wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Gość   
Gość

kiedyś wykoleił sie u nas pociag który wiózł siarkę. Ktoś krzyknął ''pociąg z nawozem'' każdy złapał wóz i poleciał, następnie na pole zwalać i tak w koło aż te wszystkie służby ich nie pogoniły. Było to w latach 90' wypaleniska sa do dzisia na tych polach gdzie zrzucano łopatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

A siarczan magnezu nie zakwasza ziemi?

Zakwasza, zakwasza, zapomniałem dopisać-siarczan magnezu w postaci nawożenia dolistnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid35123    1

A co jesli chodzi o przyoraniu poplonu np gorczycy po uprzednim wapnowaniu. Gorczyca tez dostarcza do gleby skaldniki mineralne jak obornik. Czy po wapnowaniu na sciernisko lepiej juz nie siac poplonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Sypermichał tym kwasomierzem to możesz określić pH octu, przynajmniej będziesz miał 50% szans że Cię nie oszuka.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Taki z płynem, wkładasz grudkę ziemi kilka kropel płynu i się zabarwia na odpowiedni kolor i porównujesz z odcieniem ph na płycie pomiarowej. Koszt ok 35-40 zł na 40 próbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Ja mam z Anwilu ten płytkowy, z płynem Helliga. Orientacyjnie można stwierdzić jaki jest stan gleby, oczywiście dokładniejsze wyniki są możliwe w labku lub przy pomocy elektronicznych pHmetrów ale dla mnie wystarczy. Sądzę że takiego typu kwasomierz dobrze mieć na stanie. Są miejsca na polu gdzie obserwuje się anomalny wzrost roślin, i wtedy taki pHmetr się przydaje. Koszt ok 35zł, a płyn idzie kupić osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

mierniki za 8zł działają, sprawdzałem w różnych ziemiach i odczyn się zgadzał, tylko ziemia musi być wilgotna


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A sprawdzałeś go w roztworach buforowych o pH 4 i 9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co powiecie o wapnie kujawit ponoc z firmy larfarge cementowni z bydgoszczy zamawialem u doradcy wapno i sie wogole nie odzywa i nie przyjezdza wapno a dzwonilem do takiego przewoznika to mowi ze do roku juz nie wozi tego wapna bo swiadectw nie bylo i wogole ? czy ta firma z wapnem upadla czy co jest nie tak w tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Ja mam z Anwilu ten płytkowy, z płynem Helliga.......

 

Gdzie kupiles.

Czy jest lepszy od innych płytkowych. To zalezy od płynu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

a co powiecie o wapnie kujawit ponoc z firmy larfarge cementowni z bydgoszczy zamawialem u doradcy wapno i sie wogole nie odzywa i nie przyjezdza wapno a dzwonilem do takiego przewoznika to mowi ze do roku juz nie wozi tego wapna bo swiadectw nie bylo i wogole ? czy ta firma z wapnem upadla czy co jest nie tak w tym ?

Nie wiem jaki ma w tym interes ale wciska Ci totalną ciemnotę . Firma jest i działa wapna mają dwa typy . Najlepiej wejdz na ich stronę ogarnij co i jak jest tam numer kontaktowy i wszystkiego się dowiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni1    12

czy warto wpłaccic przedpłatę na wapno bo cena atrakcyjna po 45 zł za tonę z dowozem na miejsce a firma gdzies w polsce tylko podaje nr konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy warto wpłaccic przedpłatę na wapno bo cena atrakcyjna po 45 zł za tonę z dowozem na miejsce a firma gdzies w polsce tylko podaje nr konta

Weź przestań. Mi w środę przywieźli dolomit za 100 zł/t, wapno wysiane, przyorane, a nawet jeszcze nie dostałem faktury. Nigdy w życiu bym nie wpłacił pieniędzy przed dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

 

Gdzie kupiles.

Czy jest lepszy od innych płytkowych. To zalezy od płynu?

W Castoramie kupowałem, nie mogłem innego znaleźć. A płyn musi być z nieprzekroczonym terminem ważności, bo mogą różności wyjść. Jak na moje potrzeby to wystarczy całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

kupował ktoś z was ostatnio wapno z Morawicy? jak wygląda,jest w miarę suche czy błoto? Bo ostatnio czesto pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj