waldek315

Problemy ze światłami w C-360

Polecane posty

Misiaul    16

Taki sam mam w instrukcji obsługi. Ale dzięki za link, ten jest bardziej wyraźniejszy bo jest kolorowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

ja miałem niedawno coś takiego że nie działały kierunkowskazy a zamiast świecić kontrolki od kierunków to migała kontrolka od ładowania, wiecie co było??

 

Przemień tylko oprawki żarówek z kablami.Od ładowania wsadź do zielonej a z zielonej do czerwonej od ładowania.I zobacz czy będzie od ładowania świecić.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

tzn chodziło mi o to że mam nową instalacje ze stacyjką i gdy kluczyk był do końca wciśnięty to sie coś pierdzieliło i był taki efekt jak napiałem wcześniej, a gdy go trochy wyjołem do góry (0.5cm) to było ok, chyba taka stacyjka do niczego.


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No a stacyjka jakiej produkcji?Moim zdaniem to...by trzeba było zobaczyć w instalacje :).

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

dokładnie to niewiem jakiej produkcji, cała instalacja reazem ze stacyjką kupiłem na allegro, na aukcji pisze niby made in germany, nie przeszkadza mi to bo stacyjki używam do wł świateł czyli bardzo rzadko..ale opisuje tylko jaki miałem/mam problem ;)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Takie rzeczy to się kupuje w sklepie a nie w internecie :) No ale jak wsadzisz kluczyk to jaka się kontrolka świeci? Musisz zobaczyć żebyś miał wszystkie kontrolki.Od ładowania i od ciśnienia to musowo.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebo1986    229

kupiłem w necie no cuż na błędach się człowiek uczy, jak wcisne kluczyk do końca to nieraz nic sie nie dzieje,nic sie nie świeci, a nieraz właśnie jest tak że jak bym włączyl kierunek to nie działa tylko słychac przerywacz jak cyka i miga kontrolka od ładowania a powinna kontrolka od kierunku hehe a innym raze jest wszystko dobrze:) a jak nie wcisne kluczyka do końca to jest ok zawsze :)


..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artison93    0

Witam, pomóżcie mi w sprawie świateł, chcę zrobić światła na krótkie podłączenie by swobodnie sobie je włączać przyciskiem, bo obecna instalacja zawiodła. Proszę o napisanie czego potrzebuję i co i jak podłączyć. Liczę na waszą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Co ci niby zawiodło w instalacji? Napraw i będzie po problemie. Jak nie to potrzebujesz przewód, przekaźnik typ 541, bezpiecznik na kabel i włącznik. Poszukaj tematów o instalacji dodatkowych świateł. Dużo o tym powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artison93    0

i jak teraz się zabrać za podłączenie na krótko?

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

Witam, tak jak w temacie, kiedy jeżdżę na światłach np teraz jak wycinam stary sad i wracam ciągnikiem (ursusem c 360) już po zmroku i włączam światła dojadę do domu i na drugi dzień jak chce już odpalić ciągnik to bez użycia prostownika z rozruchem to w życiu bym go nie odpalił. Później jak pochodzi i prądnica podładuje to odpala normalnie. Dzieje się już tak od długiego czasu. I jeszcze mam taki problem że przepala mi przerywacz kierunkowskazów, jak się ich zewrze to świeca i kable się nie grzeją a jak podłącze nowy przerywacz to chwile poświeci później tak co chwile puści ale nie ma konkretnej amplitudy świecenia i się strasznie grzeje ze czasami to nawet ciężko go w rękę wziąć i się przepala. Proszę o pomoc i nie usuwanie tematu. Dziękuje z góry


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Temat w zasadzie od razu kwalifikuje się do usunięcia. Przeczytaj temat z poradami w dziale "Elektryka". Podaj napięcie ładowania na akumulatorach z i bez obciążenia, w przeciwnym razie temat poleci w kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorzc360    24

ok. mierzyłem to w tygodniu jakoś to na prądnicy miała 13.26V i jak się dodawało gazu to wzrastało napięcie a jak włączyłem światła to spadało do 13.0 - 13.7 trochę skakało w tych granicach. ale żeby poniżej 13 to nie na tych samych obrotach oczywiście mierzone żeby nie było a mierzyłem tak ze dodając gazu zgaśnie lampka od ładowania


ursus c 360 moc i potega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prądnica do gruntownego przeglądu. Czyli: sprawdzenie wirnika i stojana na przebicia do masy i zwarcia międzyzwojowe, sprawdzenie stanu szczotek i komutatora oraz łożysk. Jak to będzie perfekt to regulator napięcia do regulacji, czyli ustawienie szczelin magnetycznych i ustawienie napięcia oraz prądu zwrotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gizbern26    0

Czy są reflektory przednie do C-360 na oryginalną żarówkę H4?

W sklepie sprzedawca powiedział że muszę kupić na zwykłą żarówkę i zamontować żarówkę H4 ze zwykłym kołnierzem.

Takie rozwiązanie do już mam tylko te żarówki z kołnierzem robią się czarne i się szybko palą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

ja mam zalozone lampy od fiata 125 w przedniej atrapie sa zarowki H4 ladnie swieca ale ostatnio byl elektryk bo zginely mi wszystkie swiatlo upalily sie jakies kable zastanawial sie z jakiego powodu do czasu jak zobaczyl H4 i powiedzial ze musza byc zalozone przekazniki bo bedzie sie tak dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

te badziewa plastikowe to do muzeum sie nadaja.

 

Jak kupujac lampy do 360 lub 330 to tylko metalowe i tylko firmy WESEM, zadne inne klepane u stasia w sandomierzu


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sqowron    26
Napisano (edytowany)

Witam, mam otóż taki problem że od kilku dni nie mam świateł w mojej c 360, postojowe są a krótkich ani długich nie ma co może być przyczyną? sprawdzałem w instalacji i wszystko jest ok, żarówki sprawne i wgl. Nie chce wzywać elektryka bo może się okazać że to na prawdę mała awaria a u nas elektrycy się cenią... więc tutaj pisze i z góry dzięki za Pomoc.

Edytowano przez Sqowron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj