tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

koniu    841

ja na pierwszą wale 250kg saletry 34%, na drugą 200 kg polifoski 21, na trzecią saletra 34% 200 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

ja na pierwszą wale 250kg saletry 34%, na drugą 200 kg polifoski 21, na trzecią saletra 34% 200 kg/ha.

JA bym dał pierwszy polifiske 21 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

polifoske 21 dajemy około 10-14 dni po saletrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

polifoske 21 dajemy około 10-14 dni po saletrze.

ta polifoska to tragedia z rozkładaniem sie , jak nie bedzie konkretnego deszczu to bedzie lezała do jesieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

JA POLIFOSKE 21 siałem na  jesień po 150 kg/h. teraz  leci saletra 34%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

azot podajecie w 3 dawkach czy 2? chciałem na pierwszy strzał dać 300kg saletry  34% na drugi 250kg 34%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

w 2 dawkach plus dolistnie mocznik


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527

A ja w trzech ,polfoska 21 -350 kg,,saletra 200kg i saletra 200 kg,pierwsza dawka wcześnie dlatego polifoska 21 a nie saletrosan ,bo ma część w formie azotanowej i jak przyjdzie mróz to różnie bywa ,w tym roku zrobie na próbe saletrosan na 3 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

W dwóch dawkach pierwsza 300 kg saletrosan +100 kg saletry tego samego dnia ,druga dawka 200 kg saletry. Oczywiście jakiś mocznik dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15
Napisano (edytowany)

U mnie idzie najpierw w pierwszej dawce saletrosan 300kg a po 2-3 tyg saletra 300kg plus oczywiście ze dwa razy mocznik dolistnie.

Kizeryt 200kg jesienią.

Edytowano przez tomek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ooo to siary walisz nieżle kizeryt  saletrosan


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Faktycznie to przecież 100 kgS, dzięki za spostrzeżenie zrezygnuje z saletrosanu. W sumie to kizeryt stosuje od poprzedniego roku a do tej pory szedł saletrosan 300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Faktycznie to przecież 100 kgS, dzięki za spostrzeżenie zrezygnuje z saletrosanu. W sumie to kizeryt stosuje od poprzedniego roku a do tej pory szedł saletrosan 300kg.

Kizeryt 200kg to 50 so3 to 40 s

Saletrosan 26 300 to 32.so3 to 40s

Razem 80 s to na 8 ton licząc 20 kg zasoby glebowe

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Zakręciłem się jak mały Kazio siary wychodzi ok. 62kg bo kizeryt walę z siarkopolu 30 SO3 więc wszystko pasuje przy zapotrzebowaniu na 4,5 - 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465
Napisano (edytowany)

Ja troche mniej będę sypał ale będzie to 250kg/ha saletrosan na 1 dawke a na 2 300kg/ha saletry34%  . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcingzmc    1

Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Myślę o 300-400 kg/ha saletry na start a na drugą Saletrosan lub Sulfan no i między nimi Kizeryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

 

dobre rozwiązanie

ciekawe jaka pogoda  będzie dalej oby nie rozhartować roślin bo zapowiadają jakąś anomalię końcem lutego

http://pogoda.wp.pl/gid,18147849,img,18147873,kat,1035571,page,6,title,SSW-przyniesie-nam-mrozy,galeria.html

Ja myślę żeby sypnąć najpierw ok.100kg Korn Kali i na pierwszą dawkę azotu 350kg saletrosanu a na drugą 350kg saletry. Co o tym myślicie ?

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jak według Was przeprowadzić prawidłowo test przezimowania rzepaku? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas rzepaki siadają w oczach. Stożek wzrostu ładny, zielony, widać, że ruszył, ale korzenie zaczynają gnić. Widać też, że śmietka jesienią nie próżnowała, mimo opryskiwania. Jednak brak zapraw robi swoje. Słowem- trzeba szykować pług. Początkowo myślałem, że może coś z tego będzie, ale stan korzeni wyprowadził mnie z błędu. Rzepak był śliczny, 10-12 liści, korzeń jak palec wskazujący, a nic to nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A ja mam cały czas nadzieję, wykopałem kilka sztuk do wiadra (tydzień temu-sobota) i trzymam w piwnicy (ok15*) i wygląda to tak że wszystkie liście uschły ale ze środka odbił, ma już ok 3cm, nie wiem jak korzeń bo nie wyrywałem, potrzymam jeszcze tydzień, jak nie padnie to będzie nadzieja, choć rekordów na pewno nie będzie. Mieszkamy nie zbyt daleko od siebie, to i u Ciebie powinno być podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

NIestety u mnie też chyba co 3 a czasami nawet co 2 roslina ma mocno podzarty korzen przez smietke i cały korzen przemarzł. Czy jest sens zostawiac przy 10 zdrowych roslinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj