tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

piotrb14    192

pictor rok temu stosowałem i byłem zadowolony. Najgorze są te straty spowodowane przejazdem po uformowanym już łanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie prawda, najgorsze są straty spowodowane nie stosowaniem ochrony fungicydowej na płatka, a potem ja i tak jeszcze dwa razy w łan wjeżdżam, sklejacz i reglone, lub może i bez reglone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Panowanie pryskałem na chwasty jesienią w rzepaku, ale wczoraj przeszedłem rzepak i pojawiła się rumian czy mogo zwalczyć i czy jeszcze można, Co byście zaproponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam zwracam się z prośbą może ktoś cos podpowie byłem wczoraj u rzepaku na polu i kurcze nie rośnie jak powinien wydaje mi sie ze jest zbyt mały a to jest spowodowane ze jest za gęsty i co robić ? czy coś z tego bd ? wczoraj opryskalem go agrovitą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid101Dj    0

Witam serdecznie mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem z przyczyn losowych czy pryskać rzepak jakimś antywylegaczem ?? bo juz dostaje pąki ?? aa na jesień był pryskany natywylegaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

mam do Was nietypowe pytanie czy przesłał by mi ktoś w kopercie z 10 szt chowaczy? Potrzebuję na cele naukowe u mnie nie ma w naczyniach.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

czy można pryskać razem na słodyszka + odżywki?

można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

panowie takie pytanie chce jutro pryskać rzepak carambą+ tebu+ odżywki bo rzepak idzie już w pęd i wydaje mi się że to optymalny termin ale na opakowaniach obydwu środków jest napisane żeby pryskać w temperaturze powyżej 12 stopni i pewnie tyle będzie ale na najbliższe noce prognozowany jest delikatny przymrozek wstrzymać się jeszcze kilka dni czy nie obawiać się ze ten przymrozek spowoduje osłabienie działania środków??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Ja wczoraj opryskałem i nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie ale niema już na co czekać bo na skracanie anim zrobi się ciepo będzie już za późno wtedy zostaje tylko ochrona fungicydem a nie regulatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Rzepak wczoraj opryskany na chowacza dursban+cyperkil max+tecno phyt PH+ :)


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To co polecibyście na ostatni zabieg? Pictor + jaki insektyd? czy moze znacie jakiś tańszy a równie skuteczny fungicyd? Obecnie został opryskany toprexem

u mnie już 3 rok na jesieni i na wiosnę idzie Toprex odpowiednio 0,3 i 0,5 a na płatek idzie Pictor i Proteus i polecam taką ochronę, jeszcze się na niej nie zawiodłem

panowie takie pytanie chce jutro pryskać rzepak carambą+ tebu+ odżywki bo rzepak idzie już w pęd i wydaje mi się że to optymalny termin ale na opakowaniach obydwu środków jest napisane żeby pryskać w temperaturze powyżej 12 stopni i pewnie tyle będzie ale na najbliższe noce prognozowany jest delikatny przymrozek wstrzymać się jeszcze kilka dni czy nie obawiać się ze ten przymrozek spowoduje osłabienie działania środków??

w jakiej odległości od ziemi znajduje się pączek na pędzie głównym?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

u mnie już 3 rok na jesieni i na wiosnę idzie Toprex odpowiednio 0,3 i 0,5 a na płatek idzie Pictor i Proteus i polecam taką ochronę, jeszcze się na niej nie zawiodłem

 

w jakiej odległości od ziemi znajduje się pączek na pędzie głównym?

około 25 centymetrów od ziemi nie za wcześnie na carambe i tebukonazol??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

raczej za późno

to jaka odległość pąka od ziemi jest optymalna na zastosowanie środka czytałem że między 25 a 40 centymetrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Czy u was też rzepak szykuje się do kwitnienia? U mnie jak i na okolicznych polach, to tydzień, góra 10 dni i będzie żółto na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

Mam pytanie.Rzepak Visby F1 i Marathon F1 powoli zaczyna strzelaćw pęd natomiast populacyjny KWS Quartz jest niziutki i przyziemny i pytanie czy pryskac je równocześnie toprexem czy ten mniejszy opóznic zabieg??poszło 280 saletry na 1 zabieg siarczan 4kg NPK 202020 2l bormaxu i 0,3l tytanitu.i jak z tym skracaniem jak teraz przymrozki są?czy w dzien jak sie zrobi zabieg to juz zadziała przez kilka godzin ładnej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to jaka odległość pąka od ziemi jest optymalna na zastosowanie środka czytałem że między 25 a 40 centymetrów.

10-15 cm, ewentualnie dla Caryxu może być troszke więcej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie można dać wszystko razem: toprex+proteus+yara rzepak 3kg/ha czy yare lepiej dać osobno?

Można dać. Tylko na co proteus teraz?

Ile wykonujecie zabiegów na choroby grzybowe?Zaopatruje sie w środki u pani której firma prowadzi kilka dużych gospodarstw i by się mogło wydawac że jej wiedza jest naprawdę duża...Ona twierdzi żeby teraz nie wykonywac żadnego zabiegu na grzyba tylko dopiero na płatka,jesienią wykonałem zabieg Eminentem Star 312SE z jej polecenia co wy o tym myślicie praktykuje ktoś coś takiego ?

Rok temu 1 z osób na forum również polecała że najlepsze a jednocześnie tanio to na jesieni skrócić, a wiosną przed kwitnieniem dać amistar lub amistar xtra, w sumie azoksystrobina działa długo. A czy to ma sens? Jeżeli nie ma objawów chorób, uważasz że rzepak nie wymaga dodatkowego skracania to może się to udać. Ale chyba jednak ze skracaniem wiosennym jest lepiej, wyrównuje pokrój roślin, nie tylko skraca.

Co sądzicie o saletrosanie na drugą dawkę(ostatnią) i jaki jest jej optymalny termin ?Na pierwszą poszła saletra amonowa.

Powinieneś dać odwrotnie, teraz saletrosan może długo leżeć zanim się rozpuści.

grego dzieki za odpowiedź ta pani jeszcze twierdzi że jeśli skracamy rzepak jesienią nie ma potrzeby skracac wiosną bo szyjka korzeniowa już została skrócona i teraz szkoda tylko pieniędzy... więc bedę obserwował rzepak i jeśli nic się nie będzie działo na grzyba wjadę dopiero na płatka .Niestety plonu powyżej 4t się nie spodziewam gdyż jesienią popełniłem błąd rzepak miał za mało azotu nie wykształcił odpowiednio dużej rozety i teraz jak tak obserwuje inne rzepaki mój jest słabszy :wacko: chociaż dostał na wiosnę wszystkiego ile ustawa przewiduje :)

Skracanie wiosenne ma na celu nie tylko redukcje wzrostu, pobudzasz pędy boczne do wzrostu, znosząc dominacje pędu głównego, a ochrona fungicydowa to działanie dodatkowe.

Mam pytanie.Rzepak Visby F1 i Marathon F1 powoli zaczyna strzelaćw pęd natomiast populacyjny KWS Quartz jest niziutki i przyziemny i pytanie czy pryskac je równocześnie toprexem czy ten mniejszy opóznic zabieg??poszło 280 saletry na 1 zabieg siarczan 4kg NPK 202020 2l bormaxu i 0,3l tytanitu.i jak z tym skracaniem jak teraz przymrozki są?czy w dzien jak sie zrobi zabieg to juz zadziała przez kilka godzin ładnej pogody

Na te 2 pierwsze odmiany daj toprex, na tą populacyjną to obserwuj ją dokładnie. Ile ma cm wzrostu? Moze warto opóźnić.

 

Co do oprysków teraz kiedy w nocy są przymrozki. Wiele środków działa pod ich wpływem słabiej. Ale czasami jest taka sytuacja że rzepak pędzi jak szalony do góry i już lepiej zaryzykować i dać wcześniej, bo potem nic go nie zatrzyma.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

około 25 centymetrów od ziemi nie za wcześnie na carambe i tebukonazol??

raczej za późno

to jaka odległość pąka od ziemi jest optymalna na zastosowanie środka czytałem że między 25 a 40 centymetrów.

10-15 cm, ewentualnie dla Caryxu może być troszke więcej

 

kolego @losktos, nie chcę podważać Twojej wiedzy (chyba, że kilka razy próbowałeś mieszankę o której mowa i faktycznie dobrze doradzasz), ani swojej jakoś promować, tym bardziej, że jeszcze tego nie stosowałem a właśnie zamierzam. Od kolesia, od którego to brałem, mówi, żeby nie pryskać jeśli rzepak ma mniej niż 30cm wysokości, ze względu na to, że jeżeli za wcześnie się to zastosuje to rzepak może już taki 'karłowaty" zostać. W sobotę mój miał 10-20cm, jutro pojadę na pole, ale pryskać planowałem pewnie koło środy-czwartku. Co Ty na to? Na czym opierasz swoją wypowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja stosuje Toprex i moje doświadczeni wyglądają tak:

zastosowany gdy pąk znajduje się powyżej 15-20 cm nad ziemią Toprex nie daje rady jako regulator, 2 lata z rzędu tak miałem z tym że w ubiegłym roku spóźniełem się bardziej niż 2 lata temu no i rzepak trochę wyrósł

w tym roku zastosowałem na wysokości 10-15 cm także wypowiem się po czasie, ale już nie jeden mi mówił że jak Toprex to wcześnie i póki co popieram tą teze

Caramba + Tebu ma podobne działanie więc do tego się odnosze, co innego Caryx który jest silnym regulatorem

Również nie chce promować swojej opini ani podważać Twojej, poprostu pisze co myśle


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Kiedy najlepiej dać drugą dawkę nawozu(ostatnia dawka) na rzepak? Pierwsza poszła ze 2 tygodnie temu(saletra amonowa), rzepak ma teraz od 10 do 20 cm(od ziemi do pąka), na drugą chyba też będzie saletra amonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

drugą dawkę daje się kiedy wybija w pęd, a skoro już masz pąki to bym nie czekał i na dniach rozsiewał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj