Polecane posty

pala92    69

Uprawia ktoś kukurydzę po burakach cukrowych? co myślicie o takim przedplonie? dzięki za odp pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek13012    0

osobiście nie uprawiam, ale znajomy sieje zawsze kukurydzę po burakach, a po niej jakieś zboże, plon jest zadowalający ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

myślę właśnie o kuku bo pszenica zawsze się tak męczy po burakach :mellow: kuku też żadna rewelacja ale zawsze jakaś zmiana w płodozmianie:) A liście przyorujecie czy zbieracie? jakie nawożenie z przyoranymi liściami? ja myślałem dać 150kg polidapu w podsiewacz + 200kg saletrzaku. myślicie że bedzie ok?

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Kopane holmerem więc liscie zostają.Na chwasty lepszy lumax albo maister power.Po mocarzu rośnie nizsza .Saletrzaku to trzeba by dać dwa razy tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

Po mocarzu rosnie nizsza? Moja ma 3 metry to ona jest niska? Pruskana wlasnie mocarzem, chyba zmienie jak tak mowisz to bedzie miala z 5metrow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mocarz w połączeniu z nikosulfuronem hamuje kukurydzę a po lumaxie tego niema .Ja tam widzę różnićę nie tylko w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

do 250zł to tylko polskie odmiany

z tanszych to okato koszt około 400zł na ha


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

w Pionnierze najlepiej :) tam 700 zl to norma

Sieję pioniera, ale nawet tam, droższej niż 550 nie spotkałem. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer777    11

wtam mam pytaie orientujecie sie w jakiej cenie s odmiany z kws lg i pioneer chodzi mi o te tańsze ale żeby na ziarno sie ndawały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

tabela%20KWS.JPG

post-16361-0-24699300-1388845822.jpg


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

To dodaj do tego +5% w większości tych odmian i tyle.... Niższa cena zakupu nasion, na pewno za dużo nie oszczędzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj