wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zigi94    282
macius11157 napisał:

Witam mam posiany lubin na nowej dzierżawie czy można zastosować wapno magnezowe po Lubinie czy będzie startą azotu pozostawionego przez lubin?

Można lecieć z wapnem. Zresztą tego azotu to tam mało co będzie, 30kg maksymalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Patrzcie na poziom magnezu szybkość działania kredy czy premium będzie podobno przy wymieszaniu z glebą. Jak patrze na ceny jakie wam oferują to widzę jaki jest kryzys że za tak głodowe stawki ktoś chce wozić.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
9 godzin temu, macius11157 napisał:

Witam mam posiany lubin na nowej dzierżawie czy można zastosować wapno magnezowe po Lubinie czy będzie startą azotu pozostawionego przez lubin?

Siej jak słabe ph i nie zastanawiaj się nawet.

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Kujawit zwykły 115 netto dobra cena?


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41
bialy2005 napisał:

Patrzcie na poziom magnezu szybkość działania kredy czy premium będzie podobno przy wymieszaniu z glebą. Jak patrze na ceny jakie wam oferują to widzę jaki jest kryzys że za tak głodowe stawki ktoś chce wozić.

Dokładnie o tym rozmawiałem z kolegą. Wapno negocjuję z kilkoma przewoźnikami i każdy jest mocno chętny do współpracy. Pytają tylko ile aut nawet na jutro pojutrze. Nawet z możliwością przebicia kontroferty. Świadczy to o zadyszce gospodarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diamondzik    0

Witam. Co sensownego pod kod 78-550 (200 ton)? pH średnio 6 pod rzepak. Kujawit proponują po 134 netto za tonę a Inowap kruszony po 107 netto za tonę. Inowap kusi. Widziałem lodke i badania z OSCHR. Cao 46%, wilgotnosc 17%, CL 1,7. Gosc mowi, ze Inowap szybciej zadziala niz Kujawit. Proponuje dawke 2,5t/ha. Ktoś wypowie sie w temacie i pomoze podjac decyzje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
21 godzin temu, Diamondzik napisał:

Witam. Co sensownego pod kod 78-550 (200 ton)? pH średnio 6 pod rzepak. Kujawit proponują po 134 netto za tonę a Inowap kruszony po 107 netto za tonę. Inowap kusi. Widziałem lodke i badania z OSCHR. Cao 46%, wilgotnosc 17%, CL 1,7. Gosc mowi, ze Inowap szybciej zadziala niz Kujawit. Proponuje dawke 2,5t/ha. Ktoś wypowie sie w temacie i pomoze podjac decyzje?

Witam,

pamiętaj, że Kujawit, Nordkalk Standard czy Morawica to czyste, bezpieczne wapna węglanowe, możliwe do stosowania także w rolnictwie ekologicznym.

Inowap to odpad poprodukcyjny z zakładów sodowych. W ateście z OSCHR jest zbadana zawartość CaO i wilgotność. Z metali ciężkich na ateście z OSCHR będzie co najwyżej kadm i ołów ale w odpadach przemysłowych metali ciężkich jest więcej. Dopytaj o to dokładnie u sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz86    16

Cześć,

W związku z tym, że w tym roku kończę z używaniem granuli na rzecz wapna sypkiego, chciałbym się Was poradzić w jednej kwestii. Może na początku czemu nie granula. Po pierwsze, wapniak kornicki którego używałem, znowu podrożał to raz. A dwa, po 3 latach stosowania 2t/ha, ph podskoczyło mi zaledwie o jakieś 0.7 - 0.8. Szkoda pieniędzy. Może i wygodne i dobre później na podtrzymanie ph ale jak chce się porządnie odkwasić i przebić ph 5.0 (u mnie na razie cały czas poniżej 5) to jak się nie da sypkiego to nic z tego nie będzie. Planuję dawać wapno węglanowe z morawicy. I teraz mam taki dylemat. Czy ktoś z Was sypał to wapno pod ziemniaka i byłby w stanie powiedzieć, jaka jest bezpieczna ilość? Oczywiście nie mam zamiaru dawać go przed sadzeniem. Wapno poleci zaraz po żniwach, prosto na ściernię gdzie dodatkowo później zasiany będzie poplon. Na jesieni talerzówka i orka. I dopiero wiosną po wstępnej uprawie, na tej działce chcę zasadzić ziemniaki. Czy 2t/ha będzie dobrą dawką czy za dużo? Nie chcę żeby mi poraziło ziemniaka parchem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie świadczy o zadyszcze, a o tym że ktoś ma interes w tym żeby to wozić. Kopalnie od przyszłego tygodnia mówią o reglamentacji, czy towar im schodzi w trybie express, a cen nie zmniejszą. Wożę teraz towar na jednej trasie, głodowa stawka jak nie wiem co, ale mają na powrotach płacone pusto pełno.

 


Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Rcw to się oblewa benzyną i podpala. Rozrzutnikiem idzie nieporównywalnie lepiej. Nic się nie zawiesza, nie ma problemu czy mokre czy suche 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12

Chłopaki potrzebuje porady. Chcę kupić wapno magnezowe i zastanawiam się które będzie lepsze czy Siewierz czy Radkovit. Może ktoś brał te wapna i chce sie podzielić spostrzeżenimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
dantur96 napisał:

Dobre wapno z jazwicy jest? Mam oferte za 2900 zł całą łódkę 

lepiej dołożyć 5-8zl.do radkowitu lub morawicy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

A tak z ciekawości istnieje w ogóle takie wapno?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

każdego wapno zawierające magnez to mieszanka węglanu magnezu i węglanu wapnia w różnych proporcjach w zależności od skały

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
Dnia 20.06.2023 o 12:15, dariusz86 napisał:

Cześć,

W związku z tym, że w tym roku kończę z używaniem granuli na rzecz wapna sypkiego, chciałbym się Was poradzić w jednej kwestii. Może na początku czemu nie granula. Po pierwsze, wapniak kornicki którego używałem, znowu podrożał to raz. A dwa, po 3 latach stosowania 2t/ha, ph podskoczyło mi zaledwie o jakieś 0.7 - 0.8. Szkoda pieniędzy. Może i wygodne i dobre później na podtrzymanie ph ale jak chce się porządnie odkwasić i przebić ph 5.0 (u mnie na razie cały czas poniżej 5) to jak się nie da sypkiego to nic z tego nie będzie. Planuję dawać wapno węglanowe z morawicy. I teraz mam taki dylemat. Czy ktoś z Was sypał to wapno pod ziemniaka i byłby w stanie powiedzieć, jaka jest bezpieczna ilość? Oczywiście nie mam zamiaru dawać go przed sadzeniem. Wapno poleci zaraz po żniwach, prosto na ściernię gdzie dodatkowo później zasiany będzie poplon. Na jesieni talerzówka i orka. I dopiero wiosną po wstępnej uprawie, na tej działce chcę zasadzić ziemniaki. Czy 2t/ha będzie dobrą dawką czy za dużo? Nie chcę żeby mi poraziło ziemniaka parchem. 

Myślisz ze 2t Morawicy będzie lepiej działać niż 2t wapniaka kornickiego?? 

Nie żartuj sobie. 

Kreda granulowana vs sypkie w takiej samej ilości to zawsze to pierwsze wygra jeśli chodzi o efekt. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
sparta123321 napisał:

a jakie wapno węglanowo magnezowe polecacie? takie żeby miało sporo magnezu

radkowit ma jednak z największych zawartości magnezu 15-18% I Wapnia 30-35 i ogólnie jest to dobre wapno szybko dziala


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
sparta123321 napisał:

wiesz może ile teraz kosztuje tona na kopalni tego wapna? 

Daj adres sms 602 888 262 lub pw to ci wycenie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj