Polecane posty

Alio    116

Za wyjątkiem OSN - tzn kilka % powierzchni gruntó w Polsce można stosować nawozy azotowe za wyjątkiem tych naturalnych (obornik, gnojówka gnojowica) przez cały rok i agencji nic do tego. Jest jeszcze kwestia programów rolnośrodowiskowych ale to juz każdy wie co zadeklarował.

Podsumowując z nielicznymi wspomnianymi wyjątkami w standardzie można legalnie i bez żadnych agencyjnych konsekwencji siać nawozy przed końcem lutego.

 

Proponuję nie wprowadzać nikogo w błąd i znać przepisy które obowiązują wszystkich rolników pobierających dopłaty bezpośrednie. Tzw minimalne wymagania. http://www.arimr.gov.pl/kontrole-beneficjentow/kontrole-cross-compliance/minimalne-wymogi-dotyczace-stosowania-nawozow-i-srodkow-ochrony-roslin-wraz-z-liczba-punktow-jaka-przypisuje-sie-kazdej-stwierdzonej-niezgodnosci.html

Polecam zwłaszcza lekturę punktu 8 a dopiero wypisywanie takich ... jak powyżej


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Proponuję nie wprowadzać nikogo w błąd i znać przepisy które obowiązują wszystkich rolników pobierających dopłaty bezpośrednie. Tzw minimalne wymagania. http://www.arimr.gov.pl/kontrole-beneficjentow/kontrole-cross-compliance/minimalne-wymogi-dotyczace-stosowania-nawozow-i-srodkow-ochrony-roslin-wraz-z-liczba-punktow-jaka-przypisuje-sie-kazdej-stwierdzonej-niezgodnosci.html

Polecam zwłaszcza lekturę punktu 8 a dopiero wypisywanie takich ... jak powyżej

 

Doczytaj to co sugerujesz - w punkcie 8 chodzi o nawozy naturalne, a nie mineralne tzn nie tylko azot można stosować. Dochodzi sprawa przykrycia śniegiem, zamarznięcia powyżej 30 cm, jeśli chodzi o gleby zalane - to sprawa jest prosta bo nik o zdrowych zmysłach nawet nie będzie próbował na takie wjechać.

Polecam zapoznanie sie z definicją nawozów naturalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem dlatego pytam u nas jest strach z tymi nawozami naturalnymi i mineralnymi z naturalnymi wiem że do końca listopada i od marca ale z mineralnymi nie wiedziałem jak to sie ma dlatego zapytałem a sensownej odpowiedzi nikt nie dał jedni że mozna drudzy że nie wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@vvojtas tam masz wzmiankę o azotowych i nie trzeba być geniuszem żeby wiedzieć, ze chodzi o azot z nawozów sztucznych. Znasz nawóz naturalny mający w swoim składzie sam azot ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

panie kolego a zinterpretuj 6 pkt w podanym odnośniku?? Nadal będziesz taki pewny? 

"stosowanie nawozów naturalnych i organicznych w postaci stałej oraz płynnej wyłącznie w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych na uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe)

- § 2 ust. 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 kwietnia 2008 r. w sprawie szczegółowego sposobu stosowania nawozów oraz prowadzenia szkoleń z zakresu ich stosowania (Dz. U. Nr 80, poz. 479)"

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Punkt 8 dotyczy wszystkich nawozów, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Pytałem znajomego pracownika agencji i tak mi powiedział. A interpretację niech każdy zostawi sobie i czeka na ewentualną kontrolę. Wtedy pozna interpretację swojego oddziału agencji. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Tak wszystkich... ale zapomnieli dopisać. Ale się uśmiałem. Tworzycie sobie prawo, którego nie ma. Załączone linki potwierdzają, że w lutym można siać nawozy sztuczne o ile ziemia nie jest zamarznieta i nie ma śniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

sory w tym 6 pkt sam źle zrozumiałem.. :) mea culpa.. 

 

no ale odnośnie informacji którą zapoczątkowałem tę dyskusję, no to nie była usłyszana plotka gdzieś pod sklepem, tylko mówiło mi to w tamtym okresie kilka dosyć pewnych osób, chcecie to wierzcie nie to nie, Wasza sprawa... Jak nie zapomnę to zadzwonię jutro do swojego powiatowego biura i napiszę co mi powiedzieli... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj kupiłem mocznik polski 1050,saletrosan 950

ściema i tyle...Mocznik w tej cenie był na przełomie październik/listopad teraz grubo ponad 1300, saletrosan też ponad 1000...może zamówiłeś dawno a teraz ci przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

ściema i tyle...Mocznik w tej cenie był na przełomie październik/listopad teraz grubo ponad 1300, saletrosan też ponad 1000...może zamówiłeś dawno a teraz ci przywieźli.

 

tak zamówione przed swietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

Agrii Włodawa

Zamównione we wtorek saletra amonowa worki 50 kg - 1060 zł

saletrosan worek 50 kg -1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwestero88    48

jak ktoś chce to jest jeszcze u mojego dostawcy saletra amonowa po 1000zl brutto. woj mazowieckie, powiat legionowski i wolominski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dawno nie śledziłem tematu ale jeśli chodzi o ceny nawozów to sytuacja powtarza się każdego roku na jesieni można było wydrzeć saletrę po 825 netto teraz już koło 1000zł śpiewają :wacko:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

saletra 1100 a mocznik 1350, na główkę upadli z tymi cenami

Edytowano przez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Witam, 
      Czy ktoś użytkuje lub planuje używać płynny nawóz ASL? Co sądzicie na ten temat? 
      http://agrotrader.pl/oferta/asl-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-ID244225.html
      Pozdrawiam 
      Sumek
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj