Kam78245

C360 problem z rozrusznikiem

Polecane posty

Kam78245    14

Witam serdecznie 

Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !

Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 

Proszę o pomoc 

Pozdrawiam Kamil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75

Tulejki w rozruszniku były robione kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kam78245    14
2 minuty temu, Grab12 napisał:

Tulejki w rozruszniku były robione kiedyś?

Wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75

Możesz też zobaczyć jak wyglądają szczotki i komutator odkręcając tą metalową pokrywkę z przodu rozrusznika i radzę odłaczyć zasilanie jeśli będziesz coś przy nim grzebał. możesz go wymontować i sprawdzić bez obciążenia powinien wchodzić na wysokie obroty jeśli tulejki będą zużyte wirnik będzie ocierał o stojan i będzie duży pobór prądu ale rozrusznik nie będzie miał siły kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Osobiście spróbował bym go uruchomić na pomocą kawałka przewodu przytkniętego przy cewce rozrusznika aby wykluczyć w pierwszej kolejności uszkodzenie instalacji która odpowiada za podanie prądu na cewkę rozrusznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Najpierw próba na krótko czyli rozrusznik kluczem z zacisku akumulatorów do zacisku startu na rozruszniku jesli brak reakcji to kluczem z zacisku akumulatora do zacisku stojana na rozruszniku i jesli tez brak reakcji to rozrusznik do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kam78245    14

Zamieniłem 1szy bezpiecznik od góry z drugim, kręci lecz za wolno moim zdaniem 

Jakie maja byc dokładnie bezpieczniki w 60tce? Od czego są poszczególne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

Wystarczy zajrzeć w instrukcję, poza tym bezpieczniki nie mają wpływu na rozrusznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kam78245    14

Instalacja w tym ciągniku jest tak zrobiona że nie zdziwie sie gdy ten bezpiecznik coś zmienił:))

Przed chwilą, Kam78245 napisał:

Instalacja w tym ciągniku jest tak zrobiona że nie zdziwie sie gdy ten bezpiecznik coś zmienił:))

W tym konkretnym egzemplarzu oczywiście 

1 minutę temu, Kam78245 napisał:

Instalacja w tym ciągniku jest tak zrobiona że nie zdziwie sie gdy ten bezpiecznik coś zmienił:))

W tym konkretnym egzemplarzu oczywiście 

Bo dlaczego zmiana bezpiecznika pomogła? Tylko nadal wolno obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Rozrusznik w 360 nie jest zabezpieczony żadnym bezpiecznikiem więc jego wymiana nic nie pomoże Chyba że ktoś coś pogrzebał i jest jakoś inaczej puszczone niż oryginał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kam78245    14

Sprawidzilem i wyczysciłem szczotki, rozrusznik dalej wolno kręci, klema od masy sie szybko grzeje i wyczuwam smród z akumulatora podczas próby rozruchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofix224    26

Może być padnięty akumulator np jak podczas próby rozruchu zaczyna się "gotować" elektrolit w jednej z cell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro grzeje sie klema to znaczy że cos z nia jest nie tak zazwyczaj źle kontaktuje Nie powinna sie w znacznym stopniu nagrzewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kam78245    14
Dnia 7.03.2024 o 22:12, agrofix224 napisał:

Może być padnięty akumulator np jak podczas próby rozruchu zaczyna się "gotować" elektrolit w jednej z cell.

Tak się chyba dzieje, czyli to może wina akumulatora nie rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Kwestia odkręcić korki i sprawdzić podczas rozruchu czy  elektrolit intensywnie gazuje w którejś z cel. Wówczas będzie pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Dzień dobry. Chciałabym sobie doświetlić pole widzenia za traktorem. Chciałabym to zrobić bezpośrednio z aku kablem 2x1.5 po drodze bezpiecznik potem jakiś włącznik, i tym kablem na tył kabiny tam zdobić ala kostkę która pozwoli mi rozgałęzić już do dwóch lamp LED 60w. Czy coś takiego można zrobić żeby to działało i się nie grzało? Co sądzicie o tym  tylko jaki by bezpiecznik zastosować.😃
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj