tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KOSTEK12    18

tak było robione commandem,to mój pierwszy rzepak i doświadczenia mam zero dlatego zapytam kiedy pryskać grzyb+wyleganie wschody są takie jak na foto i w miarę równe,czy to jest faza czterech liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

tak było robione commandem,to mój pierwszy rzepak i doświadczenia mam zero dlatego zapytam kiedy pryskać grzyb+wyleganie wschody są takie jak na foto i w miarę równe,czy to jest faza czterech liści?

Rzepak ma 1-2 liście.

Fungicyd daje się na 4-6 liści + bor.

Panowie a czy rzepak leżący na wierzchu ziemi zejdzie bo kulke już puscił?

Powinien.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

Dziś posiałem siewnikiem do poplonów po wierzchu, ok 3 kg, jakby 30 % tego skiełkowało to zwiększy mi obsadę, pozostałe rośliny od 25 do 2 na metr, w stanie ledwo kiełkujących, zobaczymy co z nich wyjdzie, ale jeszcze te stare kiełkują,  Jakby co to pytajcie a ja sam też napiszę co z tego dosiewania wyszło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Co myślicie o stosowaniu magnezu i siarki jesienią?
Z analiz gleby wynika że mam bardzo mało magnezu zawsze uzupełniałem jego wczesna wiosna, jednak przedstawiciel doradził mi, żeby zastosować jesienią żeby rzepak już jesienią pobrał trochę magnezu co o tym sądzicie? Zrezygnować z wiosennego nawożenia i całą dawkę zastosować teraz czy podzielić i część dac teraz a część na wiosnę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

panowie  mam problem z jednom odmiana rzepaku dokladnie dk exqiuzite  jednostka wazyla 6 kg wysialem ja na 3 ha kverneland acort byy warunki dobre byl w wilgotna ziemie siany 25 sierpnia poznie jbyly uply tydzien czasu i od piatku zaczelo padac miejscami jest 20 sztuk a miejscami 3-7 ;/   czy on jeszcze powschodzi ? dodam ze caly czas pada zdjecia wstawie jutro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Co myślicie o stosowaniu magnezu i siarki jesienią?

Z analiz gleby wynika że mam bardzo mało magnezu zawsze uzupełniałem jego wczesna wiosna, jednak przedstawiciel doradził mi, żeby zastosować jesienią żeby rzepak już jesienią pobrał trochę magnezu co o tym sądzicie? Zrezygnować z wiosennego nawożenia i całą dawkę zastosować teraz czy podzielić i część dac teraz a część na wiosnę?

Dałbym część teraz w postaci Kizerytu tak ze 100kg. A wiosną sypnął pełną "normalna dawke". Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

A jeśli teraz jesienią dam pełną dawkę to będzie błąd? Jak myślisz? Pytam bo przedstawiciel z Agroloku tak mi właśnie doradził i zamówiłem już nawóz

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Siarka i Magnez są za bardzo "ruchliwe" żeby całą dawkę zastosować jesienią, więc moim zdanie to jest błąd.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Dzięki kolego.
Też tak właśnie myślałem, ale przedstawiciel był innego zdania i dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Na rędzinach sypie kizeryt po siewie, na wiosne i tak idzie saletrosan. A magnez zawsze pomaga w dobrym przygotowaniu rośliny do zimy.

A pod fasole, też na rędzinach, sypie pod orkę zimową, bo na wiosnę nie mam czym tego wymieszać. A żeby magnez wypłukało to musiałaby przyjść kilkutygodniowa ulewa. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TegoNic    1

Czy to możliwe by rzepak gnił od nadmiaru  wilgoci ? Na jednym polu nie zdazyłem prysnac chlomazonem i tam jest najgorszy - liscie robia sie białe , sklapciałe  jakby zgnite. Gleby mam dość przepuszczalne że woda raczej nie stała . NIe wiem co myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Kiedy opryskać samosiewy pszenicy środkiem Fusilade? Rzepak wschodzi nie równo, część ma już 2-3 liście a inne dopiero wychodzą z ziemi (pierwszy raz, siew poznaniakiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Mam pytanie.

Czy jest sens siać rzepak około 10 września lub później lub  czy  ktoś z Was siał rzepak bardzo późno we wrześniu. Rejon woj. wielkop i kuj-pom. Siew będzie strip tillem.

 

P.S Nie polecam firmy Hawrol. Brak terminowości to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

sieje ktoś z was rzepak po roku przerwy? W sensie płodozmian rzepak - pszenica - rzepak itd. Sprawdza się to czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2080

widzę,że w tym roku jest test kiedy najpóźniej można posiać rzepak :) może będzie z tego jakaś praca doktorska :)

ja (i wielu znajomych) z centralnej wlkp też jeszcze nie posiałem, bo codziennie pada i zastanawiam się czy jeszcze jest sens siać (w poniedziałek już 11.09), jest wilgotno i ok 20st, więc będzie gonił tylko czy dogoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdza się rzepak - pszenica - rzepak lecz przez pewien okres czasu . po pewnym czasie gleba jest prze-rzepaczona , jest coraz więcej zarodników, które wywołują choroby grzybowe , a także łatwiejszy nalot szkodnika. Jest problem z ochroną fungicydową podczas kwitnienia co przyczynia się do zgnilizny twardzikowej i czerni krzyżowych. Z doświadczenia wiem że problemu tego nie ma gdy rzepak sieje się co 3 lub 4 lata na jednym polu. wtedy zagrożenie jest mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2280

Siejcie raps w wrzesniu, a potem niedowierzanie że ktoś łapie 5, a wy ledwo 3. Dotrzymanie terminu siewu to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

W poprzednim roku sąsiad siał rzepak około 13 września, ja swój akurat pryskałem już wtedy od owadów - woj Lubelskie. Zima była łagodna, rzepak normalnie przezimował i wiosną normalnie się rozwijał, kwitnienie zaczął tak jak inne z tym że był wyraźnie chudszy jednak ciężko powiedzieć czy to za sprawą terminu wysiewu czy nawożenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

sprawdza się rzepak - pszenica - rzepak lecz przez pewien okres czasu . po pewnym czasie gleba jest prze-rzepaczona , jest coraz więcej zarodników, które wywołują choroby grzybowe , a także łatwiejszy nalot szkodnika. Jest problem z ochroną fungicydową podczas kwitnienia co przyczynia się do zgnilizny twardzikowej i czerni krzyżowych. Z doświadczenia wiem że problemu tego nie ma gdy rzepak sieje się co 3 lub 4 lata na jednym polu. wtedy zagrożenie jest mniejsze

 

zeby rzepak siac co 4 lata to trzeba miec duzo pola bo przy malej jego ilosci sianie 2-3 ha rzepaku ma maly sens.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

przeciez samosiewy zniszcze herbicydem w pszenicy. W obie strony. Gdyby rzepak w rzepaku to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ja też dzisiaj dopiero sialem poludniowa wlkp.W ubiegłym roku siałem 4 września jak dobrze pamiętam i plon 4,5 tony co było rekordem powiatu i okolic. U nas pada czesto w tym roku i ciężko się w terminie jakimś zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj