czego przyczepić,  tureckie nie takie złe a i pieniądze rozsądne. 

Edytowano przez maciej2001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Ozdokena 6-cio rzędowego na ramie teleskopowej, co prawda dopiero jeden sezon, ale jestem zadowolony, jakby ktoś miał jakieś pytania to chętnie pomogę 👊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak z dokładnością wysiewu ? Były jakieś problemy ? Jaką pojemność skrzyni nawozów ? Jakie wykonanie ?  Farba nie odpada, rdza nie wychodzi ? Łożyska zwykłe metryczne czy jakieś wynalazki ? Warto go kupić jeśli miałby siać około 120 hektarów rocznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michalzetor93 z dokładnością wysiewu nie było żadnych problemów, pojemność skrzyni nawozów 1000l więc jest OK, po jednym sezonie jesli chodzi o malowanie nie mam się do czego przyczepić, rdzy też nie widać i oby tak zostało jak najdlużej, wysiałem prawie 250 ha, łożyska zwykłe, nie są to jakies skfy, ale narazie jest jeszcze okej, choc zastanawiam się czy przed sezonem po porstu nie wymienic na skfy, zeby miec 100% pewności, że nic nie poleci w trakcie. To już zależy od Ciebie,  można pomyśleć o 4 rzędach zawsze, ale jak jedziesz w usługi to lepiej 6tkę, ze względu na koszenie później, żeby rzędy się zgadzały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

mówisz że nic nie robiłeś przy siewniku to skąd wiesz że tak nie są "upchane" łożyska SKF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2019 o 14:48, seba1985 napisał:

mówisz że nic nie robiłeś przy siewniku to skąd wiesz że tak nie są "upchane" łożyska SKF?

bo przy zakupie pytałem o łożyska, to dostałem info, że jakiegoś tureckiego producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez Rolniceq
      Witam zakupiłem siewnik Fiona d70/2.5m ale nie wiem jak go ustawić do siewu zboża czy ktos z was posiada lub posiadał taki sprzęt i wie jak go  ustawić?
       
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj