Polecane posty

lamboEVO100    520

A co byście polecili z Syngenty, LG lub Saaten union na V i IV klasę ? Z pioneera już nic nie ma a KWS podobno strasznie drogo wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kto ci powiedział ze KWS starsznie drogo wychodzi podobnie do LG i pioneera tylko np taki touran jedna z najlepszych odmian na rynku na QQ 266zł za 50tys nasion a zeby byl pakowany jak pioneer po 80tys to bedzie 425zł katalogowo a ja zamowisz wczesniej to masz taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Właśnie zastanawiałem się nad touranem i ambrosini ale jak usłyszałem, że ponad 300 zł netto za porcję to trochę drogo dla kogoś kto przenosi się z polskich odmian. A jak ten Touran znosi niedobory wody ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W miare dobrze ale na slabasze gleby niż V klasa nie polecam na takie raczej Silvestre 203z netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam zastanawiałem się nad Touranem w zeszłym roku, bo ma bardzo wysoki plon ziarna(chyba 125% wzorca), ale na moje ziemie koledzy tutaj mi odradzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

Mam taką jedną lepszą działkę i jak mi się uda przekonać starszego, to tam Chyba zasieję Tourana. Na pozostałe działki V i VI klasa będzie Bosman. Do tej pory zawsze był glejt i reduta, ale jak rozdaje paszę to mało ziarna widać, kiedyś chyba lepiej wychodziły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lambo na V klase mozesz smialo siac Touran tylko nie wiecej jak 80tys/ha ja jak miałem taka dzialke gdzie go siałem to zeszlem do 72tys/ha i była wyrosnieta i kolby tez byly duze i pelne. Jesli chodzi ci o KWS to mam cennik innych firm nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj jak odmiana cie interesuje to napisze bo wszystkie to duzo pisania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Mam taką jedną lepszą działkę i jak mi się uda przekonać starszego, to tam Chyba zasieję Tourana. Na pozostałe działki V i VI klasa będzie Bosman. Do tej pory zawsze był glejt i reduta, ale jak rozdaje paszę to mało ziarna widać, kiedyś chyba lepiej wychodziły...

 

Odpuść sobie tego Bosmana, żeby naprawde zachwycił kolbą to musi byc dobra działka, pozatym ma bardzo grubą osadkę, wiec te kolby to tak bardziej wizulanie duze niz naprawde jest tam ziarna.

 

Kargo ile za porcje Beatusa z KWS trzeba zapłacić?

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Podobno Blask nie jest zły. Z polskich siałem: Nimba, Buran, Bosman, Vitras. Kiedyś NImba była nawet niezła, ale tak z 10 lat temu, to samo dotyczy Buran. Z dwóch ostatnich lepiej byłem zadowolony z Vitras'a. Bosman podatny według mnie na warunki stresowe bardziej. Bieżący rok był niekorzystny u mnie dla kukurydzy i wierzcie, lub nie, ale najlepsze było Subito :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas trzeci rok na takich kawałkach bedzie siany VItras, kolba moze nie zachwyca, ale nawet na kiepskich działkach przy suszy kolby od góry do dołu zaziarnione. Pozatym dziki zazwyczaj później sie za niego zabierają. Niby to odmiana na biogas, więc w dobrych warunkach sporo masy, ale można to skorygowac wysokoscią cięcia. Nie namawiam, ale pisze co sie u nas sprawdza z tańszych odmian.

 

Blask jeszcze grubsza osadka niz w Bosmanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Podaj jak odmiana cie interesuje to napisze bo wszystkie to duzo pisania.

 

Touran, ambrosini, amadeo, kws 5133 eco, bellevue jak byś mógł to podaj ceny tych odmian

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Touran 266zł Ambrosini 312zł Amadeo 290zł KWS EKO 310zł bellevue od tamtego roku nie dostepnaCeny netto 10zł upustu za zamowienie złozone przed 15.02.2014

Ronaldinio 341netto

Ricardinio 353 netto na te dwie odmiany taj jak na wszystkie jest upust 10 zł za wczesniejsze zamowienie ale i dodatkowe 9zł za j.s. za zamówienie minimum 30j.s. sposrot tych odmian

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ollo82    1

witam,co polecacie na 3 klase glina i, ogolnie ciezka ziemia.przedplonem byla pszenica ozima,orka zimowa juz wykonana.obornik na wiosne.fao okolo 260 zachodnia .musi rosnac conajmniej trzy metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a czy urośnie kukurydza na piasku na VI klasie i jaka odmianę polecacie, zazwyczaj na tym polu rośnie żyto lub owies Jak jest susza to zboże przypali, a jak rok przekropny to zboże jest ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Jak będzie rok suchy to ją przypali, a jak mokry to urośnie. Napewno nie tak ładna jak na I czy III, sam sieje na IV oraz V, w jagorszym miejscu raz była 1.5 m ale i po 3 m też była. Próbowałem różne odmiany, u mnie na słabszych najlepiej "SMOLITOP", ale wszystkich nie testowałem Decyzja należy do Ciebie.

Edytowano przez romanwiatr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

U nas na V klasie piasku mieliśmy odmiane glejt i 3 metry miała kolba zwykle jedna , na działce obok odmiane opoka średnio 2,6m kolby zwykle dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj