waldek315

Problemy ze światłami w C-360

Polecane posty

daremw    128

A sprawdziłeś sam włącznik świateł? Niby banał ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Bezpieczniki masa kabelki wszystko ok... włącznik? stacyjka jest nowa wszystko działało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asasinator666    108

W stacyjce te światła są pod oznaczeniami 56a i 56b. Najłatwiej to sprawdź inną żarówką czy prąd dochodzi do bezpieczników odpowiedzialnych za te światła. Albo zupełnie przy stacyjce sprawdź żarówką. Nie jest to trudne tylko delikatnie tam działaj, żeby innych przewodów nie odłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Właśnie "Nowa" stacyjka może ci wszystko niweczyć :) sprawdź łączenia kabli z przodu które łączą lampy z główną instalacją i co najważniejsze sprawdź żarówki :) można się na tym złapać jakiś skok napięcia albo coś i masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Bezpieczniki masa kabelki wszystko ok... włącznik? stacyjka jest nowa wszystko działało...

No i tu jest zapewne pies pogrzebany, jak wymieniasz coś na nowe a niedługo jest awaria to duże prawdopodobieństwo że właśnie tam trzeba szukać np: nie dokręconych kabelków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

A to dobra będe szukał tak jak mówicie :D calutka instalacja była nowa sprawdzę i dam znać dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Problem rozwiązany kabelki z masy w lampach byłe jakieś felerne dorobiłem nowe i światła pięknie święcą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trzy dni Ci to zajęło, to i tak nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

zwykle zaczyna się od lamp i idzie po kablu aż do aku, więc nie jest żle :)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne że problem sam znalazł bez niczyjej łaski.Ci elektrycy to teraz ładnie kasy biorą.A i tak po dwóch dniach już nie działa. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No przecież możesz pracować za darmo, nikt Ci nie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja kocham się bawić w kabelkach tylko u siebię na usługę bym nie poszedł bo na ręce patrzą dosłownie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak boisz się patrzenia na ręce, to znaczy, że do końca nie masz pojęcie o tym co robisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Nie robiłem tego trzy dni haha raptem 3 godziny ale nie małem kiedy dodać komentarza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to i tak o 2 godz i 50 min za długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Przynajmniej miał chłopak zajęcie i nie myślał o głupotach :)

Ja często mam tak że jak robię coś samemu to często szybciej i podobym kosztem mógłbym wezwać fachowca ale jednak jak zrobi się coś samemu to od razu człowiek ma lepsze samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1830
Napisano (edytowany)

No to i tak o 2 godz i 50 min za długo...

Kolego a dla Ciebie kiedyś ktoś choć raz w czymś dogodził, aby coś Ci pasowało  :P  Jak już kiedyś pisałem trochę luzu  :P

Zrobił sam i chwała mu za to  ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26

Może robiłem dłużej nie znam się aż tak bardzo ale ważne że przynajmniej zrobiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najważniejsze jest, że się czegoś nauczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Najważniejsze jest, że się czegoś nauczyłeś.

No i właśnie o to chodzi, czasami też wydaje się że specjalista bierze drogo lecz nie płacimy często za pracę bo jej koszt może być znikomy a właśnie za samą wiedzę która najczęściej jest o wiele, wiele droższa od samej wykonanej pracy. Ktoś się kształci po to żeby czerpać z tego korzyści.

Sam czasami mie mam chęci płacić za czyjąś wiedzę dlatego sam ją zdobywam w miarę możliwości metodą prób i błędów. Czasami po prostu sama praca jest warta 10 zł a wiedza... kilkaset zł lub kilka dni nauki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesmaly    701

dobra panowie teraz takie pytanie co do swiatem mam case mx90c i mialem podobnie jak kolega czyli pozycje byly reszta powiedziala dosc przyczyna byl przekaznik swiatel którego mialem problem znalesc bo sie schowal za przewody ale doszedlem z tym bez duzych problemow ale po tej naprawie przestal mi dzialac prawidlowo licznik czyli co druga kreska sie zapala i glupieje ze podczas jazdy zaczyna piszczec alarm . teraz taka prozba moze ktos ma schemat instalacji do takiego ciagnika . albo wie gdzie moge szukac przyczyny dodam ze wszystkie bezpieczniki sprawdzalem odpinalem kostke od swiatel na masce , odpinalem licznik , i wszystkie wlaczniki na desce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naprawy robiłeś przy podłączonym akumulatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj