Polecane posty

KoNiU4718    10

Z polskich miałem w tym roku Redutę, na górce dość słaba, szybko uschła kolba taka średnia, na tym samym polu miałem z KWS agro-yoko nieporównywalnie lepsza :)

 

 

W tym roku mam jeden słaby kawałek koło lasu dość spora górka gdzie zawsze było żyto na zmianę z owsem. Jaka by tam odmiana się sprawdziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Za Filippo 270 a za Ronaldinio 342 ale zdecyduję się chyba na Ronaldinio i Cassilas. Ceny za płatności październikowe jak będę płacił z góry to ok 4% urwą.

 

Dziś złożyłem konkretne zamówienie i dostałem takie ceny: Ronaldinio 385 brutto z Mesurolem. Oraz Ricardinio 390 brutto z Mesurolem.

 

jak dla mnie ceny zaporowe:/

ja w tamtym roku siałem glejt po 140, więc jakbym w tym roku kupił po 400 to byłby za duży szok:p

dlatego wziąłem z kws filippo po 258 brutto silvestre po 210 bruto oraz z wczeesną z Maisdouru Mas 11f po 260 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jak dla mnie ceny zaporowe:/

ja w tamtym roku siałem glejt po 140, więc jakbym w tym roku kupił po 400 to byłby za duży szok:p

dlatego wziąłem z kws filippo po 258 brutto silvestre po 210 bruto oraz z wczeesną z Maisdouru Mas 11f po 260 brutto

 

tak sam myśle bo jak patrze na ceny LG. to cena praktycznie 2x to co KWS conajmniej czy to chociaż jest sens płacic wiecej?

 

myśle nad- LG.30,229- FAO 240- cena 260 netto- j.s. 50tys

 

Jest sens spróbowac z ta odmianą na glebach lekkich piaszczystych

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co sądzicie na temat odmian Ułan Vitras i Fabell na gleby klasy od 3a do 4b

Przeczytaj 2-3 strony wstecz i dowiesz się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek25    1

powedzcie mi cos na temat exapica z syngenty. gleby od 3-5 czy urosnie? bo siałem do tej pory polska redute z glejtem nie było zle, mogło byc lepiej, ale jednak moze zagraniczna bedzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz685dt    0

Ja w tym roku miałem opoke, glejta i san -najlepiej wyszła opoka, cene też miała atrakcyjną, gleby słabe piaszczyste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ułan i vitras raczej na lepsze gleby, nie tolerują także mokrych i zimnych stanowisk - spradzone u mnie w tym roku. I w dodatku kolba w ułanie mizerna w porównaniu do DKC3399, do tego roślina może troszkę wyższa, ale gorzej ulistiona, o grubszej łodydze.

No to teraz już zupełnie nie wiem jaka odmianę posiać, bo liczyłem na ułana.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Zazwyczaj siałem Opokę na szóstej klasie i jestem z niej zadowolony , wysokość ponad 3 metry ,ładne kolby często po dwie szt.

Jak próbuje nową odmianę to zasypuje dwie sekcje w siewniku jedną odmianą i dwie drugą wtedy na polu można łatwo zobaczyć różnicę

Mam ochotę wypróbować jakąś zagraniczną więc proszę o wypróbowane propozycje na słabe gleby


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Milan, to spróbuj opokę. I do porównania np. magitop, mogę Ci dać namiary do mojego dostawcy. Opokę musisz sobie zamówić przez internet lub telefonicznie, bo ktoś ma na nią wyłączność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Zgadzam się Opoka super jak u mnie miałem ją w 2012 r. to na 5 -6 kl. miała nawet po 330cm i trafiały się 3 kolby ! W 2013 niestety jej nie dostałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

szymi40 spróbuj posiać obok raz na próbę subito bądź sussan i za rok jesienią odezwij się na pw :) na 5-6 klasie różnica powinna być wyraźna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Milan, to spróbuj opokę. I do porównania np. magitop, mogę Ci dać namiary do mojego dostawcy. Opokę musisz sobie zamówić przez internet lub telefonicznie, bo ktoś ma na nią wyłączność

Z opoka trochę się boje niskiego FAO, posieje pod koniec kwietnia, i co jak w połowie września kukurydza zacznie schnąć.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

w 2013 byl exapic plonowal ladnie kiszonka tez fajna. na ten rok powtórka bedzie. opoke sialem 3 lata z rzedu nie narzekam ostatnio kolby miala slabe ale to przez susze wiadomo 5 6 klasa. sygenta byla na lepszej ziemi ze wzgledu na krótsze fao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Orientuje się ktoś jaka jest cena kukurydzy Ricardihno z KWS? Planuję kupić jedną jednostkę na spróbowanie i nie wiem ile gotówki przygotować.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

To sie po prostu wcześniej skosi, na tym polega większa wczesność. :) Z tego co kojarzę opoka ok. 240-250, więc jest bez tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

szymi40 spróbuj posiać obok raz na próbę subito bądź sussan i za rok jesienią odezwij się na pw :) na 5-6 klasie różnica powinna być wyraźna :)

Myślałem nad Subito tylko one jest chyba 260 [opoka 240 ] a u mnie dziki i jest koszona na początku września i nie dojrzeje. Opóżnienie cięcia odpada na wsi jest mało kuku jak przychodzi zestaw to 2 dni i dalej. Do małej ilości nikt nie przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

http://www.coboru.pl...WPDO_9_KUZ .pdf Myślę ,że przyda się przy wyborze odmiany Cassilas bezkonkurencyjny szkoda ,że nie toleruje piachów ;/

Mocno zdziwił mnie subito polecana nawet na biogaz bo daje duzo masy u mnie na 6kl bardzo ładnie co roku rośnie a tu przy innych blado wypadła i to na 4b

 

Jeśli chodzi o subito to ten typ właśnie tak ma, w zeszłym roku siałem subito na V klasie plon był o wiele większy niż na IVa ten typ chyba tak ma :) w tym roku też posieję subito na tej V klasie a na resztę ziem wybrałem Ronaldinio i Ricardinio, choć szczerze mówiąc wolałbym Cassilas zamiast ricardinio ale niestety tam gdzie ja kupuję nie będą mieć jej zaprawianej Mesurolem, a muszę mieć z tym bo inaczej kruki wszystko wybiorą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil6251    3

ja wszystko w tym roku sieje kws miałem w tamtym roku ricardionio plon ponad 18t/ha a na kiszonkę Jeszce się zastanowię może Agro jork że wydam te 7-8tyś ale sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

18t/ha Ziarna QQ na jakiej klasie ziemi i jakie nawożenie że aż taki plon i jaki przedplon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj