Skocz do zawartości
ROLNIK7

[Ursus C-360] Problemy z rozrusznikiem

Polecane posty

ROLNIK7    16

Tak jak w tytule, chciałbym usłyszeć opinie na ich temat. Są one zamiennikami Magnetona, a produkuje je jakaś litewska firma. Pojawiły sie one niedawno na Allego, a ich cena jest kusząca ponieważ taki rozrusznik kosztuje w granicach 350zł, jak wiadomo nowego Magnetona za taką kasę sie nie kupi. Piszcie co o tym myślicie!

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niesłyszałem nic o takim czymś a mógłbyś podać link na allegro z tymi rozrusznikami.B)

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba jest dobry, skoro z akumulatorem od malucha odpalili c-360 w -5 stopniach...

kris14    259

Eee tam...

Z tym aku od Malucha to jest tylko bujda, żeby się sprzedało...

Jak się nie sprawdzi samemu to nie ma co wierzyć B)

quercus    6

Też tak myślę. Ale są zdecydowanie krótsze niż oryginał.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Magneton to mi pali z małym akumulatorem tyle że od fiata 125p.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może to by było dobre. B)

PrzemoO    8

Mam taki przy MTZcie i zimą jest ogromna różnica.

Chociaż 360 nie kręci tak żle ale jeśli ktoś ma rozrusznik do wymiany lub do regeneracji to naprawde warto się zastanowić.

Ja mam orginalnego magnetona

elektrotech    3
Mam taki przy MTZcie i zimą jest ogromna różnica.

Chociaż 360 nie kręci tak żle ale jeśli ktoś ma rozrusznik do wymiany lub do regeneracji to naprawde warto się zastanowić.

Ja mam orginalnego magnetona

dokładnie-rozrusznik planetarny daje kopa że hoho

zetmen    1

Ja też mam przy C-328 -10C tylko podgrzałem odpręznik do góry i jedno przekrecenie i trzydziestka działa. jest duża różnica. polecam go

Krzys123    21

Mnie się oryginalny we władku znowu posypał. Teraz nie wiem czy kupić tego magnetona za 450zł czy zamiennik za 330zł. Czy to nie jest jakiś kiepski kit??

strzymek    15

ja mam w zetorze litwina nieznam magnetona ale ten wydaje mi sie że dosyć głośno pracuje jakby chodził na sucho i raz mi nie zatrybił ale to moze przypadek

ROLNIK7    16

Od dzisiaj jestem posiadaczem tego rozrusznika, muszę powiedzieć iż kreci bardzo energicznie, zobaczymy jak będzie się sprawował dalej. Jak na razie jestem zadowolony.

rino    1

Witam a ja mam problem z magnetonem przy c 360. A mianowicie chodzil dobrze przy jednej C-360, ale jej nie uzywam w zime i zabralem do drugiej C-360 (ktora chodzi w oborze) i z poczatku chodził dobrze lecz po ok 2 tyg pzestał ,zalapywać' tzn pokreci 2 razy i wyrzuci i sie robi zgrzyt. Myslalem ze moze wieniec podrobiony ale jest dobry. I tu pytanie czy mógl sie obrobic jakis tryb w rozruszniku?

rino    1

Akumulator jest nowy. Chodzi o to ze jak 2 razy przekreci to zazgrzyta i silnik stoi a rozrusznik kreci. Tak jakby coś w rozruszniku zgrzytało.

endrju00711    11
Eee tam...

Z tym aku od Malucha to jest tylko bujda, żeby się sprzedało...

Jak się nie sprawdzi samemu to nie ma co wierzyć :D

I tu koleg się mylisz, zakrencić zakrenci i spokojnie odpali, tak dla przykłady, to było -3 C i zapalił na dotyk, jedynym minusem jest to, że jak jest za słaby aku to sklei i raz prawie spaliłem go , bo musiałem wyrwać klemy od akumulatora, bo było by nieciekawie ;/, nowy a już spalony, a w poruwnaniu do starych to niebo a ziemia :D

mtracz    71

@ansu ma jak najbardziej rację, w nich jest zwykła przekładnia zembata. Nie wiem czego te rozruzniki nazywaja planetarne, one co najwyżej obok rozruszników z przekładnia planetrana leżały. :D

Ale nie ma co tu ukrywać że ich skutecznośc jest bardzo dobra. :D

ansu    73

Są jeszcze nieznanej firmy (podróbki) po 300zł nie posiadają wytłoczonej nazwy firmy tylko jakąś małą naklejkę

litewski

endrju00711    11

Ja kupiłem rozrusznik litewski JUBANA miesiąc temu za 294 zł na fakturę w sklepie z częściami do ciągników i maszyn. Sprawuje się super, ale słaby aku go sklejał. Założyłem 100 Ah używke i jest ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stefek1991
      witam mam pytanie. Nie wiecie ile moze kosztowac naprawa całej instalacji elektrycznej razem z lampami itp.
    • Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Mam u siebie pożyczoną na jakiś czas C-360 3P 85 rok i od pewnego czasu brak świateł stop (gdy hamuje ). Hamulce sprawne, ale świateł brak. Przygotowuje go na przeglad i takie pytanie: Jak to naprawić ?? Jakaś pompa,czujnik, czy wina bezpieczników ??
    • Przez Klimston
      witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam
    • Przez Sqowron
      Witam wszystkich potrzebuje schemat podłączenia alternatora, z regulatorem napięcia RC212D. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez MarcinOtna
      Witam!
      Posiadam taki alternator: i chciałbym zapytać jak go połączyć z nową zakupioną instalacją elektryczną(dedykowaną pod alternator) oraz jaki regulator napięcia do tego właśnie alternatora?

Z góry dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam!