mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

tomn95    51

Jaki rzadszy olej wlac do skrzyni zeby pompy nie bylo aż tak słychać, poprostu zeby miala lzej. Teraz jest zalany hipol przekładniowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

U mnie nie słychac pompy prawie że wogóle . Mysle ze to nie wina gestosci oleju. Albo ma cięzko od brudu zasysacnolej, albo ci blokuje coś rozdzielacz, (tworzy się cisnienie gdy nic nie używasz)


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mam na blotniku rozdzielacz jednosekcyjny Waryńskiego. Na początku podpialem go odwrotnie ale to chyba nie jest przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Dnia 22.03.2018 o 22:33, zetores napisał:

U mnie nie słychac pompy prawie że wogóle . Mysle ze to nie wina gestosci oleju. Albo ma cięzko od brudu zasysacnolej, albo ci blokuje coś rozdzielacz, (tworzy się cisnienie gdy nic nie używasz)

Zasilanie rozdzielacza na blotniku i powrót powinno być podlaczone przewodem o takiej samej średnicy? Bo zasilanie mam 10 a powrót 13. Może ta 10 to z malo i stąd ten opór? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje wymianę pompy hydraulicznej w mojej 30 i mam pytanie jaką polecacie założyć wzmocnioną czy zwykłą standardową ? 

Pozdrawiam. 

Edytowano przez Konrad1705787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

a masz tura czy nie ? podnośnikiem podnosisz więcej jak 600 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tura nie mam najcieższe maszyny jakie podnosi to kosiarka rotacyjna 1,65, opryskiwacz 400 l, kultywator 1.8m do którego planuje podwójny wałek strunowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

to wzmacniana jakoś Ci nie potrzebna, ale jak dołożysz wałek do kultywatora oddalony to juz coś tam będzie ciężaru, do tego wydajniejsza pompa to szybsza praca hydrauliki, podnosnik Ci będzie szybciej pracował, sam musisz zdecydować czy to Ci potrzebne czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Ja w tym roku założyłem pompe Hylmeta 24 i... żałuje. Tura nie mam ale jak nasypie baga do rozsiewacza to tylko stęka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale zauważcie że wydatek pompy nie ma nic do udźwigu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

To jak zwiększyć udźwig? Nowy tłok, pierścienie, cylinder, pompa. A chodzi tylko aby podnosić baga w rozsiewaczu, ciągnik zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

zawór przelewowy ruszyć, w C330 podkładkę się podkłada bo jest na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Chodzi Ci o to pokrętło przy rozdzielaczu? Kredytu brać nie musze zeby kupić inny ciągnik, rzecz w tym ze c330 jest zwinnym ciągnikiem w miare wysoki prześwit wąskie koła i do takich sprzętów jak np sadzarka do ziemniaków czy wielorak to idealny ciągnik, a na 15ha nie potrzebny mi trzeci ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Wiram, kupiłem tura 2 sek z wzmocnionymi jednostronnymi siłownikami 50mm. Na starej pompie wolno podnosi, planuje kupisz nowa, tylko jaka? Hylmet, Hydrotor, Warynski?  Wiem że najlepszą wydajność na niby hylmet alu 32l, tylko są 2 rodzaje srebrne i złote, jaka jest różnica? (taka bym preferowal). Jak będzie z podnoszenie tura? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin06    13

Witam, osobiście z tych 3 poleciłbym Ci z Hylmetu wzmocnioną. Ja miałem tą srebrną. Bez problemu radziła sobie z podnoszeniem big-bagow jak i obornikiem na głębokiej ściółce. Przy intensywnym użytkowaniu w moim przypadku wytrzymała 1,5 roku. Potem wywalało oringi w popmie nawet kilka razy dziennie. Według mnie pompa warta swojej ceny, koszt chyba około 360zl o ile nie podrożały. 

 

Aktualnie mam hydraulike przerobioną na tylni wałek WOM. Multiplikator z dodatkowym wałkiem WOM + pompa 53L. Koszt około 1,5 tyś. Praca nią to przyjemność. Więc jeśli dużo będziesz użytkować to zastanowił bym się nad tym rozwiązaniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

wolno podnosi czy nie ma siły podnieść!? szybko tur opada?

pomyśl nad wymianą oleju na początek na jakis porządny a nie hipol ( ja zalałem hipolem wg instrukcji i zimą chodzi jak... po mału)

ja mam pompą aluminiową Hylmet (srebrną) i big bagi śmigają aż miło. tur zwykły 2 sekcyjny z wolmetu. zrobiłem też bezpośrednie zasilanie rozdzielacza z pompy.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
Dnia 2.04.2019 o 18:09, sumek666 napisał:

wolno podnosi czy nie ma siły podnieść!? szybko tur opada?

pomyśl nad wymianą oleju na początek na jakis porządny a nie hipol ( ja zalałem hipolem wg instrukcji i zimą chodzi jak... po mału)

ja mam pompą aluminiową Hylmet (srebrną) i big bagi śmigają aż miło. tur zwykły 2 sekcyjny z wolmetu. zrobiłem też bezpośrednie zasilanie rozdzielacza z pompy.

Możesz opisać bezpośrednie zasilenie z pompy? Jak podłączyć, co z powrotem czy trzeba podłączyć wyjście N z rozdzielacza tura na ten pod siedzeniem, czy powrót pod zasilanie starego rozdz. razem z N czy osobno?  Jak z ciśnieniami starego rozdz i tego od tura? Jak możesz opisz, będę wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, wymieniłem pompę hyd na wzmacniania hylmet aluminiowa, zrobilem bezpośrednie podłączenie pod rozdzielacz tura a powrót pod rozdzielacz org pod siedzeniem. Ciśnienie rozdzielacza tura ma 180-190bar (tak ma fabrycznie ustawione ), ciśnienie w rozdzielaczu pod siedzeniem nie przestawialem (kiedyś mierzylem było ok 120). Tur jak i podnośnik ładnie podnosi ale pompa wydaje dziwny dźwięk jakby trochę wyła, naciskajac sprzęgło lub gdy wyłączne pompę ustaje. Co może być tego przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj