tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jahooo    9260

a nie pryskałeś po siewie ? u mnie deszcz zapowiadają dziś wieczorek i jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

No na samosiewy trochę musi poczekać,ja pryskam zawsze powschodowo busterem,a na dwuliścienne dzień po siewie,orka z kolczatką więc wilgoć była i Lg Arabella siana 20 już wychodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

Nie pryskałem po siewie bo strasznie sucho było i nie byłem pewien czy zadziała a to mój pierwszy rok z rzepakiem. Człowiek się zawsze uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Dzięki za odpowiedzi  chodziło mi o odmianę Rescator, udało mi się je znaleźć je tylko w jednym pkt w mojej okolicy, niestety znalazłem z datą taką a nie inną 😉 no nic powalczę o ten rabat 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ile siejecie swojego rzepaku na ha? Mam Monolit rok temu kupiłem z centrali i chce spróbować swój zasiać myślicie że 10kg na ha będzie za dużo? Czy normalnie siać jakbym siał z centrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20
2 godziny temu, darekchmiel1991 napisał:

Panowie ile siejecie swojego rzepaku na ha? Mam Monolit rok temu kupiłem z centrali i chce spróbować swój zasiać myślicie że 10kg na ha będzie za dużo? Czy normalnie siać jakbym siał z centrali?

Siałem rok temu swoimi nasionami wyszło mi 3kg/ha wyglądał przeciętnie a plon był od 3.2 do 3.7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Staszek nie pisz tak, bo ktoś weźmie to za poważną radę ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Najlepiej tak ze 4 kg. Tam gdzie nie było nigdy rzepaku to było przymało wychodziło nawet 26 do 40szt to juz było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
4 godziny temu, darekchmiel1991 napisał:

Panowie ile siejecie swojego rzepaku na ha? Mam Monolit rok temu kupiłem z centrali i chce spróbować swój zasiać myślicie że 10kg na ha będzie za dużo? Czy normalnie siać jakbym siał z centrali?

Mialem tę odmianę kilka lat temu gdy zaczynalem przygode z rzepakiem - nasiona kupione na kilogramy , niczym nie zaprawiane , wyszlo okolo 10kg na hektar i to bylo juz przegięcie bo byl bardzo gęsty , jesc dostal ale go polozylo i poodbijal przed zniwami , plon oscylowal w granicach 2.7t z ha .

W tym roku sieje wszystko swoimi nasionami i wzgledem poprzedniego roku (kwalfikat) delikatnie zwiekszylem normę wysiewu (odmiana populacyjna w zeszlym roku wysialem okolo 2.6kg/ha i byl trochę za rzadki ale oddal 3.5t/ha mimo ciezkiego roku )

2 lata temu sialem swoimi nasionami i sypnelo 4.3t z ha wiec za bardzo nie widzę sensu co roku siac kwalfikatem , co 2-3lata wystarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
u nas sieją w granicach 4-4,5 kg bez żadnych testów z kiełkowaniem, sam nasialem trochę populacji i przechodzę na swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
W tym roku średnio wyszło mi 2kg. mając 45 do 50 roślin na metrze

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Będzie siał rzepak bez znanej mtn.Jeśli nie zna tej masy to wzrokowo powinien osądzić ile wysiać.Grube nasiona więcej drobne to i 2 kg wystarczy.W ciemno można ustalić 3.5 kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

rzepak posiany dwa  tygodnie wstecz ale sucho i nasionka leża w suchej glebie nie kiełkując czy jak popada to powschodzą Wysiano 4,4 kg własnych nasion odmiany Exstreme siła kiełkowania około 80%-90%

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

ja sieje na sztuki , nie na kilogramy. próbe kręconą robie tak : 1 obrót kołem (mam 3 metry ) żeby z jednej rurki wyleciało ok. 20 sztuk i to mi daje 53 sztuki na metr . chce obsade większą  ustawiam powyżej 20 szt. chce mniejszą ustawiam poniżej 20 szt. siewnik amazone nabudowany talerzowy , rozstaw talerzy 12,5 cm

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
51 minut temu, AleksanderX napisał:

rzepak posiany dwa  tygodnie wstecz ale sucho i nasionka leża w suchej glebie nie kiełkując czy jak popada to powschodzą Wysiano 4,4 kg własnych nasion odmiany Exstreme siła kiełkowania około 80%-90%

To teraz powiem tak aby nie było zlewy bo jak ubije tą suchą ziemie to zejdzie byle jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Jak z precyzją w waszych siewnikach? Integrą GII(2008 rok) wysiałem 20g/ha za mało czyli różnica od zakładanej dawki jakieś 0,4-0,5%. Myślę, że to bardzo dobry wynik. Siane co drugą redlicę. Próba na 60 kręceń(5a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0711piotrek    24

A w jakim zagęszczeniu siejecie quartza u mnie  wyszło około 60 sztuk na metr  2,55 kg  tylko po zasianiu poszedł deszcz i zobaczymy jak powschodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

posiałem 11ha w strip drilu odmina sy ilona paczki ważyły 10,3 ; 10,3 ;10,73kg zaprawa tiuram+ cruser
(fludioksonil metalaksyl-M tiametoksam, dziwne bo paczki nie były przeszywane na nowo żeby doprawić tylko była jedna oryginalna nitka, nasiona pochodzą z Francji siła kiełkowania od 99-97%

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

a widziałeś jak wygląda ser w dojrzewalni to chyba też byś nie jadł go a jednak ludzie jedzą  kiedyś ludzie jednak nawet spleśniału chleb jadali i zyli a teraz się ludziskom w d... poprzewracało

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

LG Advocat wysiany. Obsada ok. 40 szt/m2, jak na Poznaniaka wysiał co do 0.1kg nasion z pomocą Pinkstartu. Czekamy na deszczyk i wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj