mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Mc3    6
51 minut temu, DANDYS napisał:

a jak się rozgrzeje nie cichnie?

A co ma do tego rozgrzane? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7

Jaki olej lejecie do hydrauliki? mam Hipol i nie jestem zadowolony. Czym się różni pompa z Hylmetu srebrna od złotej oczywiście poza kolorem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebastianP    2

Norma przy ładowaczu. Prawdopodobnie zawór, albo przewody maja za mały przepływ i ciśnienie może być trochę za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0

Witam, panowie mam taki problem . Robiłem remont generalny tylnego mostu i hydrauliki (wszytko nowe ), poskladalem wszytko i teraz nie chce mi podnośnik podnosić dopiero na wyższych obrotach i strasznie pieni olej jak zdjęłem dekiel z pompą... jak już podniesie to widać że jest piana z powietrzem w cylindrze ,bo jak się poskacze to normalnie pracuje . Wszystkie oringi są w porządku... już nie mam pomysłu..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

Filtr oleju dobrze dolega oraz wejście kolanka do korpusu dobrze uszczelnione? Chodzi mi o to co zasysa olej. Może któraś rurka gdzieś pęknięta? przyczyn może być bardzo wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0
Napisano (edytowany)

Oringi są nowe na wejściu kolanka , jeszcze jak teraz mam z powrotem na zewnątrz podnośniki to sprawdzałem czy jest szczelne ,wszytko okej :/

A odnośnie filtra to jest włożony w most normalnie.  On nie ma tam oringa żadnego? 

Edytowano przez Pawloo589

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawloo589    0

Panowie , czy może być to wina złego oleju?  Zalany jest hydraulicznym nie hipolem . On jest dosyć rzadki w porównaniu do przekladniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja ma m od 10 lat Agrol U czy inny jakiś tam UTTO i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Jak olej typowo hydrauliczny to mogą być problemy i nietylko z podnośniki em ale i że skrzynią bo smarowanie może być kijowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0

Witam chce podłączyć ladowacz intertech bezpośrednio pod pompę , i mam pytanie który przewód dać pod zasilanie a który na powrót ? Teraz podłączony jest pod gniazda . Tur na jojsticku intertech it1600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0

Ciągnik to Renault 110.14 nie wiem , czy ma tuleje cisnieniowa jest to rozdzielacz sterowany linkami z jojsticka 

5 godzin temu, daw1285 napisał:

 

 

3 godziny temu, robert1226 napisał: masz zasilanie a którym powrót .
Edytowano przez daw1285

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0
3 godziny temu, robert1226 napisał:

No a teraz którym masz zasilanie a którym powrót .

Teraz podłączone jest pod tylne gniazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Nie w każdym  ciągniku jest taka możliwość.  Osobiście mam takiego tura przy belarusie 1025 i jest podpięty bezpośrednio pod pompę. Rozdzielacz jest podpięty pod zasilanie tylnego tuza, wpinasz się w obieg. No i oczywiście trzeci przewód wolny spływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
1 godzinę temu, daw1285 napisał:

Teraz podłączone jest pod tylne gniazda.

No właśnie ale pod rozdzielacz od tura masz przewody doprowadzone jeden zasilanie drugi powrót to jak chcesz podpiąć bezpośrednio to nie zmienia faktu że że do tura masz już podłączone zasilanie i powrót o to pytasz w pierwszym poscie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0
51 minut temu, robert1226 napisał:

No właśnie ale pod rozdzielacz od tura masz przewody doprowadzone jeden zasilanie drugi powrót to jak chcesz podpiąć bezpośrednio to nie zmienia faktu że że do tura masz już podłączone zasilanie i powrót o to pytasz w pierwszym poscie.

 

No właśnie i chciałbym się dowiedzieć, który przewód podpiąć pod pompę a który na wolny spływ 

1 godzinę temu, szzone napisał:

Nie w każdym  ciągniku jest taka możliwość.  Osobiście mam takiego tura przy belarusie 1025 i jest podpięty bezpośrednio pod pompę. Rozdzielacz jest podpięty pod zasilanie tylnego tuza, wpinasz się w obieg. No i oczywiście trzeci przewód wolny spływ.

U mnie z rozdzielacza od tura wychodzą 2 przewody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Zrób zdjęcia rozdzielacza, i prawej strony silnika tam gdzie jest pompa i filtr, będziesz musiał dokupić tuleję ciśnieniową i jeden przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daw1285    0
8 minut temu, jaco512 napisał:

Zrób zdjęcia rozdzielacza, i prawej strony silnika tam gdzie jest pompa i filtr, będziesz musiał dokupić tuleję ciśnieniową i jeden przewód

Jakie zadanie ma pełnić ta tuleja cisnieniowa ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

"Tuleja jest niezbędna przy szeregowym podłączeniu dwóch rozdzielaczy.  Utrzymuje nominalne ciśnienie

 na drugim rozdzielaczu zamontowanym w szeregu oraz chroni pierwszy rozdzielacz przed ciśnieniem

 zwrotnym z drugiego rozdzielacza tzw. "cofką"."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj