tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

knoro93    215

U mnie wszystkie nawożenie bylo dane pod agregat zaraz przed siewem i o dziwo na zadnym polu w tym roku nie widzę niedobóru jakiegokolwiek składnika

Dałeś pod agregat to i niedoborów nie widzisz co sie dziwisz nie rozumiem. Niedobry byś mógł mieć jak byś dał pod pług bo jest sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez dawałem po 300 kg NPK pod rzepak, jak też inni rolnicy w mojej wiosce i rzepaki bardzo podobnie wyglądają
Tylko ze ja dawałem po orce przed agregat, inni mieli siewniki z podsiewaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1542

czemu na niektórym rzepaku niektóre końcówki liści tak jakby gniją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Na larwe śmietki to 2 litry dursbanu i nie ma pewności czy zabije

Jak dalioście NPK na orke to ma działać ,on się ledwo rozpuścił

Rzepak pobiera nawóz od 4 liścia to korzeń jest na 20 cm ( włośniki korzeni) to one ciągną nawóz ,a tam głębiej to jest troche wilgoci

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałeś pod agregat to i niedoborów nie widzisz co sie dziwisz nie rozumiem. Niedobry byś mógł mieć jak byś dał pod pług bo jest sucho.

 

Ja dałem pod pług, samosiewy zrobione, chwasty powschodowo, 2x robak mikro i rzepak piękny mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO panowie już zrobiłem rzepak tebu :D

I teraz mam pytanie czy mogę go jechać jakimiś odżywkami czy mikro???

Pozdrawiam ;)

Wszystko zalezy jak rzepak wygląda. Dobrze by bylo przed zimą dać bor i mangan+ siarczan magnezu, albo jakies NPK+ bor lub 15kg/ha mocznika no i oczywiscie molibden żeby wyciągnąć wode z rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

u mnie rzepak ma 6-7 liści i planuje polecieć jeszcze z azotem w postaci saletry (34kgN/ha w czystym) jak myślicie nie za późno już?

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Lepiej w knajpie tą kasę przepić niż teraz dać mocznik na rzepak.. Na pewno lepszy efekt będzie.

Skąd się u was takie pomysły tworzą, żeby teram mocznikiem jechać. Na nawozach się nie znacie, rolnictwo jako hobby  uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

nie chodziło mi o mocznik tylko o saletrę 100kg na ha a pokazują się niedobory azotu miejscami po drugie chcę, aby miał te 10-12 liści i nie wiem czy go nie rozhartuje tym przed zimą już...


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodziło mi o mocznik tylko o saletrę 100kg na ha a pokazują się niedobory azotu miejscami po drugie chcę, aby miał te 10-12 liści i nie wiem czy go nie rozhartuje tym przed zimą już...

Lepiej dać mocznik dolistnie, a to dlatego, że gdyby przyszly przymrozki a rzepak pobrał by azot od saletry to rozsadziłoby korzeń od środka. Też chciałem dać 100kg saletry na bardzo słaby rzepak, pózno siany lecz zastosowałem nawóz NPK 20-20-20 w dawce 3kg/ha + 1,5l odżywki NPK Beifoliar + Bor+ MangAN +siarczan magnezu. Z saletry MOŻE pobrać azot , lecz nie musi, na to trzeba czasu i odpowiedniej temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Też dawałem już mangan i siarczan magnezu oraz bor.Rzepak coraz ładniejszy azotu mu nie będę już dawał bo dostał dobre nawożenie rzędowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj dostał siarczan mg, bor i tebu więc zrobię tak jak fachowcy każą czyli ten mocznik dolistnie ;)

Do tego mocznika dodaj jeszcze  po 0.5l molibdenu na ha zeby wyciągnąć wode. Ja planuje dać jeszcze 0.3l/ha Tebu i 0.5l/ha molibdenu i może po 30l/ha RSMu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

u mnie rzepak ma 6-7 liści i planuje polecieć jeszcze z azotem w postaci saletry (34kgN/ha w czystym) jak myślicie nie za późno już?

 

6-7 lisci i chcesz go jeszcze gonić saletra??  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

bo tak jak pisałem, pojawiają się miejscami niedobory azotu już i nie jest tak dobrze rozgałęziony jeszcze, a i te 6-7 liści to moim zdaniem troche mało (poźno się wziął za siebie przez susze, później przez niskie temp. i za głęboki siew).
Polecę tym mocznikiem dolistnie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Według mnie na azot za póżno nawet dolistnie,może zrobić więcej szkody niż pozytku,też siałem 9 września rzepak to saletre dałem koło 20 jak zaczynał wschodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Może dzisiaj bedziemy skaracać rzepak plus do tego mała mieszanka


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj